Dlaczego nie powinieneś używać darmowej sieci VPN na swoje urządzenia mobilne

Większość darmowych mobilnych aplikacji VPN jest niebezpiecznych, nawet jeśli są wysoko oceniane przez miliony użytkowników. Czemu? Wynika to z faktu, że zgodnie z najnowszymi badaniami bezpieczeństwa w USA 40% bezpłatnych aplikacji VPN dostępnych w Sklepie Play jest wbudowanych w złośliwe oprogramowanie. Te bezpłatne aplikacje VPN, testowane z różnymi programami antywirusowymi, są narażone na ukrywanie złośliwego oprogramowania wewnątrz aplikacji, jednocześnie oszukując użytkowników, którzy myślą, że przeglądają internet prywatnie.


Dbanie o bezpieczeństwo urządzeń mobilnych

Wielu użytkowników urządzeń mobilnych nie chce płacić za aplikacje, które mogą pobrać z Play Store. Tak samo jest, gdy próbują znaleźć usługę VPN dla swoich urządzeń mobilnych. Spróbują znaleźć bezpłatne usługi VPN, z których mogą korzystać, aby bezpłatnie odblokować ograniczenia online na swoich urządzeniach mobilnych. Niestety, wiele z tych bezpłatnych mobilnych usług VPN ma ukryty plan i nie są one po prostu po to, aby chronić aktywność użytkowników w Internecie.

Stwierdzono wiele przypadków nieuczciwych działań po tym, jak użytkownicy zdecydowali się skorzystać z bezpłatnych mobilnych usług VPN, zaczynając od kradzieży danych, wysyłania wiadomości e-mail ze spamem, wyświetlania losowych reklam i nieautoryzowanych prób logowania. Oto powody, dla których nie powinieneś używać bezpłatnej sieci VPN na swoje urządzenia mobilne:

1. Gdy jest bezpłatny, jesteś produktem

W świecie wirtualnych sieci prywatnych nie ma nic naprawdę darmowego. Pamiętaj, że firma musi płacić bieżącą opłatę, aby utrzymać swoje prywatne serwery, i nie ma powodu, aby oferować usługę całkowicie za darmo, chyba że istnieje duży haczyk. Duży haczyk w tym przypadku zwykle polega na zamienianiu bezpłatnych użytkowników jako produktu dla firmy, aby naprawdę zarabiać na ich usługach. W rzeczywistości oznacza to, że firma VPN będzie wykorzystywać dane użytkownika i sprzedawać je stronom trzecim, a często dane, które sprzedają, stanowią poufne informacje ich użytkowników.

2. Pozwala podmiotom zewnętrznym śledzić Twoją aktywność w Internecie

Dostawcy bezpłatnych usług VPN, zwłaszcza na urządzeniach mobilnych, znani są z osadzania ukrytych danych śledzenia w swoich aplikacjach. Fakt ten potwierdził wielu badaczy bezpieczeństwa. Oznacza to, że bezpłatna sieć VPN na urządzeniach mobilnych nie jest najlepszym sposobem na zachowanie anonimowości w sieci. W rzeczywistości przekazujesz dane przeglądania i aktywność internetową stronie trzeciej, która następnie wykorzysta takie dane do bombardowania Cię reklamami, przejęcia przeglądarki, wysyłania złośliwego oprogramowania na urządzenie i innych nieuczciwych działań.

3. Jest wbudowany w złośliwe oprogramowanie

Przeprowadzono badania bezpieczeństwa w celu przeanalizowania ponad 250 darmowych aplikacji VPN na Androida, a wyniki były zdumiewające. Ponad 40% darmowych aplikacji VPN faktycznie ukrywa złośliwe oprogramowanie w swoich aplikacjach, gotowe do zaatakowania użytkowników, gdy z nich korzystają. Niektóre złośliwe oprogramowanie jest wykorzystywane do kradzieży przepustowości, a inne do kradzieży poufnych danych, takich jak informacje o karcie kredytowej. Biorąc pod uwagę, że większość czynności bankowości internetowej odbywa się za pomocą urządzeń mobilnych, powinieneś być bardziej świadomy tego faktu.

4. To w ogóle nie działa

Podczas gdy 40% bezpłatnych aplikacji VPN zawiera złośliwe oprogramowanie wbudowane w kod źródłowy aplikacji, kolejna duża część bezpłatnych aplikacji VPN dostępnych na urządzenia mobilne to po prostu fałszywe aplikacje. W rzeczywistości nic nie robią. Pokazują tylko interfejs aplikacji przypominający legalną aplikację VPN. Po dotknięciu, aby połączyć się z serwerami VPN, pokazuje interfejs graficzny, podobnie jak inne aplikacje, ale tak naprawdę dzieje się tak, że nic nie robi. Ma na celu oszukać miliony ludzi, aby mogli go pobrać, aby mogli wyświetlać reklamy w swoich aplikacjach i zarabiać na reklamach.

5. Jest powolny z nieistniejącą obsługą klienta

Oczywiście istnieje bardzo niewielki odsetek bezpłatnych aplikacji VPN, które naprawdę zapewniają bezpieczeństwo i ochronę podczas przeglądania. Zarabiają na reklamach wyświetlanych w ich aplikacjach, ale nie mają żadnego złośliwego oprogramowania ani złośliwych zamiarów wobec użytkowników. Możesz bezpiecznie korzystać z tych aplikacji na urządzeniach mobilnych, ale jest jeden wielki haczyk. Serwery są bardzo powolne i nie ma w ogóle obsługi klienta dla aplikacji. Powodem, dla którego połączenie VPN jest tak wolne, jest to, że współużytkują połączenie z wieloma osobami jednocześnie, i nic nie możesz na to poradzić.

To są powody, dla których nie powinieneś używać darmowej sieci VPN na swoje urządzenia mobilne. Jeśli chcesz zadbać o swoje bezpieczeństwo mobilne, lepiej jest korzystać z prawdziwego połączenia VPN, które nie tylko zapewnia prywatność i bezpieczeństwo na komputerze, ale także na urządzeniach mobilnych. Te darmowe mobilne aplikacje VPN wcale nie są warte ryzyka.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map