5 wskazówek, jak zmaksymalizować anonimowość połączenia VPN

Chociaż możesz argumentować, że jedynym celem VPN jest ochrona twojej prywatności w Internecie, wiele osób korzysta z wirtualnej prywatnej usługi sieciowej, nie wiedząc dokładnie, co ona robi. Wiedzą oni o VPN, że może im pomóc uzyskać dostęp do stron zablokowanych przez rząd lub dostawcę usług internetowych. Nie wiedzą, że wirtualna sieć prywatna jest w stanie chronić połączenie sieciowe przed różnymi zagrożeniami online, a także zachować anonimowość sesji przeglądania.


Z powodu tego braku wiedzy wiele osób korzysta z VPN bez zastanowienia i korzysta z usługi bez faktycznego sprawdzania polityki prywatności dostawców usług. W rezultacie nie w pełni korzystają z funkcji anonimowości zapewnianej przez usługę VPN. Jeśli jesteś jednym z tych użytkowników, powinieneś rozważyć pełne wykorzystanie funkcji anonimowości online VPN. Oto 5 wskazówek, aby zmaksymalizować anonimowość połączenia VPN:

1. Nie instaluj tylko aplikacji VPN w przeglądarce

Wiele usług VPN zapewnia użytkownikom rozszerzenia przeglądarki do aplikacji VPN, chociaż liczba obsługiwanych przeglądarek może się różnić. Jednak większość usług zapewnia co najmniej jedno rozszerzenie przeglądarki, które użytkownicy mogą zainstalować w swojej przeglądarce, aby transmisje danych wykonywane za pośrednictwem tej przeglądarki były szyfrowane. Niestety większość użytkowników zainstaluje VPN tylko w przeglądarce, co oznacza, że ​​będą korzystać z ochrony prywatności tylko tak długo, jak będą korzystać z takiej przeglądarki. Jeśli chcesz zmaksymalizować swoją anonimowość, powinieneś nie tylko zainstalować aplikację VPN w przeglądarce, ale także na platformie OS.

2. Zainstaluj VPN na wszystkich posiadanych urządzeniach

Jeśli chcesz w pełni korzystać z ochrony online z usługi wirtualnej sieci prywatnej, z której korzystasz, zawsze lepiej jest zainstalować aplikacje VPN na wszystkich posiadanych urządzeniach. Nie tylko powinieneś zainstalować go na urządzeniach mobilnych, jak większość ludzi, ale także powinieneś zainstalować go na komputerach stacjonarnych, komputerach z systemem Linux, smart TV, a nawet konsolach do gier. Oczywiście możesz nie być w stanie zainstalować aplikacji VPN bezpośrednio na niektórych urządzeniach, takich jak konsole do gier i smart TV, ale zawsze możesz zainstalować ją na routerze.

3. Sprawdź prywatne połączenie pod kątem adresu IP i wycieku DNS

Korzystanie z połączenia VPN nie oznacza, że ​​twoje połączenie jest jeszcze w pełni anonimowe, chyba że sprawdzisz, czy istnieje adres IP lub wyciek DNS. Istnieją pewne strony internetowe, których możesz użyć, aby sprawdzić, czy twoje prywatne połączenie przecieka twój adres IP lub informacje DNS. Możesz użyć tych stron internetowych, aby sprawdzić, czy połączenie sieciowe jest w pełni prywatne, zanim użyjesz go do zwykłych czynności online. Wyciek adresu IP i adresu DNS może nie być widoczny natychmiast, chyba że sprawdzisz go za pomocą adresu IP i witryny sprawdzania wycieków DNS.

4. Upewnij się, że funkcja Kill Switch i zapora jest włączona

Twoja aktywność online nie będzie miała większego znaczenia, jeśli nagle z pewnych powodów nagle wyłączysz prywatne połączenie. W rzeczywistości w przypadku usługi VPN spadki połączeń są dość powszechne. Aby więc nie dopuścić do wycieku prawdziwych informacji przez połączenie VPN w czasie, gdy połączenie jest zrywane, należy włączyć funkcję zabicia przełącznika, aby to się nie stało. Ta funkcja pomoże ci wyłączyć całe połączenie sieciowe w przypadku, gdy połączenie prywatne spadnie. Pamiętaj też, aby włączyć funkcję zapory, aby chronić urządzenia przed hakerami i innymi zagrożeniami online.

5. Użyj dedykowanego prywatnego adresu IP

Niektóre usługi VPN oferują korzystanie z dedykowanego prywatnego adresu IP zamiast wspólnego prywatnego adresu IP. Zaoferują ci tę usługę za dodatkową opłatą. Jednak w zamian uzyskasz pełną anonimowość w swojej działalności online, ponieważ Twój dedykowany prywatny adres IP jest adresem IP, który jest używany tylko przez Ciebie. Nie jest używany przez innych użytkowników VPN, więc używasz dedykowanego adresu IP od dostawcy usług VPN, tak jak używasz dedykowanego adresu IP od swojego dostawcy usług internetowych. Zapewni to o wiele więcej korzyści w zakresie ochrony prywatności podczas aktywności online.

To są wskazówki, jak zmaksymalizować anonimowość połączenia VPN. Nie używaj tylko połączenia VPN, aby uzyskać dostęp do zablokowanych witryn. Użyj go, aby zmaksymalizować swoją anonimowość w Internecie, postępując zgodnie z tymi wskazówkami.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map