7 korzyści, które otrzymasz, gdy zamaskujesz swój prawdziwy adres IP

Dlaczego maskowanie twojego prawdziwego adresu IP staje się teraz tak ważne? Dzieje się tak, ponieważ podczas przeglądania sieci z prawdziwym adresem IP inne osoby mogą łatwo monitorować Twoją aktywność związaną z przeglądaniem. Rząd, twój dostawca usług internetowych, korporacje i inne osoby trzecie mogą znać Twoją historię przeglądania i na podstawie tych danych określić Twój nawyk przeglądania. Nie tylko to, że ujawniając swój prawdziwy adres IP, oznacza to, że ujawniasz swoją prawdziwą tożsamość online. Ludzie będą wiedzieć, gdzie mieszkasz, jak się nazywasz i inne informacje, które w innym przypadku mogą być dla ciebie prywatne.


Dlatego coraz więcej osób korzysta z VPN, aby ukryć swoją tożsamość, gdy są online. Używają wirtualnej sieci prywatnej do maskowania i ukrywania swojego adresu IP przed stronami trzecimi, które nie powinny mieć informacji o Twojej tożsamości online. Oto 7 korzyści, które zyskujesz, maskując swój prawdziwy adres IP:

1. Przeglądasz Internet anonimowo

Co to znaczy, kiedy anonimowo przeglądasz internet? Oznacza to, że nikt nie zna Twojej prawdziwej tożsamości online, ponieważ używasz innego adresu IP. Jeśli korzystasz z prawdziwego adresu IP, ludzie mogą śledzić Twój adres IP i znać Twoją rzeczywistą lokalizację. Ale ponieważ maskujesz swój adres IP prywatnym adresem IP, wyświetlasz swój prywatny adres IP zamiast prawdziwego adresu IP. Oznacza to, że będziesz przeglądać internet prywatnie i bezpiecznie.

2. Jesteś bezpieczny od zewnętrznych trackerów

Strony internetowe lub osoby trzecie często śledzą Twoją tożsamość online w celu identyfikacji. Odbywa się to w różnych celach, na przykład w celu reklamy, zapisywania postępów, uczenia się nawyku przeglądania i tak dalej. Krótko mówiąc, te urządzenia śledzące zwykle śledzą Twoją aktywność przeglądania bez Twojej zgody, ponieważ dla wielu stron internetowych jest to standardowa procedura przeprowadzania procesu śledzenia dla każdego użytkownika. Gdy maskujesz swoje IP, jesteś bezpieczny przed tymi modułami śledzącymi.

3. Nikt nie może monitorować Twojej aktywności online

Niezależnie od tego, czy jest to rząd, czy dostawca usług internetowych, ruch sieciowy zostanie w pełni zaszyfrowany po zamaskowaniu adresu IP. Oznacza to, że nie mogą monitorować Twojej aktywności online i będziesz całkowicie pod ich kontrolą. W świecie, w którym system nadzoru online staje się coraz bardziej powszechny, będziesz w stanie uniemożliwić stronom trzecim, które nie mają Twojej zgody, monitorowanie Twojej aktywności online.

4. Możesz uzyskać dostęp do zablokowanych lub ocenzurowanych stron internetowych

Jeśli mieszkasz w niektórych krajach, w których przepisy dotyczące Internetu są bardzo surowe, nie będziesz mógł korzystać z Internetu tak, jak użytkownicy mieszkający w innych krajach. Wynika to z faktu, że wiele stron internetowych jest blokowanych i cenzurowanych z jakichkolwiek powodów. Rząd przejmuje pełną kontrolę nad tym, jakie witryny można odwiedzać i jakich witryn nie można odwiedzić. Maskując swój adres IP, masz bardzo łatwy dostęp do zablokowanych lub ocenzurowanych stron internetowych.

5. Nikt nie może zerknąć na transmisję danych

Jakie pliki wysłałeś dzisiaj? Jakie tematy napisałeś dzisiaj do swoich e-maili? Jakie dane dzisiaj przesyłasz? Jakie strony odwiedziłeś dzisiaj? Bez ochrony Twojej sieci internetowej inne osoby mogą widzieć Twoje transmisje danych. Wykwalifikowani hakerzy mogą łatwo przeniknąć do twojego połączenia i po cichu przechwycić komunikację online. Jednak chroniąc i maskując swój adres IP, możesz temu zapobiec.

6. Żadna strona internetowa nie może zarejestrować Twojej aktywności

Czy wiesz, że większość witryn, które odwiedzasz dzisiaj, rejestruje Twoją aktywność związaną z przeglądaniem bez Twojej zgody? Oczywiście technicznie powiedzieli to w swoich warunkach. Ale nie powiedzą Ci od razu, że rejestrują Twoją aktywność. Niektórzy dostawcy bezpłatnych VPN często robią to samo. Rejestrują Twoją aktywność z powodów, które czasami są niepotrzebne. Ukrywając swój adres IP, nie ma witryny, która mogłaby rejestrować Twoją aktywność, ponieważ jesteś całkowicie anonimowy z tymi stronami.

7. Nie ujawniasz swojej prawdziwej tożsamości online

Twój prawdziwy adres IP zawiera wiele informacji, które jeśli niedbale przekażesz takie informacje, pozbawieni skrupułów ludzie mogą z nich skorzystać. Na przykład przechowuje informacje o Twojej prawdziwej lokalizacji, szczególnie na urządzeniu mobilnym, gdy Twój adres IP jest podłączony do systemu GPS w celu ustalenia Twojej bieżącej lokalizacji. Czasami adres IP może również wiele powiedzieć o twojej prawdziwej tożsamości i prywatnych informacjach, które hakerzy mogą wykorzystać, kiedy tylko zechcą. Tak więc, maskując swój adres IP, zapobiegniesz ujawnianiu przez urządzenie Twojej prawdziwej tożsamości w Internecie, co pomoże zapewnić bezpieczeństwo Twojej działalności online, a także zapobiegnie różnego rodzaju cyberprzestępczości.

Oto 7 korzyści, które otrzymasz, gdy zamaskujesz swój prawdziwy adres IP. Jeśli tego nie zrobiłeś, nadal ryzykujesz bezpieczeństwem i prywatnością w Internecie oraz narażasz je na różne możliwe zagrożenia online. Ukrywanie swojej prawdziwej tożsamości w Internecie daje wiele możliwości bezpiecznego przeglądania Internetu, zachowując przy tym prywatność i anonimowość..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map