Różne przepisy VPN na całym świecie, które możesz chcieć poznać

Nie wszystkie kraje umożliwiają korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej w ich jurysdykcji. W rzeczywistości istnieje kilka bardzo konserwatywnych krajów, w których można umieścić cię w więzieniu, a nawet zastosować karę śmierci tylko za korzystanie z prywatnej usługi połączenia. W takim przypadku przed skorzystaniem z tej usługi musisz zawsze wiedzieć o legalności VPN w swoim kraju. Nie ma to na celu odstraszyć cię ani nawet odwieść od korzystania z prywatnej usługi sieciowej. Ma to na celu ochronę i dostarczenie niezbędnych informacji przed rozpoczęciem korzystania z dowolnego rodzaju wirtualnej usługi sieci prywatnej, niezależnie od tego, czy jest ona bezpłatna czy płatna.


Musisz jednak zrozumieć, że liczba krajów, które uważają VPN za nielegalne, jest w rzeczywistości bardzo mała, prawdopodobnie mniej niż 10 krajów na całym świecie. Z drugiej strony większość krajów na całym świecie pozwala bez problemu korzystać z dowolnego rodzaju połączenia prywatnego. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, oto różne przepisy VPN na całym świecie, które możesz chcieć poznać:

1. Chiny

Mając miliardy obywateli w Chinach, ważne jest, aby wiedzieć, w jaki sposób rząd tego kraju utrzymuje kontrolę nad swoimi obywatelami. Kontrolując sposób dostępu do Internetu, rządowi udało się utrzymać porządek wśród obywateli. W Chinach istnieje coś takiego jak Wielka Zapora ogniowa, która uniemożliwia każdemu obywatelowi dostęp do niektórych stron internetowych. Zasadniczo zwykłym obywatelom zniechęca się do korzystania z prywatnych połączeń sieciowych, podczas gdy firmy muszą uzyskać pozwolenie na korzystanie z VPN, jeśli chcą. Użytkownicy indywidualni mogą bez problemu korzystać z połączenia prywatnego, o ile region, w którym mieszkają, nie egzekwuje przepisów dotyczących połączeń prywatnych wobec swoich lokalnych mieszkańców.

2. Rosja

Rosja zaczęła podążać za chińskim rządem w ramach blokady VPN, ale nie są one tak restrykcyjne jak rząd chiński. Podczas gdy niektórzy dostawcy VPN są zbanowani z Rosji, wciąż istnieje wiele sposobów na ominięcie cenzury przy użyciu innych renomowanych usług. Użytkownicy mogą nie być zachęcani do korzystania z prywatnego połączenia, ale przepisy nie są dość restrykcyjne, ponieważ wielu rosyjskich obywateli nadal korzysta z usług VPN bez problemów.

3. Arabia Saudyjska

W Arabii Saudyjskiej obowiązują ograniczenia w korzystaniu z usług VPN w celu korzystania z oprogramowania lub aplikacji telekomunikacyjnych innych firm. Na przykład, jeśli korzystasz z VPN dla Skype w Arabii Saudyjskiej, możesz być prześladowany przez rząd za próbę ominięcia dostawców usług telekomunikacyjnych w tym kraju i korzystania z oprogramowania innych firm. Niektóre usługi VPN są zakazane w tym kraju, a ten kraj jest jednym z najsurowszych krajów, które karzą użytkowników usług VPN.

4. Korea Północna

Korea Północna znana jest z restrykcyjnego reżimu lub rządu, który stawia wszystkich obywateli pod kontrolą. W tym kraju Internet jest wciąż uważany za rzadki widok. Innymi słowy, większość ludzi nie korzysta z Internetu, więc oznacza to, że mogą nic nie wiedzieć o VPN. Jednak jeśli jesteś podróżnikiem w tym kraju, korzystanie z VPN jest dozwolone i możesz go używać do omijania cenzurowanych stron internetowych bez problemów. Jednak rząd Korei Północnej wprowadzi wiele śledzenia i monitorowania dla mieszkańców, którzy chcą uzyskać dostęp do Internetu za pomocą VPN, i absolutnie nie możesz uzyskać dostępu do stron zawierających pornografię, media związane z Koreą Południową i treści związane z Biblią.

5. Iran

Dostęp do serwera VPN w tym kraju jest bardzo trudny po prostu dlatego, że rząd Iranu zamyka wszystkie porty podłączone do dowolnego prywatnego serwera. Innymi słowy, większość usług VPN nie jest dostępna w tym kraju. W tym kraju można korzystać tylko z kilku usług VPN, które mogą ominąć takie działania blokujące porty. Ale VPN jest w tym kraju ściśle nielegalny i możesz pójść do więzienia tylko za korzystanie z prywatnej usługi sieciowej.

6. ZEA

Zasadniczo prywatne połączenie jest dozwolone w tym kraju. Nie możesz jednak używać sieci VPN do nielegalnych działań, ponieważ spowoduje to dodatkowe opłaty, jeśli zostaniesz złapany przez rząd. To ograniczenie dotyczy tylko osób fizycznych. Jednak instytucje biznesowe mogą korzystać z usług VPN bez żadnych ograniczeń.

7. Reszta świata

Poza tymi krajami większość krajów na świecie nie ma żadnych ograniczeń w korzystaniu z jakichkolwiek prywatnych połączeń. Na przykład w krajach zachodnich można uzyskać dostęp do dowolnej witryny internetowej, nawet bez korzystania z połączenia prywatnego. Jeśli więc mieszkasz w większości krajów na całym świecie, możesz korzystać z dowolnych usług VPN.

Są to różne przepisy VPN na całym świecie, które możesz chcieć poznać. Pamiętaj, że jeśli planujesz podróżować w krajach, w których VPN jest surowo zabroniony, musisz zapoznać się z lokalnymi przepisami, zanim spróbujesz skorzystać z jakiejkolwiek usługi prywatnego połączenia.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map