7 Ryzyko związane z prywatnością przy korzystaniu z publicznego adresu IP podczas przeglądania

Podczas łączenia się z Internetem faktycznie używasz adresu IP dostarczonego przez dostawcę usług internetowych. Adres IP może być statyczny lub dynamiczny w zależności od abonamentu internetowego. Ale niezależnie od tego, czy jest to statyczny czy dynamiczny, adres IP przypisany przez usługodawcę internetowego nazywany jest publicznym adresem IP. Ten publiczny adres IP zawiera informacje dotyczące Ciebie jako użytkownika Internetu, który subskrybuje określoną usługę internetową. Ten publiczny adres IP jest także rejestrowany przez odwiedzane strony internetowe i logowany przez różne strony trzecie podczas przeglądania Internetu.


Jeśli chcesz zabezpieczyć swoją prywatność w Internecie, zawsze powinieneś zamaskować swój publiczny adres IP prywatnym adresem IP podanym przez dostawcę usług VPN. Dlaczego miałbyś to zrobić?? Oto 7 zagrożeń dla prywatności związanych z korzystaniem z publicznego adresu IP podczas przeglądania:

1. Bez skrupułów osoby trzecie mogą łatwo zmapować Twoją lokalizację

Podobnie jak adres domowy, jeśli ujawniasz swój publiczny adres IP, zasadniczo ujawniasz swoją fizyczną lokalizację. Chociaż może to nie być dokładne, pozbawione skrupułów osoby trzecie mogą łączyć informacje z Twojego protokołu internetowego z innymi informacjami, takimi jak ruchy GPS i historia przeglądania, aby ustalić Twoją prawdziwą lokalizację. W przypadku statycznego adresu IP można to łatwo zrobić, ponieważ adres IP się nie zmieni.

2. Hakerzy mogą uzyskać ważne informacje dotyczące Ciebie

Nie tylko mapowanie Twojej lokalizacji, hakerzy lub cyberataki mogą ujawnić wiele ważnych informacji o Tobie, po prostu znając swój adres protokołu internetowego. Oczywiście, gdy jest wykorzystywany wyłącznie jako źródło informacji, może nie być w stanie ujawnić niczego ważnego poza krajem, usługodawcą internetowym i innymi podstawowymi informacjami. Ale kompetentni hakerzy dysponują wieloma narzędziami, które połączą informacje o śledzeniu adresu IP z innymi informacjami z nadzoru, aby uzyskać wiele ważnych informacji o tobie, w tym o Twojej osobowości.

3. Podlegasz różnym ograniczeniom rządu i dostawcy usług internetowych

Korzystając z publicznego adresu IP, pamiętaj, że narażasz się na różne ograniczenia rządowe i ISP. Bez szyfrowania połączenia sieciowego rząd może bardzo łatwo śledzić i monitorować Twoją aktywność online. Wynika to z faktu, że twój dostawca usług internetowych będzie tym, który kontroluje twój dostęp do Internetu, a zatem, ponieważ rząd może nakazać mu, aby postępował zgodnie z ich przepisami, zrobi to, co rząd chce od nich, w tym ograniczy dostęp do Internetu i ryzykując swoją prywatność w Internecie.

4. Twój system sieciowy może zostać naruszony

Kiedy ujawniasz swój publiczny adres protokołu internetowego, wygląda to tak, jakbyś przeglądał Internet boso, bez żadnej ochrony. Nie będziesz mieć żadnej ochrony przed cyberatakami i nie będziesz w stanie zabezpieczyć swojego urządzenia na wypadek, gdyby po drodze natrafiłeś na złośliwe strony. Twój dostawca usług internetowych nie może cię chronić, gdy to się stanie. Dlatego szyfrowanie połączenia sieciowego za pomocą VPN jest bardzo ważne, aby chronić prywatność i bezpieczeństwo w Internecie.

5. Twoja transmisja danych może być szpiegowana przez pozbawione skrupułów strony trzecie

Innym problemem jest transmisja danych między urządzeniami przez Internet. Bez względu na to, czy przesyłasz dane z urządzenia na urządzenie, czy z urządzenia lokalnego do pamięci w chmurze, nie będziesz w stanie zabezpieczyć transmisji danych, jeśli korzystasz z publicznego adresu IP. Ponownie niektóre pozbawione skrupułów strony trzecie mogą znaleźć sposób na zlokalizowanie lokalizacji sieci, naruszenie systemu i obejście procesu transmisji danych. Innymi słowy, przesyłanie ważnych plików przez Internet nie jest bezpieczne podczas korzystania z publicznego adresu protokołu internetowego.

6. Twoja aktywność przeglądania może być monitorowana

Domyślnie Twój dostawca usług internetowych rejestruje Twoją aktywność online, o ile korzystasz z jego sieci internetowej. Ponieważ dostawca usług internetowych rejestruje Twoją aktywność online, rząd może poprosić o te informacje w dowolnym momencie od dostawcy usług internetowych. Oznacza to, że Twoja aktywność związana z przeglądaniem będzie zawsze monitorowana zarówno przez rząd, jak i dostawcę usług internetowych. Dotyczy to odwiedzanych witryn, oglądanych filmów, tego, co kupujesz online, a nawet rozmów online. To sprawia, że ​​szyfrowanie połączenia staje się bardzo ważne.

7. Stawiasz siebie jako cel ataków cybernetycznych

Gdy przeglądasz internet bez ochrony swojego połączenia, co oznacza, że ​​używasz adresu IP podanego przez dostawcę usług internetowych, to tak samo, jak powiadamianie ludzi o twoim głównym numerze telefonu lub adresie e-mail za każdym razem, gdy się z nimi spotykasz . Oczywiście dobrze jest to zrobić, jeśli spotykasz się ze znajomymi lub osobami, którym możesz zaufać, ale internet nie może być w pełni godny zaufania. Istnieją tysiące złośliwych stron internetowych, a jeśli ujawniasz swój publiczny adres IP każdej odwiedzanej witrynie, stajesz się celem ataków cybernetycznych.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map