Jak korzystać z VPN, aby zapobiec kradzieży kont w mediach społecznościowych przez hakerów

Dzięki zwykłemu zwyczajowi użytkowników mediów społecznościowych, którzy tak naprawdę nie dbają o swoje konta w mediach społecznościowych, dają hakerom łatwą okazję do kradzieży swoich kont. Istnieje wiele przypadków kradzieży kont w mediach społecznościowych przez hakerów na różne sposoby. Mogą kraść te konta za pomocą phishingu, co jest najczęstsze, lub mogą to zrobić, włamując się do systemu użytkownika, co zwykle ma miejsce, gdy użytkownicy stają się nieostrożni z połączeniem sieciowym.


Na przykład, gdy łączysz się z Internetem za pomocą publicznej sieci Wi-Fi bez ochrony twojego połączenia internetowego, zwykle daje hakerom łatwą okazję do penetracji sieci i kradzieży hasła do kont w mediach społecznościowych. Jednym z najlepszych sposobów, aby temu zapobiec, jest ochrona połączenia sieciowego za pomocą VPN. Oto kilka wskazówek dotyczących korzystania z sieci VPN, aby zapobiec włamaniu się hakerów na konta społecznościowe:

1. Nie używaj tych samych lub prostych haseł do wszystkich swoich kont

Wielu użytkowników mediów społecznościowych, którym nie zależy na bezpieczeństwie konta, zwykle używa prostych haseł, takich jak data urodzenia, pseudonim itd., Lub tych samych haseł na wszystkich swoich kontach. Oznacza to, że mają to samo hasło, a czasem tę samą nazwę użytkownika, dla kont Twitter, Facebook, Instagram, Google Plus i innych kont w mediach społecznościowych. Może to być bardzo niebezpieczne, ponieważ gdy hakerom uda się ukraść jedno z haseł, oznacza to, że wszystkie konta w mediach społecznościowych będą zagrożone. Jest to środek ostrożności, który należy zrozumieć, aby zapewnić bezpieczeństwo kont przed hakerami.

2. Przynieś VPN gdziekolwiek jesteś

VPN to narzędzie, którego możesz użyć, aby upewnić się, że twoje połączenie sieciowe jest zawsze bezpieczne i prywatne, co oznacza, że ​​bez względu na to, jakiej sieci używasz, możesz zaszyfrować połączenie sieciowe za pomocą VPN i zabezpieczyć połączenie. Bezpieczna sieć oznacza dla ciebie system chroniony, ponieważ hakerzy zwykle kradną konta społecznościowe ofiary, najpierw penetrując ich sieć internetową. Dlatego ważne jest, aby zabrać VPN wszędzie, gdziekolwiek jesteś, i korzystać z VPN za każdym razem, gdy potrzebujesz połączyć się z Internetem, niezależnie od używanego urządzenia.

3. Użyj swojej sieci VPN do każdej aplikacji komunikacyjnej

Większość aplikacji komunikacyjnych dostępnych na urządzenia mobilne jest zwykle szyfrowana za pomocą kompleksowego systemu szyfrowania. Oznacza to, że treść komunikacji mogą odczytać tylko użytkownicy, którzy ją zainicjowali. Żadna strona trzecia nie może monitorować komunikacji w aplikacjach korzystających z kompleksowego systemu szyfrowania. Chociaż korzystanie z tych aplikacji komunikacyjnych bez dodatkowego szyfrowania może być ogólnie bezpieczne, VPN jest nadal potrzebny do ochrony sieci używanej przez te aplikacje do wysyłania wiadomości tam i z powrotem. Daje to dwuwarstwowe bezpieczeństwo, które jest jeszcze trudniejsze do przeniknięcia dla hakerów.

4. Nie otwieraj żadnych podejrzanych wiadomości SMS, e-mail ani połączeń

Najczęstszą metodą wykorzystywaną przez hakerów do kradzieży kont w mediach społecznościowych jest wysyłanie fałszywych wiadomości, wiadomości e-mail lub połączeń do ofiar. Następnie poinstruują ofiary, aby wpisały swoją nazwę użytkownika i hasło na fałszywej stronie internetowej przypominającej oryginalną platformę mediów społecznościowych. Gdy ofiary napiszą swoją nazwę użytkownika i hasło, wówczas skutecznie wysyłają poufne informacje do hakerów. Nazywa się to phishingiem i wiele osób zostało oszukanych przez ten schemat. Dlatego nawet mimo korzystania z VPN przez cały czas, zawsze zaleca się ostrożność wobec otrzymywanych wiadomości, e-maili i połączeń.

5. Użyj VPN, który jest wyposażony w zaporę ogniową i funkcje anty-malware

Wybierając dostawcę usług VPN, musisz być świadomy oferowanych przez niego funkcji. Im mniej funkcji, które oferują, tym bardziej należy unikać korzystania z tych usług VPN. Zawsze wybieraj dostawcę usług VPN, który oferuje funkcje zapory ogniowej i ochrony przed złośliwym oprogramowaniem w celu zwiększenia bezpieczeństwa połączenia sieciowego. Funkcja zapory zapewnia najlepsze zapobieganie różnym formom ataków cybernetycznych, a funkcja ochrony przed złośliwym oprogramowaniem zapewnia, że ​​nie napotkasz złośliwych aplikacji, stron internetowych, oprogramowania i innych zagrożeń, które mogą zaszkodzić Twojemu systemowi lub postawić Twoją tożsamość osobistą zagrożone.

Są to porady dotyczące korzystania z VPN, aby uniemożliwić hakerom kradzież kont w mediach społecznościowych. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, hakerzy nie będą mieli szans na atak na twój system, ponieważ złamanie go jest bardzo trudne. Nawet gdy hakerzy są wystarczająco wytrwali, muszą radzić sobie z różnymi środkami bezpieczeństwa, które wprowadziłeś w swoim systemie, co sprawia, że ​​hakerzy prawie nie mogą ukraść żadnych poufnych informacji.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map