Jak uniemożliwić usługodawcy internetowemu monitorowanie Twojej aktywności online

Niezależnie od usługodawcy internetowego lub dostawcy usług internetowych, który subskrybujesz w tej chwili, powinieneś wiedzieć o tym jedną prostą rzecz. ISP zawsze domyślnie rejestruje lub monitoruje Twoją aktywność związaną z przeglądaniem. Jest w ich systemie i tak zbudowana jest technologia. Dzięki temu monitorowaniu aktywności przeglądarki mogą wiedzieć, które strony internetowe są dostępne w dowolnym czasie, i zbierają te dane w ramach ich polityki prywatności. Następnie mogą w przyszłości sprzedawać dane wszystkim zainteresowanym stronom trzecim lub ujawniać te dane rządowi, jeśli to konieczne. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy rząd usuwa zasadę neutralności sieci. Więcej mocy dla dostawcy usług internetowych.


Niepokojące w tej standardowej praktyce ISP jest to, że musisz karmić swojego dostawcę usług internetowych danymi o swojej aktywności, nawet jeśli nie chcesz. Oznacza to, że chyba, że ​​korzystasz z połączenia VPN, za pomocą którego szyfrujesz wszystkie transmisje danych, co uniemożliwia Twojemu dostawcy usług internetowych odczytanie Twojej aktywności przeglądania. Oto kilka wskazówek, które mogą uniemożliwić ISP monitorowanie Twojej aktywności online:

1. Użyj pełnej anonimowości online

Jeśli nie użyjesz żadnego narzędzia do ukrycia swojej tożsamości online, to nie tylko twój dostawca usług internetowych, inne zainteresowane strony trzecie będą w stanie rejestrować każdy twój ruch, gdy jesteś online. Na przykład reklamodawcy mogą wykorzystać zebrane od Ciebie dane i wykorzystać je do wyświetlenia różnego rodzaju reklam, które mogą Cię zainteresować. Oczywiście nie pytasz o to, ale robią to. Dlatego ważne jest, aby być całkowicie anonimowym w Internecie i cały czas szyfrować ruch internetowy. Możesz to zrobić za pomocą wirtualnej sieci prywatnej. W ten sposób Twój dostawca usług internetowych nie widzi twojego zaszyfrowanego ruchu. Dlatego dostawca usług internetowych nie może monitorować Twojej aktywności.

2. Zachowaj każdą odwiedzaną stronę internetową, aby korzystać z protokołu HTTPS

Istnieje kilka przydatnych rozszerzeń przeglądarki, które zamieniają każdą odwiedzaną witrynę w bezpieczną. Innymi słowy, każda strona HTTP, którą odwiedzasz w Internecie, zostanie automatycznie przekształcona w HTTPS podczas przeglądania. Dlatego zawsze będziesz korzystać z protokołu HTTPS podczas uzyskiwania dostępu do dowolnej witryny internetowej online. Gdy to zrobisz, są dwie główne korzyści. Po pierwsze, przy użyciu protokołu HTTPS ruch jest automatycznie szyfrowany bez względu na to, czy korzystasz z VPN, czy nie. Po drugie, ponieważ ruch jest szyfrowany, Twój dostawca usług internetowych lub strony internetowe osób trzecich nie mogą w ogóle śledzić Twojego nawyku przeglądania.

3. Upewnij się, że korzystasz z VPN bez zasad rejestrowania

Sieć VPN, której używasz, również ma największe znaczenie. Oczywiście VPN ma wiele zalet, jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo. Jednak rosnąca liczba bezpłatnych usług wskazuje, że musisz być bardziej selektywny przy wyborze usługi VPN. Na przykład istnieje wielu dostawców VPN, którzy logują swoich użytkowników bez ich zgody. To samo co dostawca usług internetowych, który monitoruje Twoją aktywność online. Oznacza to, że kiedy korzystasz z usługi takich złych dostawców VPN, możesz być w stanie ukryć swoją aktywność przeglądania przed ISP, ale nie możesz ukryć jej przed dostawcą VPN. Musisz więc wybrać dostawcę VPN, który w ogóle nie rejestruje Twojej aktywności online. Oto kilka rekomendacji, na które warto spojrzeć.

ProduktDlaCeny odStronie internetowejCzytaj więcej

Najbardziej elastyczne wsparcie2,99 USD / miesiącOdwiedź stronęPrzeczytaj recenzję

Ogólnie najlepszy6,67 USD / miesiącOdwiedź stronęPrzeczytaj recenzję

Dla najlepszego bezpieczeństwa4,65 USD / miesiącOdwiedź stronęPrzeczytaj recenzję

Dla najwyższej prywatności8,95 € / miesiącOdwiedź stronęPrzeczytaj recenzję

Najlepsza sieć serwerów2,88 USD / miesiącOdwiedź stronęPrzeczytaj recenzję

4. Użyj Tora lub innych przeglądarek prywatności

Istnieje kilka przeglądarek prywatności, z których możesz korzystać, z których najbardziej popularna to przeglądarka Tor. Przeglądarka Tor używa wielu prywatnych serwerów do szyfrowania twojego ruchu, które są nazywane przekaźnikami, dzięki czemu każda odwiedzana strona nie może być śledzona przez nikogo. Istnieje również kilka innych przeglądarek prywatności, które można znaleźć w Internecie, z których można korzystać na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Korzystanie z tych przeglądarek gwarantuje, że transmisja danych w sieci jest bezpieczna i prywatna, a dostawca usług internetowych nie może jej w ogóle monitorować.

5. Utrzymuj VPN na wszystkich urządzeniach

Jeśli chcesz, aby Twoja aktywność związana z przeglądaniem lub jakakolwiek inna aktywność internetowa była bezpieczna i prywatna przez cały czas, bez monitorowania przez twojego dostawcę usług internetowych, musisz utrzymać swoją aktywność VPN na wszystkich posiadanych urządzeniach. Może to obejmować również router. Upewnij się również, że VPN jest aktywowany automatycznie po każdym włączeniu urządzenia. Bez tego możesz od czasu do czasu przesłać swoje prywatne informacje dotyczące przeglądania do swojego dostawcy usług internetowych. Więc lepiej o tym pamiętać.

Oto kilka wskazówek, które mogą uniemożliwić Twojemu dostawcy usług internetowych monitorowanie Twojej aktywności online. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, będziesz mógł pozostać tajnym za każdym razem, gdy połączysz się z Internetem, bez możliwości śledzenia lub monitorowania Cię w jakikolwiek sposób. Nie tylko dla twojego ISP, ale także dla rządu, hakerów, reklamodawców i korporacji.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map