Dlaczego musisz zainstalować przynajmniej jedną przeglądarkę VPN na swoim urządzeniu

VPN staje się coraz bardziej niezbędny w dzisiejszej sytuacji w Internecie, w której rząd, ISP, korporacje, strony internetowe i inne osoby trzecie monitorują każdego użytkownika Internetu w celu szpiegowania jego nawyków i uzyskiwania pewnych informacji, które przyniosą mu korzyść. Wirtualna sieć prywatna staje się bardziej popularna, ponieważ może zapewnić użytkownikom Internetu bezpieczeństwo i prywatność, których potrzebują, aby uwolnić się od globalnego systemu masowej inwigilacji. Ponadto istnieje wiele usług VPN, które są obecnie dostępne na rynku i są oferowane w wielu kształtach i formach.


Jednym z rodzajów usług VPN, które powinieneś znać, jest przeglądarka VPN. Przeglądarka jest rodzajem przeglądarki z wbudowaną siecią VPN, którą można aktywować bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania. Po prostu zainstaluj przeglądarkę na swoim urządzeniu, a następnie możesz zacząć korzystać z prywatnego połączenia za pomocą przeglądarki. Przeglądarka VPN jest często nazywana przeglądarką prywatną, ponieważ chroni prywatność użytkownika i bezpieczeństwo online. Oto powody, dla których musisz zainstalować co najmniej jedną przeglądarkę VPN na swoim urządzeniu:

1. Nie musisz płacić za subskrypcję VPN

Większość wbudowanych przeglądarek VPN nie pobiera opłat za korzystanie z bezpiecznego połączenia, które zapewnia. Jednak ustawienia mogą być ukryte w ustawieniach przeglądarki i musisz przejść do Ustawień zaawansowanych przeglądarki, aby ją aktywować. Po aktywacji VPN nie musisz martwić się limitem przepustowości. Zwykle te wirtualne prywatne przeglądarki oferują nieograniczoną przepustowość, a użytkownicy mogą korzystać z prywatnego połączenia za darmo. Jednak prędkość może być mniejsza w porównaniu do renomowanych i dedykowanych usług VPN.

2. Jest znacznie lepszy niż większość darmowych usług VPN

Zamiast korzystać z niektórych bezpłatnych wirtualnych usług prywatnych sieci, które są dostępne zarówno dla komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych, lepiej jest zamiast tego korzystać z prywatnej przeglądarki. Większość bezpłatnych usług sieci prywatnej na rynku oferuje obecnie bezpłatną sieć prywatną jako bezpłatną wersję próbną, co oznacza, że ​​musisz zapłacić później, aby móc nadal korzystać z usługi. Ponadto są oferowane z ograniczoną przepustowością, niską jakością serwera i bardzo niską prędkością, co często powoduje, że czujesz się sfrustrowany podczas ich używania. Z drugiej strony przeglądarka VPN jest oferowana bez żadnego bezpłatnego programu próbnego, bez żadnych ograniczeń przepustowości oraz z wysokiej jakości infrastrukturą serwerową budowaną przez lata.

3. Jest zbudowany przez organizację non-profit

Jeśli firma komercyjna utworzy prywatną przeglądarkę i stwierdzi, że zapewni ona prywatne połączenie użytkownikom za darmo, możesz być ostrożny wobec ich roszczeń. Istnieje wiele przypadków dostawców wirtualnych sieci prywatnych, którzy zapewniają swoje połączenie VPN za darmo, co okazało się wykorzystywać dane użytkownika bez jego zgody. Niektóre inne bezpłatne sieci prywatne rejestrują również Twój nawyk przeglądania i sprzedają Twoje dane stronom trzecim. Wynika to z tego, że ich orientacja to zysk, a nie prywatność użytkownika. Przeglądarki VPN w przeważającej części dbają o prywatność użytkownika i starają się zapewnić najlepszą ochronę bezpieczeństwa podczas aktywności online. Wynika to z faktu, że budują je organizacje non-profit, które koncentrują się na ulepszaniu Internetu, a nie tylko w celu uzyskiwania zysków.

4. Jest całkowicie bezpieczny i bezpłatny

Prywatna przeglądarka instalowana w systemie jest całkowicie bezpieczna i wolna zarówno od struktury subskrypcji płatności, jak i od wszelkiego złośliwego oprogramowania. Jest tak, ponieważ nie chcą stracić zaufania użytkowników, które budowali od lat. Większość ich usług jest świadczona za darmo, a ich oprogramowanie jest albo open source, albo zbudowane z projektów open source. Korzystanie z innych bezpłatnych prywatnych dostawców usług sieciowych jest ryzykowne, ale nie musisz martwić się o bezpieczeństwo i prywatność podczas korzystania z przeglądarki VPN.

5. Może być używany jako zapasowe połączenie VPN

Jeśli korzystasz już z połączenia VPN od renomowanego dostawcy usług VPN, nie zaszkodzi ci zainstalować przeglądarkę VPN na wypadek, gdybyś potrzebował kopii zapasowej swojego połączenia prywatnego. Czasami mogą wystąpić problemy z dedykowanym prywatnym połączeniem sieciowym, albo jest to problem z serwerem, albo szybkość połączenia nie jest wystarczająca. W tej chwili możesz używać przeglądarki VPN jako połączenia zapasowego, co pozwala kontynuować aktywność online podczas oczekiwania na naprawę głównego połączenia z siecią prywatną.

To są powody, dla których musisz zainstalować przynajmniej jedną przeglądarkę VPN na swoim urządzeniu. Możesz korzystać z różnych funkcji, a co ważniejsze, nic nie kosztuje korzystanie z prywatnego połączenia w przeglądarce. Jednak może nie być dostępny na wszystkich platformach, a przeglądarka może nie zapewniać takiej samej wydajności, jaką zapewnia większość usług proxy premium dostępnych obecnie na rynku. Ale nadal warto zainstalować jeden dla swojego systemu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map