Jak poprawić szybkość połączenia VPN i wyeliminować bufor w procesie przesyłania strumieniowego

Głównym powodem, dla którego wiele osób korzysta z VPN, szczególnie w krajach o surowych przepisach dotyczących Internetu, nie jest tak naprawdę ze względu na prywatność lub dodatkowe bezpieczeństwo w ich połączeniach, ale ze względu na ominięcie ich rządowych ograniczeń. Korzystają z VPN, ponieważ chcą uzyskać dostęp do stron internetowych lub treści stron trzecich, do których normalnie nie mogą uzyskać dostępu za pomocą zwykłego połączenia internetowego. Dlatego używają prywatnego połączenia, aby ominąć ograniczenia rządowe lub cenzurę, aby uzyskać dostęp do dowolnej strony internetowej, którą chcą.


Duża liczba osób korzysta również z VPN do strumieniowego przesyłania filmów z ograniczeniami regionalnymi. Oznacza to, że filmy są dostępne tylko w niektórych krajach i nie można ich oglądać ani przesyłać strumieniowo przy użyciu zwykłego połączenia z krajów, które nie mogą ich oglądać. Przy takim popularnym wykorzystaniu VPN wiele osób żąda najlepszej prędkości połączenia w swojej prywatnej sieci, ponieważ jest to bardzo ważne dla ich wygody w strumieniowaniu takich treści. Jeśli połączenie VPN nie jest zbyt szybkie, aby przesyłać strumieniowo zawartość, oto kilka wskazówek, jak poprawić prędkość VPN i wyeliminować bufor w procesie przesyłania strumieniowego:

1. Spróbuj zmienić używany serwer

Większość problemów z szybkością połączenia VPN pochodzi z używanego serwera. Zwykle, jeśli serwer jest przeciążony zbyt dużą liczbą użytkowników, którzy korzystają z serwera w tym samym czasie, może łatwo powodować problemy z wydajnością, w tym niską prędkość, brak otwierania niektórych stron internetowych i tak dalej. Pierwszym krokiem, który powinieneś zrobić, jest zmiana używanego serwera. Powiedzmy, że używasz teraz serwera amerykańskiego. Spróbuj zmienić serwer na serwer Kanady, serwer Niemiec lub dowolną inną lokalizację serwera. Dobrym pomysłem jest także przejście na serwer najbliższy Twojej lokalizacji. Zapewni ci znaczny wzrost prędkości, którego potrzebujesz.

2. Wybierz przewodowe połączenie sieciowe

Problem z połączeniem sieci bezprzewodowej polega na tym, że zwykle zależy to od siły sygnału. W zależności od lokalizacji na siłę sygnału połączenia Wi-Fi wpływają różne czynniki, takie jak warunki pogodowe, zakłócenia bezprzewodowe, odległość od najbliższej wieży i tak dalej. Dlatego lepiej jest korzystać z połączenia internetowego korzystającego z przewodowego połączenia sieciowego, takiego jak połączenie światłowodowe. Dzięki połączeniu przewodowemu uzyskujesz bardziej stabilne połączenie, dzięki czemu możesz zapobiec spowolnieniu połączenia VPN. Im mniej zakłóceń w połączeniu sieciowym, tym bardziej stabilna będzie prędkość twojej prywatnej sieci.

3. Użyj usługi VPN, która nie zmniejsza szybkości połączenia

Istnieje wiele usług VPN, które nie zapewniają pełnej wydajności i musisz mieć świadomość korzystania z tych usług. Niektóre usługi VPN ograniczają prędkość połączenia, jeśli osiągniesz określone limity lub jeśli używasz zbyt dużej przepustowości. Dlatego ważne jest, aby korzystać z usługi VPN, która nie ogranicza wykorzystania przepustowości, a także zapewniać pełną prędkość połączenia przez cały czas. Zazwyczaj te usługi VPN reklamują te funkcje na swojej oficjalnej stronie, aby poinformować użytkowników, że zapewniają pełną prędkość swojej prywatnej sieci. Jeśli Twój obecny dostawca usług VPN nadal zapewnia ci małą prędkość, prawdopodobnie lepiej jest przejść do innej usługi.

4. Uruchom ponownie router lub sieć Wi-Fi

Czasami wolną prędkość VPN można łatwo naprawić, ponownie uruchamiając router lub sieć WiFi. Jest to szczególnie ważne, jeśli urządzenie nie zostało ponownie uruchomione przez długi czas. Warto od czasu do czasu zrestartować router lub sieć internetową, aby zapewnić stabilność połączenia. Router lub sieć Wi-Fi spróbuje odświeżyć otrzymane połączenie po ponownym uruchomieniu urządzenia, zapewniając lepszy odbiór sygnału i lepszą wydajność Internetu. Po wykonaniu tej czynności należy ponownie uruchomić oprogramowanie VPN, aby uzyskać najlepszy wynik.

5. Upewnij się, że oprogramowanie antywirusowe nie jest w konflikcie z siecią VPN

Jako oprogramowanie zabezpieczające, twój program antywirusowy ma własną metodę ochrony urządzenia przed różnymi zagrożeniami online. Oprogramowanie VPN, choć ma podobny cel, jakim jest ochrona bezpieczeństwa i prywatności twojego urządzenia, czasami jest w konflikcie z oprogramowaniem antywirusowym. Konflikt zwykle wpływa na wydajność połączenia VPN w twoim urządzeniu. Spróbuj użyć połączenia VPN na innym urządzeniu, na którym nie ma oprogramowania antywirusowego, i sprawdź, czy działa ono szybciej. Jeśli tak, to warto tymczasowo wyłączyć oprogramowanie antywirusowe podczas korzystania z oprogramowania VPN.

Oto kilka wskazówek, jak poprawić szybkość połączenia VPN i wyeliminować bufor w procesie przesyłania strumieniowego. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możesz zmniejszyć proces buforowania treści lub strumieniowego przesyłania multimediów za pomocą VPN, co z kolei poprawi twoje wrażenia z korzystania z usługi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map