Co należy zrobić, gdy połączenie sieciowe jest zagrożone

Korzystanie z połączenia sieciowego jest nieco trudne. Jeśli nie dbasz o własne bezpieczeństwo w Internecie, możesz nie wiedzieć, kiedy inne osoby próbują włamać się do Twojej sieci i ukraść Twoje dane. Jednak Internet, jaki znamy dzisiaj, jest bardzo ważny dla każdego. Dlatego coraz bardziej konieczne jest, aby każdy przynajmniej zdawał sobie sprawę z własnego bezpieczeństwa sieci, aby mógł odpowiednio chronić swoje dane i komunikację online. Ale w rzeczywistości wiele osób każdego dnia doświadcza różnego rodzaju ataków internetowych ze strony złośliwych stron trzecich, które chcą ukraść ważne dane. Jest to coś, o czym musisz wiedzieć jako użytkownik Internetu.


Ci szkodliwi ludzie zwykle działają w taki sposób, że narażają na szwank połączenie sieciowe i zakłócają komunikację internetową. Ponadto przejmą kontrolę nad przeglądarką i spróbują ukraść ważne hasła, aby uzyskać do nich dostęp. Jeśli wystąpi którakolwiek z tych przerw, musisz podjąć niezbędne środki, aby sobie z tym poradzić. Oto rzeczy, które musisz zrobić, gdy Twoje połączenie sieciowe jest zagrożone:

1. Natychmiast odłącz sieć

W momencie, gdy zauważysz dziwne zachowanie w połączeniu sieciowym, takie jak gwałtowny wzrost przepustowości, wysoka aktywność sieci w czasie bezczynności, dziwne aplikacje wymagające stałej transmisji danych itd., Musisz natychmiast odłączyć sieć. To pierwsza rzecz, którą musisz zrobić. Ci złośliwi ludzie nie będą mogli nic zrobić, jeśli nie połączysz się z Internetem. Następnie powinieneś zbadać problemy, sprawdzając Menedżera zadań, czy w systemie są jakieś legalne aktualizacje, czy też jakieś nieznane aplikacje wymagają więcej danych z twojego połączenia. Gdy znajdziesz te nieznane aplikacje, natychmiast zatrzymaj ich proces i usuń oprogramowanie z urządzenia.

2. Zmień ustawienia routera i hasła

Przejdź do ustawień routera i natychmiast zmień ustawienia i hasła. Jeśli masz kilka urządzeń podłączonych do routera w tym samym czasie, upewnij się, że rozpoznajesz wszystkie urządzenia. Hakerzy mogą próbować użyć połączenia z routerem w celu zakłócenia komunikacji online, dlatego musisz sprawdzić, czy z routerem łączą się nieznane urządzenia. Jeśli je znajdziesz, usuń je natychmiast z sieci. Zmień hasło routera na bezpieczniejsze, używając kombinacji wielkich liter, małych liter, cyfr i znaków.

3. Spróbuj połączyć się ponownie i sprawdź, czy problemy będą się powtarzać

Teraz, gdy pozbyłeś się podstawowych problemów, które mogą powodować przerwy w połączeniu z siecią, możesz bezpiecznie ponownie podłączyć urządzenie do sieci. Obserwuj urządzenie przez kilka minut i sprawdź, czy problemy nadal występują. Jeśli to samo oprogramowanie zacznie ponownie używać połączenia danych bez Twojej zgody, mimo że je usunąłeś, istnieje duża szansa, że ​​twój system został zainfekowany. Po zainfekowaniu złośliwe oprogramowanie jest bardzo trudne do usunięcia. Jeśli twoje oprogramowanie antywirusowe nawet nie rozpoznaje złośliwych programów, oznacza to, że musisz zainstalować lepszą ochronę swojego systemu.

4. Zainstaluj dobrą zaporę ogniową i oprogramowanie VPN

Spróbuj zainstalować dobre oprogramowanie zapory w swoim systemie, aby zabezpieczyć system przed wszelkimi atakami online dokonywanymi przez hakerów ze zdalnej lokalizacji. Po zainstalowaniu oprogramowanie przeprowadzi proces skanowania i sprawdzi, czy system został infiltrowany przez nieznane zagrożenia. Jeśli tak, oprogramowanie wyczyści szkodliwe programy i zapewni bezpieczeństwo systemu. Następnie należy zainstalować oprogramowanie VPN, aby szyfrować cały ruch internetowy. Ma to zapewnić dalszą ochronę systemu i zapewnić, że wszystkie transmisje danych są szyfrowane. Więc nawet jeśli te złośliwe programy przenoszą ważne dane na serwery zewnętrzne, hakerzy nie mogą otworzyć danych, ponieważ są one szyfrowane.

5. Dokładnie przeskanuj swój system za pomocą oprogramowania antywirusowego

Na koniec możesz użyć dobrego oprogramowania antywirusowego, aby dokładnie przeskanować system. Dzieje się tak na wypadek, gdybyś zainstalował kilka wirusów w swoim systemie, nie wiedząc o tym. Wirusy mogą pochodzić z wielu miejsc, np. Z odwiedzanych witryn, z plików, które otrzymujesz, z zainstalowanego oprogramowania i tak dalej. Oprogramowanie antywirusowe pomoże określić zagrożenia, które zostały zainstalowane w systemie oraz usunąć lub poddać je kwarantannie. Zaleca również działania, które należy wykonać, aby usunąć zagrożenia z systemu.

To są rzeczy, które musisz zrobić, gdy twoje połączenie sieciowe jest zagrożone. Nie lekceważ tego problemu z bezpieczeństwem. Nawet jeśli ktoś próbuje zhakować hasło do Wi-Fi, aby uzyskać darmową przepustowość Internetu, nie lekceważ tego. Twój system może być zagrożony i musisz wykonać niezbędne kroki, aby zapewnić, że zagrożenia znikną na zawsze.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map