Jak ukryć swoje utwory online przed hakerami i złośliwymi stronami trzecimi

Przeglądając dzisiaj Internet, natkniesz się na wiele stron internetowych, które próbują zbierać od ciebie różne rodzaje informacji. Większość z nich robi to bez twojej zgody. Nie wiesz dokładnie, jakiego rodzaju informacje lub dane gromadzą. Ale niezależnie od rodzaju informacji, które te witryny zbierają od Ciebie, musisz wiedzieć, że zawsze jesteś śledzony, gdy jesteś online. Wyszukiwane słowa kluczowe, które wpisujesz, odwiedzana witryna, filmy, które oglądałeś, aktywność wykonywana w witrynie – są śledzeni i monitorowani przez różne firmy zewnętrzne.


Istnieją również znaczące zagrożenia w Internecie, które mogą cię zaatakować bez Twojej zgody. To groźby hakerów i złośliwych stron trzecich. W przeciwieństwie do witryn, które odwiedzasz, zagrożenia te śledzą Cię w celu kradzieży ważnych danych, które posiadasz. Innymi słowy, informacje, które od ciebie uzyskają, zostaną w jakiś sposób wykorzystane przeciwko tobie. Mogą ukraść Twoje hasło, dane finansowe, konta użytkowników, prywatne dokumenty i tak dalej. Dlatego zawsze ważne jest, aby zachować czujność w Internecie. Oto kilka wskazówek, jak ukryć swoje utwory online przed hakerami i złośliwymi stronami trzecimi:

1. Użyj prywatnego adresu e-mail

Jeśli nadal używasz zwykłego adresu e-mail i masz dość codziennego otrzymywania dużej ilości spamu, prawdopodobnie jest to odpowiedni czas na przejście na prywatny adres e-mail. Prywatny adres e-mail zapewni Ci usługę e-mail, podobnie jak zwykły adres e-mail, tylko bez spamowych wiadomości e-mail i reklam. Korzystając z prywatnego adresu e-mail, będziesz mógł cieszyć się prawdziwie zaszyfrowaną komunikacją e-mailową ze swoimi kontaktami i chronić cię przed różnego rodzaju programami śledzącymi online i podobnymi tego typu sprawami. Aby jednak korzystać z prywatnego adresu e-mail, może być konieczne uiszczenie opłaty miesięcznej w zamian za całkowicie prywatny adres e-mail.

2. Użyj anonimowej przeglądarki internetowej

Anonimowa przeglądarka internetowa może uczynić przeglądanie bardziej prywatną, ponieważ często ma wbudowaną sieć VPN. Nie musisz więc instalować żadnego oprogramowania VPN, aby cieszyć się prywatnym przeglądaniem. Dzięki anonimowej przeglądarce będziesz mógł ukryć swoje utwory internetowe, uniemożliwiając hakerom i złośliwym stronom trzecim prześladowanie Twojej aktywności związanej z przeglądaniem lub kradzież prywatnych informacji. Ponadto transmisja danych jest szyfrowana wieloma warstwami szyfrowania, co uniemożliwia osobom trzecim śledzenie Twojej aktywności online.

3. Użyj usługi Premium VPN

Usługa VPN klasy premium pozwala chronić całe urządzenie przed wszelkiego rodzaju śledzeniem i monitorowaniem, niezależnie od tego, czy pochodzi od rządu, dostawcy usług internetowych, korporacji, stron internetowych, hakerów czy złośliwych stron trzecich. Dzięki usłudze premium VPN możesz również szyfrować cały ruch przychodzący i wychodzący z twojego urządzenia, a wszystkie transmisje danych będą również ukryte przed osobami trzecimi. Będziesz mógł anonimowo przeglądać sieć i całkowicie ukryć swój adres IP. Ponadto aplikacje zainstalowane na twoim urządzeniu będą również chronione przed wszelkiego rodzaju śledzeniem i monitorowaniem, które odbywa się bez Twojej zgody.

4. Użyj wyszukiwarki prywatności

Czy wiesz, że każde wyszukiwane hasło wpisane w Google lub Bing jest śledzone przez firmę? I czy wiesz, że wyszukiwane hasła, które wpisujesz w wyszukiwarce, mogą zostać wykorzystane do ujawnienia różnych rzeczy na Twój temat, takich jak Twoja osobowość, preferencje, aktualne problemy, stan psychiczny i inne prywatne informacje? Za pomocą prostego algorytmu osoby trzecie mogą łatwo profilować Twoją postać, analizując same wyszukiwane hasła, co może mieć negatywny wpływ na prywatność w Internecie. Właśnie dlatego istnieją niektóre wyszukiwarki prywatności, które oferują pełną prywatność podczas wyszukiwania w Internecie. Wyszukiwane hasła nie będą śledzone i możesz całkowicie ukryć swoją tożsamość online. Jeśli chcesz uniknąć śledzenia i monitorowania, prywatna wyszukiwarka, która zwykle kosztuje pieniądze, może być świetnym narzędziem ratującym prywatność w Internecie.

5. Staraj się zachować prywatność

Najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby ukryć swoje ślady online, jest zawsze czujność online i staranie się, aby zachować prywatność w Internecie. Na przykład, jeśli korzystasz z mediów społecznościowych, dostosuj ustawienia prywatności zgodnie z własnymi preferencjami. Jeśli korzystasz z dowolnego rodzaju kont online, upewnij się, że masz silne hasło do każdego konta, a także różne opcje bezpieczeństwa włączone dla bezpieczeństwa twojego konta. Jeśli komunikujesz się online, upewnij się, że nie ujawniasz swoich danych osobowych nikomu, kogo nie znasz. To tylko mały przykład rzeczy, które możesz zrobić, aby zachować prywatność w Internecie.

Oto kilka wskazówek, jak ukryć swoje ślady online przed hakerami i złośliwymi stronami trzecimi. Kiedy jesteś online, nie chcesz, aby ktokolwiek mógł określić, kim jesteś, gdzie jesteś lub jaka jest twoja osobowość. Jeśli pozwolisz im to zrobić, będą chcieli od ciebie więcej. Twoim obowiązkiem jest bezpieczeństwo swojej tożsamości online. Te wskazówki pomogą ci zachować tę odpowiedzialność.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map