Co zrobić, gdy prędkość połączenia VPN jest niestabilna i wolna

Czasami zdarzają się rzeczy, szczególnie gdy używasz połączenia VPN do przeglądania Internetu. W zależności od usługodawcy, z którego korzystasz, ten problem może występować często lub tylko raz na jakiś czas. To jest problem wolnego połączenia. Istnieje wiele przyczyn spowalniania połączenia VPN. Ale niezależnie od powodu musisz zrozumieć, że może się to zdarzać od czasu do czasu, niezależnie od tego, czy masz renomowaną usługę VPN, czy tylko zwykłą. Różnica polega na tym, jak usługodawca może rozwiązać problem, abyś mógł normalnie kontynuować swoją aktywność online.


Jeśli nie wiesz, co zrobić, gdy połączenie VPN zwalnia, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to nie panikować, a następnie bezustannie złożyć skargę do usługodawcy. Ten szczególny problem może się czasem pojawiać i nie zawsze jest dla ciebie zły. Na przykład, gdy dostawca VPN próbuje ulepszyć swoją usługę, może być konieczne wykonanie pewnych czynności konserwacyjnych, które mogą przez pewien czas wpływać na szybkość serwera. Gdy to się skończy, uzyskasz większą prędkość niż wcześniej. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, gdy prędkość połączenia VPN jest niestabilna i wolna:

1. Sprawdź, czy normalne połączenie internetowe jest wolne

Zanim zaczniesz narzekać na niską prędkość VPN, najpierw sprawdź swoje połączenie z usługodawcą internetowym. Wyłącz na chwilę usługę VPN i przeprowadź test prędkości na swoim normalnym połączeniu. Jeśli problematycznym połączeniem jest Twój dostawca usług internetowych, nie możesz obwiniać połączenia VPN. Jeśli jednak szybkość usługodawcy internetowego jest normalna, a prędkość połączenia internetowego staje się wolniejsza po połączeniu z siecią VPN, problem z wolnym połączeniem występuje w sieci VPN. Gdy znajdziesz prawdziwy problem, możesz przejść do następnego kroku.

2. Przełącz na inną lokalizację serwera

Być może problem VPN występuje tylko na określonym serwerze. Musisz więc sprawdzić, czy problem można rozwiązać, po prostu przełączając się na inną lokalizację serwera. Spróbuj przełączyć się na inną lokalizację serwera i przeprowadź test szybkości połączenia VPN. Jeśli połączenie jest normalne, problem dotyczy tylko konkretnego używanego serwera. Ale jeśli problem będzie się powtarzał, nawet do momentu kilkakrotnego przełączenia się na inną lokalizację serwera, problem stanowi ogólne połączenie VPN.

3. Spróbuj ponownie uruchomić usługę

Czasami nie restartowanie oprogramowania VPN od czasu do czasu może sprawić, że będzie miał trochę problemu z nadrobieniem korzystania z VPN. Dlatego lepiej jest zrestartować usługę VPN, wylogowując się z usługi, zamknij oprogramowanie, a następnie zaloguj się ponownie po około 10 minutach. Teraz, gdy usługa jest restartowana od nowa, możesz spróbować połączyć się ponownie. Jeśli nadal działa wolno, możesz spróbować ponownie uruchomić urządzenie. Jeśli jednak po wykonaniu tej procedury nadal jest on wolny, musisz udać się na oficjalną stronę internetową, aby dowiedzieć się, co się dzieje.

4. Sprawdź, czy jest zaplanowana konserwacja

Czasami zaplanowana konserwacja może spowodować zakłócenie ogólnej usługi VPN, szczególnie pod względem wydajności. Dlatego powinieneś sprawdzić oficjalną stronę internetową lub oficjalne konta mediów społecznościowych swojego dostawcy usług VPN, aby sprawdzić, czy odbywa się zaplanowana konserwacja. Jeśli nie, możesz poprosić dział obsługi klienta o ten problem i postępować zgodnie z instrukcjami, aby rozwiązać ten problem tak szybko, jak to możliwe.

5. Przełącz się na innego dostawcę VPN

Jeśli dział obsługi klienta może pomóc w rozwiązaniu problemu, jest to dobre dla Ciebie i możesz nadal korzystać z usługi jak zwykle. Jeśli jednak dział obsługi klienta nie może rozwiązać problemu i nie chce ci pomóc, nadszedł czas, abyś kupił innego dostawcę VPN. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli problem utrzymuje się przez kilka dni. Wybierz inną sieć VPN, która gwarantuje wydajność i szybkość serwera, aby uniknąć tego samego problemu w przyszłości.

Są to rzeczy, które możesz zrobić, gdy prędkość połączenia VPN jest niestabilna i wolna. Jest wiele powodów, dla których tak się dzieje, ale ogólnie, jeśli problem nie ustąpi, a usługodawca nie pomoże ci rozwiązać problemu, nadszedł czas, aby przejść do innej usługi. Możesz anulować subskrypcję lub użyć tej sieci VPN jako zapasowej sieci VPN na później, na wypadek, gdyby firma mogła znaleźć dobre rozwiązanie tego problemu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map