Jak korzystać z wyszukiwarki bez pozostawiania śladu online

Wyszukiwarki stały się częścią życia każdego człowieka, odkąd internet stał się głównym nurtem technologii, z którego ludzie korzystają na co dzień. Niezależnie od informacji, które chcesz znaleźć w Internecie, musisz skorzystać z ich platformy i wpisać swoje zapytania w polu wyszukiwania. Następnie dostarczy Ci wiele linków do stron internetowych, które zawierają informacje, których szukasz. Bez względu na to, czy korzystasz z Google, Bing lub innych usług, możesz znaleźć dowolne informacje w Internecie dzięki tym usługom.


Istnieje jednak jeden problem, o którym należy pamiętać podczas korzystania z tych usług. Problem polega na tym, że twoje zapytania i inne dane są rejestrowane przez usługę, z której korzystasz. Dane mogą być następnie wykorzystane do profilowania Twojej osobowości i ujawnienia innych rodzajów danych osobowych, które mogą należeć do Ciebie. Innymi słowy, większość wyszukiwarek jest ryzykowna dla twojej prywatności w Internecie. Korzystając z tych usług, ryzykujesz pozostawienie śladów swojej aktywności online, a także ujawnienie swojej prawdziwej tożsamości. Oto kilka wskazówek dotyczących korzystania z wyszukiwarki bez pozostawiania śladu online:

1. Użyj usługi prywatnej wyszukiwarki

Usługi online, takie jak Google i Bing, są obsługiwane przez duże firmy, które są zainteresowane poznaniem danych osobowych swoich użytkowników. W rzeczywistości jest to sposób, w jaki mogą zarabiać więcej dla swoich firm, a tym samym poszerzać swoje imperium biznesowe. Istnieje jednak rodzaj usług alternatywnych zwanych prywatną usługą wyszukiwania, za pomocą których można znaleźć informacje w Internecie bez pozostawiania jakichkolwiek śladów. Jest również nazywany wyszukiwarką prywatności, a korzystając z tej usługi, możesz chronić swoją prywatność online podczas wykonywania różnych wyszukiwań online. Ta usługa może być dostępna za darmo lub płatna w zależności od firmy, z której korzystasz.

2. Nie loguj się na swoje konto podczas wyszukiwania online

Jedyną rzeczą, którą możesz zrobić, aby upewnić się, że nie podajesz żadnych danych osobowych wyszukiwarce, to nie logować się podczas wyszukiwania informacji w Internecie. Bez względu na to, czy korzystasz z Google, Bing lub innych usług, nie loguj się na swoje konto podczas przesyłania zapytań. Wynika to z faktu, że po zalogowaniu się zapytania będą rejestrowane przez usługę, a aktywność przeglądania będzie również monitorowana. Aby upewnić się, że nie jesteś zalogowany, możesz w tym celu skorzystać z trybu incognito w przeglądarce.

3. Użyj rozszerzenia przeglądarki Privacy Search

Istnieje kilka rozszerzeń przeglądarki, dzięki którym wszystkie wyszukiwania online będą wolne od wszelkiego rodzaju monitorowania. Korzystając z rozszerzenia przeglądarki wyszukiwania prywatności, będziesz mógł znaleźć informacje na ulubionej platformie wyszukiwarki prywatnie i znaleźć potrzebne informacje bez pozostawiania jakichkolwiek śladów online. To rozszerzenie działa poprzez przekierowanie ruchu na prywatny serwer należący do dewelopera rozszerzeń, zapewniając w ten sposób wynik wyszukiwania przez prywatny serwer. Korzystając z tego rozszerzenia, możesz mieć pewność, że wszystkie zapytania pozostaną ukryte przed systemem monitorowania i śledzenia wyszukiwarek.

4. Użyj połączenia VPN

Połączenie VPN może również pomóc ukryć aktywność związaną z wyszukiwaniem, cały czas utrzymując szyfrowanie ruchu sieciowego. Jedyne, co musisz zrobić, to nie zalogować się na konto podczas wykonywania operacji wyszukiwania. Jednak po zmianie połączenia internetowego na połączenie prywatne zostaniesz automatycznie wylogowany ze swojego konta, ponieważ połączysz się z prywatnym serwerem w innym kraju, a wyszukiwarki uznają Twój adres IP za nowego użytkownika, który dlatego nie jesteś zalogowany na swoje konto podczas korzystania z prywatnej usługi połączenia.

5. Użyj przeglądarki Tor

Przeglądarka Tor to rodzaj prywatnej przeglądarki, która automatycznie szyfruje wszystkie transmisje danych i ukrywa twój adres IP. Korzystając z tej przeglądarki, będziesz mógł wejść do sieci Tor i ukryć swój adres IP na wielu serwerach w tej sieci. W rzeczywistości Twój adres IP jest bardzo dobrze ukryty, ponieważ używany ruch sieciowy jest wielokrotnie przekierowywany z serwera na serwer, co całkowicie usuwa ślady online. Korzystając z tej przeglądarki prywatności, możesz także ukryć swoją aktywność związaną z wyszukiwaniem i ukryć ją przed systemem monitorowania wyszukiwarek.

Oto kilka wskazówek dotyczących korzystania z wyszukiwarki bez pozostawiania śladu online. Usuwając ślady Twojej aktywności związanej z wyszukiwaniem w Internecie, będziesz w stanie zapobiec wszelkiego rodzaju monitorowaniu lub śledzeniu stosowanemu przez firmę wyszukiwarek w celu profilowania użytkowników na podstawie ich zapytań.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me