Jak ukryć swój adres IP za pomocą VPN podczas korzystania z publicznych sieci WiFi

W dzisiejszych czasach nikomu nie jest trudno znaleźć publiczne sieci Wi-Fi, w których można bezpłatnie podłączyć swoje urządzenia mobilne. Możesz znaleźć te hotspoty w parkach publicznych, szkołach, uniwersytetach, kawiarniach, restauracjach, hotelach, lotniskach i wielu innych miejscach. Niektóre sieci są bezpieczne, podczas gdy wiele innych nie jest zabezpieczonych. Bezpieczna sieć WiFi oznacza, że ​​dostęp do sieci można uzyskać tylko wtedy, gdy znasz hasło do tej sieci, natomiast niezabezpieczona sieć oznacza, że ​​można uzyskać do niej dostęp bez hasła.


Ponieważ wiele publicznych sieci Wi-Fi jest niezabezpieczonych, oznacza to, że każdy może mieć dostęp do tej sieci bez konieczności podawania hasła. Niezabezpieczone połączenie również nie jest szyfrowane, co oznacza, że ​​transmisja danych może być monitorowana przez osoby trzecie, takie jak właściciel sieci WiFi, dostawca usług internetowych, rząd, a nawet hakerzy. Dlatego zawsze zaleca się zabezpieczyć połączenie za pomocą VPN za każdym razem, gdy korzystasz z dowolnej sieci publicznej, szczególnie jeśli nie jest ona zabezpieczona. Ma to na celu zamaskowanie twojego prawdziwego adresu IP, abyś mógł bezpiecznie i prywatnie przeglądać to połączenie. Oto kilka wskazówek, jak ukryć swój adres IP za pomocą VPN podczas korzystania z publicznych sieci Wi-Fi:

1. Subskrybuj usługę Premium VPN

Jest to pierwsza rzecz, którą musisz zrobić, ponieważ nie możesz korzystać z połączenia prywatnego bez uprzedniej subskrypcji preferowanej usługi VPN. Dlaczego warto korzystać z usługi premium, skoro istnieje wiele bezpłatnych usług VPN? Jest tak, ponieważ usługa premium oferuje więcej funkcji bezpieczeństwa i prywatności oraz jest bardziej niezawodna pod względem ogólnej wydajności. Z drugiej strony darmowe usługi VPN mają słabszą ochronę i ochronę prywatności, a wykwalifikowany haker może łatwo je złamać. Dlatego zawsze warto zainwestować z Twojej strony, aby skorzystać z usługi premium zamiast usługi bezpłatnej.

2. Zainstaluj aplikację VPN na swoim urządzeniu mobilnym

Po wybraniu preferowanej usługi VPN premium i subskrybowaniu jej usługi nadszedł czas, aby zainstalować aplikację VPN na urządzeniu mobilnym. Upewnij się, że instalujesz aplikację z oficjalnego łącza podanego przez usługodawcę. Po zakończeniu procesu instalacji możesz sprawdzić, czy aplikacja działa poprawnie, czy nie. Możesz także dowiedzieć się o aplikacji i zapoznać się z interfejsem użytkownika aplikacji. Pamiętaj, że jest to aplikacja, z której będziesz korzystać bardzo często, więc musisz się o niej dowiedzieć.

3. Połącz się z publiczną siecią WiFi

Teraz nadszedł czas, aby przetestować aplikację VPN naprawdę. Po przejściu do dowolnej sieci publicznej, na przykład w kawiarni lub restauracji, możesz jak zwykle rozpocząć podłączanie urządzenia do sieci Wi-Fi. Najpierw dotknij ikony Wi-Fi na urządzeniu mobilnym, aby wyświetlić dostępne sieci Wi-Fi. Następnie połącz się z miejscem należącym do Twojej bieżącej lokalizacji, takim jak sieć publiczna kawiarni. Po nawiązaniu połączenia nie rób jeszcze żadnych czynności związanych z przeglądaniem. Musisz otworzyć aplikację VPN przed rozpoczęciem aktywności online.

4. Otwórz aplikację VPN

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek czynności przeglądania przy użyciu publicznej sieci Wi-Fi musisz najpierw otworzyć aplikację VPN. Po otwarciu aplikacji możesz rozpocząć łączenie się z usługą VPN, klikając przycisk „Start” lub „Połącz”. Przed nawiązaniem połączenia konieczne będzie wpisanie nazwy użytkownika i hasła do konta VPN. Gdy to zrobisz, będziesz mógł natychmiast połączyć się z usługą VPN. Gdy VPN wyświetli ikonę klucza w obszarze powiadomień, oznacza to, że twoje połączenie jest teraz prywatne i jesteś połączony z serwerem wirtualnym.

5. Rozpocznij przeglądanie

Możesz teraz rozpocząć normalne przeglądanie za pomocą urządzenia mobilnego. Nie musisz się martwić, ponieważ Twoje połączenie jest teraz szyfrowane. Oznacza to, że możesz bezpiecznie połączyć się ze swoim kontem bankowym, dokonywać transakcji finansowych i odwiedzać zablokowane strony internetowe za pomocą tego połączenia. W tej chwili nikt nie może monitorować Twojej aktywności online. Możesz przełączać się między różnymi lokalizacjami serwerów za pośrednictwem aplikacji VPN na wypadek, gdybyś chciał ukryć swój adres IP za pomocą adresu IP określonego kraju.

Są to wskazówki, jak ukryć swój adres IP za pomocą VPN podczas korzystania z publicznych sieci WiFi. Pamiętaj, że zdecydowanie zaleca się łączenie z siecią prywatną za każdym razem, gdy korzystasz z niezabezpieczonego publicznego Wi-Fi. Ma to na celu zapewnienie, że ruch internetowy jest szyfrowany, a Ty możesz zachować anonimowość w Internecie, ukrywając swój prawdziwy adres IP.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map