7 wskazówek, jak zachować prywatność w Internecie podczas grania w gry online dla wielu graczy

Gry online dla wielu graczy wymagają stałego połączenia z Internetem, a także wymagają zalogowania się na konto przed rozpoczęciem gry. Możesz także wchodzić w interakcje z wieloma typami ludzi podczas sesji gier, ponieważ zasadniczo grasz w gry z ludźmi z całego świata. Czasami może to być bardzo ryzykowne dla Twojej prywatności w Internecie, szczególnie jeśli dostęp do informacji w Twoim profilu można uzyskać publicznie i połączyć z różnymi posiadanymi poufnymi informacjami, takimi jak dane osobowe i dane karty kredytowej.


Podczas grania w którąkolwiek z tych gier wieloosobowych zawsze musisz chronić swoją prywatność w Internecie. Oto 7 wskazówek, jak zachować prywatność w Internecie podczas grania w gry online dla wielu graczy:

1. Zachowaj prywatność informacji o swoim profilu

Informacje o profilu różnią się od informacji o koncie. Informacje o profilu to strona, na której każdy może zobaczyć informacje o Twoim profilu, takie jak Twój poziom, trofeum, lokalizacja / kraj, przyjaciele i tak dalej. Większość gier online dla wielu graczy domyślnie upublicznia te informacje o profilu. Oznacza to, że ludzie mogą zobaczyć Twój profil gry, niezależnie od tego, czy są Twoimi przyjaciółmi, czy nie. Lepiej zachować tę informację jako prywatną, ponieważ może to być pierwszy krok dla osób pozbawionych skrupułów, aby dowiedzieć się więcej o tobie.

2. Nigdy nie ujawniaj swoich danych osobowych podczas interakcji online

Podczas grania w gry online będziesz wchodzić w interakcje z graczami z całego świata za pośrednictwem wiadomości czatu lub głosu. Ponieważ nie wiesz dokładnie, kim są ci gracze, nie powinieneś zbyt chętnie udostępniać swoich danych osobowych podczas interakcji z nimi. Chociaż możesz powiedzieć, że grałeś z nimi od dawna i należą one do Twojego zespołu, nadal najlepiej jest zachować wszystkie dane osobowe dla siebie bez ujawniania ich innym graczom.

3. Zawsze używaj VPN w swoich sesjach gier

Korzystając z VPN, szyfrujesz połączenie sieciowe i upewniasz się, że możesz zachować swoją anonimowość podczas gry online. Wynika to z faktu, że hakerzy mogą próbować Cię zlokalizować, najpierw dowiadując się o Twoim adresie IP. Gdy go znajdą, mogą znaleźć wszystkie inne istotne informacje o Tobie od Twojego dostawcy usług internetowych. Chroniąc swoją sieć za pomocą VPN, nie dajesz hakerom szansy na poznanie twoich danych osobowych.

4. Nie wchodź w interakcje z użytkownikami, którym nie ufasz

Jeśli znajdziesz nowych użytkowników, którzy nagle chcą z Tobą współpracować i nie masz do nich pełnego zaufania, powinieneś natychmiast przerwać interakcję. W ten sposób hakerzy mogą spróbować skontaktować się ze swoją ofiarą. Mogą cię zapytać o różne rzeczy związane z twoim życiem osobistym i próbą przyjaźni z tobą. Ponieważ jednak wchodzisz w interakcję z kimś, kogo nawet nie znasz w prawdziwym życiu, powinieneś mieć świadomość, że może on spróbować wyodrębnić z ciebie jakieś dane osobowe.

5. Aktywuj uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla swojego konta

Pamiętaj, że hakerzy mogą potencjalnie zhakować hasło do konta, jeśli nie odpowiednio je zabezpieczysz. Są różne sposoby, dzięki którym mogą to osiągnąć, więc bądź tego świadomy. Jedynym sposobem, aby zapobiec kradzieży hasła przez hakerów, jest zapewnienie bezpieczeństwa. Musisz aktywować dwuskładnikowy system uwierzytelniania swojego konta i regularnie zmieniać hasło, najlepiej raz w tygodniu. W ten sposób hakerzy będą poza zasięgiem.

6. Nie graj w zhakowane gry wieloosobowe

W gry wieloosobowe online należy grać zgodnie z przeznaczeniem. Musisz grać zgodnie z zasadami, jeśli chcesz się dobrze bawić i zachować bezpieczeństwo swojego konta. Innymi słowy, nie powinieneś używać żadnego systemu oszukiwania w swoich grach online, ponieważ nigdy nie wiesz, co jest zawarte w tym oprogramowaniu do oszukiwania. Podczas instalowania oprogramowania do oszukiwania w urządzeniu może być dołączone złośliwe oprogramowanie. Ponadto musisz trzymać się z dala od zhakowanych gier wieloosobowych, zwłaszcza tych, które korzystają z nieznanych serwerów innych firm. Po pierwsze, zaatakowane aplikacje mogą zawierać złośliwe oprogramowanie, a po drugie, sam serwer może być pełen hakerów. Musisz więc trzymać się od tego z daleka.

7. Zawsze aktualizuj swoje gry

Aby uniknąć ryzyka ujawnienia konta i danych osobowych z powodu luk w systemie, musisz aktualizować swoje gry. Każda poprawka do gry wieloosobowej będzie zawierać ulepszenia bezpieczeństwa, które pomogą chronić twoje konto przed różnymi zagrożeniami online. Ponadto, korzystając z najnowszej wersji gier wieloosobowych, możesz grać w gry płynniej i przyjemniej, nie martwiąc się o ewentualne zagrożenia, które mogą czaić się w kącie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map