Dlaczego zaleca się utrzymanie VPN przez cały czas

W dzisiejszych czasach, gdy wszystko jest przechowywane w chmurze, staje się coraz ważniejsze dla wszystkich, aby chronić swoje zasoby cyfrowe. Niezależnie od tego, czy są to Twoje prywatne zdjęcia, ważne dokumenty, hasła do konta, dane biznesowe lub inne zasoby cyfrowe, musisz upewnić się, że wszystko jest chronione silnym szyfrowaniem bezpieczeństwa. Chociaż może to zabrzmieć nieco paranoicznie, ważne jest, aby zawsze chronić połączenie internetowe przed atakami hakerów. Wynika to z faktu, że istnieją już niezliczone przypadki cyberprzestępstw, w których hakerom udaje się ukraść różne prywatne informacje z całego świata.


Być może słyszałeś już o wyciekach danych, które wpływają na miliony użytkowników, z powodu luk w zabezpieczeniach niektórych korporacji atakowanych przez hakerów. Aby uniknąć podobnego problemu, należy cały czas chronić swoją bezpieczną transmisję danych online. Najlepszym sposobem na to jest włączenie VPN przez cały dzień, aby pozostawał aktywowany przez cały czas. Dlaczego musisz to zrobić? Oto powody, dla których zaleca się utrzymanie VPN przez cały czas:

1. Każda transmisja danych jest zawsze szyfrowana

Jeśli chodzi o ochronę danych w chmurze, najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest sposób przesyłania danych między urządzeniem a serwerem w chmurze. Jeśli proces przesyłania danych nie jest zaszyfrowany, istnieje ryzyko ujawnienia danych osobom trzecim, które mogą być zainteresowane jego kradzieżą. Dzięki wirtualnej sieci prywatnej możliwe jest szyfrowanie transmisji danych podczas aktywności online, dzięki czemu wszelkie informacje przesyłane do serwera w chmurze są bezpiecznie chronione. A co najlepsze, gdy cały czas włączasz VPN, transmisja danych stanie się bardzo bezpieczna, ponieważ cały czas będziesz szyfrować proces transmisji, co jest bardzo dobre dla bezpieczeństwa twoich ważnych danych.

2. Nie musisz się martwić o korzystanie z niezabezpieczonych połączeń

Jeśli nadal włączasz i wyłączasz połączenie VPN, istnieje ryzyko, że zapomnisz włączyć połączenie prywatne w miejscach, w których musisz je bezwzględnie włączyć. Spowoduje to ryzyko naruszenia danych, jeśli nie będziesz ostrożny. Na przykład, jeśli zapomniałeś włączyć połączenie VPN, gdy korzystasz z sieci publicznej z niezabezpieczonymi połączeniami, istnieje duża szansa, że ​​różne osoby trzecie monitorują to, co robisz online. Mogą także być w stanie zalogować się do haseł i ukraść ważne informacje. Ale przy włączonym VPN cały czas połączenie jest zawsze szyfrowane i nie musisz się martwić, że zapomnisz włączyć VPN podczas łączenia się z niezabezpieczonymi sieciami.

3. Hakerzy zawsze czają się, aby znaleźć nowe ofiary

W dzisiejszych czasach istnieją tysiące przypadków, w których ludzie tracą dostęp do swoich kont w mediach społecznościowych lub gdy ludzie kradną informacje o karcie kredytowej i wykorzystują je do nieautoryzowanych transakcji w niektórych innych krajach. Jest to praca hakerów, a hakerzy zawsze starają się znaleźć nowe ofiary, aby skorzystać z nich. Tak długo, jak cyberprzestępcy czają się wszędzie, istnieje potencjał luk w zabezpieczeniach, lepiej jest włączyć połączenie VPN przez cały czas. W ten sposób wszystkie twoje informacje w Twojej działalności online są zawsze bezpieczne, a hakerzy nie mogą naruszyć twojego połączenia, ponieważ jest mocno zaszyfrowane.

4. Każda linia komunikacji, którą posiadasz, pozostanie prywatna

Ponownie, nie tylko kradnąc hasła i inne poufne informacje do własnych celów, zwykle hakerzy wykorzystują Twoją prywatną komunikację, aby zaatakować Twoją reputację w oczach opinii publicznej. Czy pamiętasz przypadki, w których wiele prywatnych zdjęć znanych osób wyciekło do Internetu, a także ich prywatne rozmowy? W ten sposób cyberprzestępcy próbują zniesławić kogoś i umieścić negatywny wizerunek na kimkolwiek w sieci. Włączając VPN przez cały czas, będziesz w stanie zapobiec podobnemu incydentowi, ponieważ będziesz w stanie zabezpieczyć każdą posiadaną linię komunikacyjną, aby pozostała prywatna dla Ciebie.

5. Brak ryzyka wycieku adresu IP lub danych

Włączanie i wyłączanie VPN może spowodować ryzyko wycieku adresu IP lub danych, ponieważ źli ludzie będą próbowali znaleźć słabość w bezpieczeństwie systemu. Dzięki temu wzorcowi hakerzy mogą łatwo zaatakować twój system, gdy VPN jest wyłączony, ponieważ łatwiej im to zrobić. Będą mogli znaleźć czas, kiedy twoja sieć VPN nie jest aktywna, aby mogli penetrować twoje połączenie sieciowe w momencie, gdy twoje bezpieczeństwo jest najsłabsze. W rezultacie twój prawdziwy adres IP może zostać ujawniony, a dane mogą zostać skradzione. Zawsze włączając VPN, nie ma ryzyka wycieku adresu IP ani danych, ponieważ hakerzy nie dają żadnej możliwości penetracji twojego połączenia sieciowego.

To są powody, dla których zaleca się utrzymanie VPN przez cały czas. Po co włączać i wyłączać VPN, podczas gdy możesz budować ciągłą ochronę systemu, gdy włączasz VPN przez cały dzień? Choć może to zabrzmieć nieco paranoicznie, jest to najlepszy sposób na zapewnienie spójnego bezpieczeństwa i ochrony prywatności wszystkich urządzeń, a także wszystkich ważnych danych przechowywanych w chmurze.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map