5 wskazówek, jak bezpiecznie pobierać i instalować oprogramowanie bez narażania bezpieczeństwa online

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i prywatność w Internecie, musisz zrozumieć, że większość zagrożeń, które mogą stwarzać ryzyko dla Twojego urządzenia, zazwyczaj pochodzi z Twojej aktywności przeglądania Internetu. Tak, większość zagrożeń, takich jak wirusy i złośliwe oprogramowanie, które mogą zainfekować system, zazwyczaj pochodzi z programów instalowanych online. Dlatego zaleca się pełne zrozumienie programów, które zamierzasz zainstalować, zanim spowoduje to późniejsze problemy. Ponadto większość szkodliwych programów instaluje się w twoim systemie bez twojej wiedzy i mogą pochodzić z różnych złośliwych stron internetowych.


Aby zachować prywatność i bezpieczeństwo w Internecie, musisz być czujny we wszystkim, co robisz online. Obejmuje to znajomość linków, które klikasz w Internecie, pobieranych aplikacji, odwiedzanych witryn, stanu bezpieczeństwa każdej odwiedzanej witryny itd. Nie wiedząc o własnej działalności online, możesz napotkać pewne zagrożenia, które są niebezpieczne dla Twojej prywatności w Internecie bez Twojej wiedzy, co może przynieść naprawdę złe konsekwencje dla Ciebie. Oto 5 wskazówek na temat pobierania i instalowania oprogramowania bez narażania bezpieczeństwa online:

1. Pobieraj wyłącznie oprogramowanie z oficjalnej strony internetowej dostawcy / wydawcy

Istnieje wiele witryn stron trzecich, które zapewniają instalatory oprogramowania. Strony te działają w ten sposób, że zawierają listę wszystkich programów dostępnych na każdej platformie z wielu kategorii. Zapewnią ci łącze pobierania do instalatorów aplikacji za pośrednictwem różnych serwerów lustrzanych. Te strony internetowe, chociaż można go używać jako rodzaju skrótu do znajdowania potrzebnego programu, nie są zalecane do użycia. Wynika to z faktu, że większość instalatorów została osadzona w różnego rodzaju reklamach, które instalują dodatkowe programy w Twoim systemie, jeśli nie wykonasz dokładnie kroków instalacji. Dlatego zawsze zaleca się pobieranie potrzebnego oprogramowania tylko z oficjalnej strony internetowej dostawcy lub wydawcy.

2. Zawsze usuwaj oprogramowanie automatycznie pobierane na urządzenie

Często dzieje się tak, gdy odwiedzasz złośliwe strony internetowe. Strony te zazwyczaj wysyłają złośliwe programy bezpośrednio na twój komputer, gdy tylko je odwiedzasz. Zobaczysz go na stronie pobierania przeglądarki. Za każdym razem, gdy odwiedzasz takie strony internetowe, oprogramowanie automatycznie pobiera oprogramowanie bez Twojej zgody, a program prawie zawsze jest złośliwym typem. Możesz przypadkowo natknąć się na te złośliwe strony internetowe, klikając losowe łącza w Internecie, które również wyświetlają wyskakujące reklamy. Gdy tak się dzieje, zawsze usuwaj aplikację, która jest automatycznie pobierana na urządzenie, bez możliwości instalacji na urządzeniu.

3. Nie pobieraj programów pękniętych ani zhakowanych

Możesz potrzebować programu, który kosztuje setki dolarów, ale zamiast płacić za cenę oprogramowania, możesz go pobrać nielegalnie. W ten sposób spróbujesz znaleźć strony internetowe, które zapewniają nielegalne pobieranie oprogramowania wraz z pęknięciem lub włamaniem się do niego w celu obejścia licencji na oprogramowanie. To jest ta rzecz. Przede wszystkim nazywa się to piractwem i jest nielegalne. Po drugie, program zawierający wszelkiego rodzaju crack lub hack jest prawie na pewno złośliwym programem. Po uruchomieniu ryzykujesz, że urządzenie zainstaluje złośliwe kody w systemie. Z kolei kody te mogą być bardzo niebezpieczne dla bezpieczeństwa i prywatności online, ponieważ mają tendencję do zakłócania działania systemu i wysyłania do niego złośliwych poleceń. Lepiej więc trzymać się z dala od tego rodzaju oprogramowania.

4. Wykonaj kroki instalacji bardzo ostrożnie

Gdy pobierasz instalator oprogramowania nawet z oficjalnej strony, nie tylko bezmyślnie klikaj przycisk Dalej, Dalej i Dalej. Musisz bardzo uważnie wykonać kroki instalacji, ponieważ zły dostawca oprogramowania może osadzić złośliwe oprogramowanie lub adware w swoim instalatorze. Jeśli bezmyślnie klikniesz przycisk Dalej, Dalej i Dalej, oznacza to, że zgadzasz się zainstalować takie złośliwe oprogramowanie wraz z programem. Pamiętaj więc o tym, co robisz podczas instalowania aplikacji. Zaznacz wszystkie opcje, które pozwalają zainstalować dodatkowe programy, których nie potrzebujesz lub nie chcesz.

5. Nie instaluj dodatkowego oprogramowania wbudowanego w instalację oprogramowania

Każdy dodatkowy program instalowany wraz z instalacją oprogramowania może być oprogramowaniem reklamowym lub innym rodzajem złośliwego oprogramowania. Te dodatkowe aplikacje mogą obejmować dodatki, paski narzędzi, a nawet oprogramowanie antywirusowe. Jeśli nie jest to instalowane główne oprogramowanie, należy wyłączyć opcję instalacji dodatkowego oprogramowania. Wynika to z faktu, że w wielu przypadkach bezpieczeństwo i prywatność użytkownika są zagrożone z powodu zainstalowania tych nieznanych programów w pakiecie z głównym oprogramowaniem pobranym na urządzenie.

Oto 5 wskazówek, jak pobrać i zainstalować oprogramowanie bez narażania bezpieczeństwa online. Zawsze lepiej jest poszukać informacji, zanim zdecydujesz się na korzystanie z określonego oprogramowania, ponieważ najprawdopodobniej użytkownicy zarekomendują takie oprogramowanie. Jeśli instalujesz nieznane oprogramowanie, ryzykujesz własnym bezpieczeństwem i prywatnością online, jeśli nie będziesz ostrożny.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map