5 zalet, które anonimowa przeglądarka może zapewnić Twojej prywatności online

Aby być anonimowym online, nie musisz do tego używać VPN. Chociaż VPN jest nadal zalecane, jeśli chcesz przejść do trybu online z pełną ochroną prywatności i bezpieczeństwa, korzystanie z anonimowej przeglądarki może rozwiązać ten problem. Bez VPN anonimowa przeglądarka może pomóc ci bezpiecznie i anonimowo połączyć się z Internetem. Niektóre znaczące anonimowe przeglądarki to: Tor, Opera (z aktywną Operą VPN), Firefox Focus na urządzenia mobilne i niektóre inne. Wystarczy zainstalować jedną z tych przeglądarek, aby rozpocząć przeglądanie sieci bez obawy o monitorowanie i nadzór innych firm.


Cechą wyróżniającą anonimową przeglądarkę jest to, że często opiera się ona na ochronie prywatności i bezpieczeństwa użytkowników. Tak więc, kiedy z niego korzystają, mogą uzyskać różne korzyści, tak jak podczas korzystania z wirtualnej sieci prywatnej. Ponadto przeglądarki te są często wyposażone w połączenie VPN, aby zapewnić lepszą anonimowość dla użytkowników. Oto 5 zalet, które anonimowa przeglądarka może zapewnić Twojej prywatności w Internecie:

1. Nie potrzebujesz VPN, aby pozostać prywatnym online

Korzystanie z anonimowej przeglądarki nie wymaga instalacji sieci VPN. Oczywiście, jeśli chcesz chronić swoją sieć w całym systemie, musisz zainstalować VPN. Ale jeśli chcesz tylko prywatnie przeglądać sieć, jest to najprostszy sposób. Wynika to głównie z tego, że anonimowa przeglądarka często ma wbudowaną funkcję VPN, która umożliwia prywatne przeglądanie sieci. Niektóre przeglądarki umożliwiają włączanie i wyłączanie funkcji VPN zgodnie z własnymi preferencjami, podczas gdy inne mają na stałe włączone VPN. Tak więc, po prostu korzystając z tej przeglądarki, możesz pozostać prywatnym online i możesz automatycznie uwolnić się od wszelkiego rodzaju ograniczeń internetowych, które są stosowane w twoim kraju.

2. To automatycznie usuwa historię przeglądania

Rzućmy okiem na Firefox Focus, który jest rodzajem anonimowej przeglądarki na urządzenia mobilne. Korzystając z niego, będziesz mógł przeglądać wszystko, co lubisz prywatnie. Ale po zamknięciu przeglądarki cała historia przeglądania zostanie automatycznie usunięta. Gdy ponownie otworzysz przeglądarkę, zaczniesz od zera, tak jakbyś nigdy jej nie używał. Dzięki temu twoje sesje online będą prywatne na twoim urządzeniu i jest to bardzo przydatne, szczególnie jeśli udostępniasz urządzenie innym osobom.

3. Jesteś bezpieczny od wszelkiego rodzaju monitoringu stron trzecich

Jeśli chcesz przeglądać Internet bez konieczności prowadzenia monitoringu stron trzecich, powinieneś użyć anonimowej przeglądarki zamiast zwykłej przeglądarki. Wynika to z faktu, że podczas korzystania z anonimowej przeglądarki do codziennej aktywności w Internecie automatycznie będziesz chroniony przed wszelkiego rodzaju monitorowaniem i nadzorem, co często jest wykonywane przez rząd, dostawcę usług internetowych i korporacje. Nie pozostawisz żadnych śladów podczas sesji przeglądania i nikt nie będzie w stanie śledzić Twojego nawyku przeglądania. Możesz także być chroniony przed wszelkiego rodzaju złośliwymi zagrożeniami online, które mogą zagrozić Twojej prywatności i bezpieczeństwu w Internecie.

4. Jest zalecany przez różnych ekspertów ds. Bezpieczeństwa

Wielu ekspertów zaleca użytkownikom Internetu korzystanie z VPN lub anonimowej przeglądarki w celu ochrony ich aktywności online w odpowiedzi na różne incydenty cyberprzestępcze, które miały miejsce w ostatnich latach. W rzeczywistości, gdy powstaje coraz więcej zagrożeń online w celu kradzieży większej ilości danych od użytkowników, coraz ważniejsze jest, aby użytkownicy zabezpieczyli swoją aktywność online za pomocą różnych narzędzi bezpieczeństwa zalecanych przez ekspertów. Narzędzia te obejmują VPN, oprogramowanie zabezpieczające, zaporę i anonimową przeglądarkę.

5. Posiada różne funkcje bezpieczeństwa i prywatności

W przeciwieństwie do zwykłych przeglądarek, które koncentrują się na wrażeniach użytkownika i wygodzie, anonimowa przeglądarka bardziej koncentruje się na bezpieczeństwie i prywatności użytkowników Internetu. Zazwyczaj jest mocno wyposażony w różne funkcje bezpieczeństwa i prywatności, które nie są powszechnie dostępne w innych przeglądarkach. Na przykład dobra anonimowa przeglądarka zostanie wyposażona w wirtualną sieć prywatną, prywatne serwery przekaźnikowe, połączenie HTTPS, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, blokowanie reklam i wiele innych podobnych funkcji. Wszystkie te funkcje zostały zainstalowane w przeglądarce od pierwszego otwarcia, więc nie trzeba instalować żadnych dodatkowych dodatków ani rozszerzeń zabezpieczeń.

Oto 5 zalet, które anonimowa przeglądarka może zapewnić Twojej prywatności w Internecie. Jeśli chcesz poznać smak wolności w Internecie i pełnej anonimowości w Internecie, anonimowa przeglądarka to pierwsza rzecz, którą musisz wypróbować. Co więcej, możesz również zainstalować usługę premium VPN podczas korzystania z takiej przeglądarki, aby uzyskać maksymalne bezpieczeństwo i ochronę prywatności swojego urządzenia.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map