Dlaczego filtrowanie Internetu jest niepotrzebne i dlaczego warto teraz odblokowywać strony internetowe?

Dyskusja na temat filtrowania Internetu wśród urzędników państwowych nasila się z dnia na dzień. Wiele osób chce ograniczyć użytkownikom Internetu swobodne korzystanie z sieci. Chcą blokować i cenzurować wiele stron internetowych oraz pobierać więcej opłat za dostęp do niektórych stron internetowych. Filtrowanie Internetu jest wszędzie wokół nas, a rządy świata mają swoją własną wersję lub zasady filtrowania sieci. W pewien sposób, stosując takie reguły filtrowania, każdy rząd chce kontrolować swoich użytkowników w ich działalności online.


Chociaż filtrowanie Internetu nie jest w 100% szkodliwe dla użytkowników, ponieważ daje im wiele korzyści, może nie być wcale konieczne. Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do niektórych witryn z powodu zablokowania ich przez rząd lub dostawcę usług internetowych, nadszedł czas, aby je zmienić teraz. W przypadku VPN lub wirtualnej sieci prywatnej filtrowanie sieci nie ma żadnego znaczenia. Możesz swobodnie korzystać z Internetu bez żadnych ograniczeń, po prostu aktywując połączenie VPN. Oto powody, dla których filtrowanie Internetu jest niepotrzebne i dlaczego powinieneś zacząć odblokowywać strony już teraz:

1. Użytkownicy mają prawo dostępu do Internetu w sposób otwarty i swobodny

Tak, w rzeczywistości masz prawo do otwartego i bezpłatnego internetu. Ograniczając internet za pomocą pewnego rodzaju granic, ci, którzy je wprowadzają, faktycznie pozbawiają cię praw jako użytkowników Internetu. Na przykład w Chinach istnieje coś, co nazywa się wielką zaporą ogniową w Chinach, co jest w zasadzie sposobem, w jaki chiński rząd mówi obywatelom, że nie mają oni dostępu do Internetu poza wielką zaporą, co oznacza, że ​​mogą uzyskać dostęp tylko do stron internetowych które są zatwierdzone przez rząd. Z jednej strony obowiązują zasady mające na celu zachowanie bezpieczeństwa kraju, ale z drugiej strony służy jako więzienie, które nie pozwala obywatelom na swobodne odkrywanie świata online. Jest to przykładowy przypadek naruszenia prywatności i bezpieczeństwa użytkowników w Internecie.

2. Traktuje internautów jak małe dzieci

Gdy spojrzysz na listę cenzurowanych lub blokowanych witryn, większość z nich składa się ze stron, które nie są odpowiednie dla osób niepełnoletnich. Ponieważ jednak system filtrowania wpływa na cały kraj, oznacza to, że ci, którzy go tworzą, traktują internautów jak małe dzieci, którym nie wolno uzyskiwać dostępu do takich „nieodpowiednich” stron internetowych. Byłoby lepiej, gdyby system filtrowania działał tylko w celu blokowania stron internetowych, które mogą być potencjalnie szkodliwe dla użytkowników, takich jak phishing i fałszywe strony internetowe. Ale w rzeczywistości rządy blokują wszelkie witryny, które uważają za nieodpowiednie dla niektórych użytkowników, co skutecznie traktuje wszystkich użytkowników Internetu jak małe dzieci.

3. Traktuje użytkowników jak potencjalnych przestępców lub wichrzycieli

W wielu przypadkach rządy tworzą system filtrowania w celu ochrony kraju przed szkodliwymi atakami. Użytkownicy nie mają dostępu do stron internetowych, które są sprzeczne z rządową propagandą lub ideologią. Mają logikę, że jeśli użytkownicy uzyskają dostęp do takich stron internetowych, mogą stać się potencjalnie niebezpieczne dla rządu. Co powiesz na wykorzystanie takich informacji wyłącznie w celach edukacyjnych lub edukacyjnych? Zgodnie z tą logiką system filtrowania Internetu traktuje przeciętnych użytkowników Internetu jako potencjalnych przestępców lub sprawców problemów, co nie zawsze ma miejsce. Rząd powinien wzmocnić swoje bezpieczeństwo cybernetyczne zamiast blokować nieistotne strony internetowe.

4. Ludzie i tak spróbują obejść system filtrujący

Jednym z powodów, dla których filtrowanie Internetu jest swego rodzaju niepotrzebnym i bezużytecznym jest fakt, że użytkownicy będą próbowali znaleźć sposób na obejście takiego systemu filtrowania. Oczywiście ludzie są ciekawi. Ludzie chcą wiedzieć, dlaczego niektóre strony internetowe są blokowane i dlaczego należy im uniemożliwić dostęp do takich stron. Na przykład YouTube, wiodąca na świecie witryna do przesyłania strumieniowego, jest zablokowana w niektórych krajach. Oczywiście ludzie chcieliby wiedzieć, o co chodzi w tej witrynie i dlaczego nie mogą uzyskać do niej dostępu, podczas gdy inne osoby w innych krajach mogą uzyskać do niej dostęp. W ten sposób wykorzystają VPN do obejścia systemu filtrowania i uwolnienia się od takich ograniczeń internetowych.

5. Edukacja o bezpieczeństwie i prywatności w Internecie jest tym, co się liczy

Zamiast zastanawiać się, które strony internetowe należy zablokować lub ocenzurować, rząd może lepiej zastanowić się, jak edukować masę w zakresie bezpieczeństwa i prywatności w Internecie. Przekaż rodzicom edukację na temat znaczenia kontroli rodzicielskiej w erze cyfrowej. System filtrowania niewiele zrobi, jeśli ludzie nie wiedzą, jak zachować bezpieczeństwo i prywatność online. Edukacja jest ważna, ponieważ zapewni obywatelom lub internautom wiedzę niezbędną do zachowania bezpieczeństwa w Internecie. Zamiast być paranoikiem potencjalnych niebezpiecznych zachowań wynikających z wolności w Internecie, rząd powinien wspierać taką wolność w Internecie, zapewniając obywatelom pełną edukację, aby zachować bezpieczeństwo w Internecie.

To są powody, dla których filtrowanie Internetu nie jest konieczne i dlatego powinieneś zacząć odblokowywać strony już teraz. Jeśli mieszkasz w swoim kraju zgodnie z restrykcyjnymi przepisami dotyczącymi Internetu, możesz uwolnić się od takich ograniczeń, korzystając z usługi premium VPN. Zapewni ci to wolność online. Zacznij więc odblokowywać strony już dziś. Pamiętaj jednak, aby przez cały czas być odpowiedzialnym użytkownikiem Internetu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map