Smart DNS – 5 rzeczy, które odróżniają go od wirtualnej sieci prywatnej

Inteligentny DNS jest jednym z kilku narzędzi do odblokowywania wszelkiego rodzaju ograniczeń internetowych. Funkcja Smart DNS jest podobna do VPN, ale istnieje wiele różnic, które sprawiają, że Smart DNS jest mniej preferowany. To narzędzie odblokowujące umożliwia dostęp do specjalnego serwera DNS, na którym ruch internetowy zostanie przekierowany przed dotarciem do witryny, którą chcesz odwiedzić. Na przykład, jeśli mieszkasz w Azji i chcesz uzyskać dostęp do serwera Smart DNS w Stanach Zjednoczonych, ruch online zostanie przekierowany na serwer amerykański, zanim faktycznie odwiedzisz wyznaczoną stronę internetową. W rezultacie Twój ruch będzie wyglądał jak zwykły ruch w USA dla odwiedzanej witryny, umożliwiając ci dostęp do wielu zablokowanych stron po drodze.


Chociaż sposób jego działania jest podobny do VPN, Smart DNS ma swoje zalety i wady. W przeciwieństwie do VPN, zmienia tylko adres DNS, pozostawiając nienaruszony adres IP i nie ma żadnego rodzaju ochrony prywatności dla twojej aktywności online. Oto 5 rzeczy, które odróżniają Smart DNS od wirtualnej sieci prywatnej:

1. Zapewnia szybszą prędkość niż większość usług VPN

Główną atrakcją Smart DNS jest szybkość. Korzystając z innego serwera DNS, możesz skutecznie zwiększyć szybkość połączenia, ponieważ może ono zapewnić bardziej stabilne połączenie. Jednak w przypadku Smart DNS jest już dostrojony, aby uzyskać najlepszą szybkość i wydajność, dzięki czemu możesz łatwo przesyłać strumieniowo dowolną zawartość, która jest obciążona przepustowo za pomocą tego narzędzia odblokowującego, bez obawy o spadek wydajności. Jest również bardzo niezawodny pod względem wydajności, którą zapewnia, co czyni go najlepszym wyborem, jeśli chcesz po prostu przesyłać strumieniowo treści z różnych regionów z pełną prędkością, w przeciwieństwie do połączenia VPN, które może spowodować pewne spowolnienie podczas procesu przesyłania strumieniowego.

2. Nie ukrywa twojego prawdziwego adresu IP

Chociaż VPN jest najlepszym sposobem ochrony prywatności i bezpieczeństwa w Internecie, Smart DNS nie jest zaprojektowany do ochrony prywatności w Internecie. Dzięki tej usłudze możesz zmienić tylko swój adres DNS, ale nie adres IP. W rezultacie zawsze będziesz wyświetlać swój prawdziwy adres IP w odwiedzanych witrynach. Oznacza to, że nie możesz korzystać z tej usługi odblokowywania, aby ukryć swoją prywatność w Internecie, ponieważ nie ma żadnej funkcji ochrony prywatności. Po prostu przekierowuje początkowy ruch do serwera DNS, a następnie przekierowuje go do docelowych stron internetowych.

3. Może odblokować ograniczenia witryny tak jak VPN

Dobrą wiadomością na temat Smart DNS jest to, że można go użyć do odblokowania wszelkiego rodzaju ograniczeń regionalnych dla dowolnej zawartości online. Na przykład, jeśli chcesz uzyskać dostęp do Netflix US z kraju, w którym mieszkasz, ta usługa jest dość solidna i niezawodna, aby umożliwić ci dostęp do Netflix US po prostu poprzez zmianę serwera DNS. W rzeczywistości konfiguracja tej usługi jest łatwiejsza niż konfiguracja oprogramowania lub aplikacji VPN, ponieważ wystarczy zmienić adres DNS i można natychmiast odblokować wszelkie ograniczenia witryny bez żadnych skomplikowanych kroków.

4. Nadal masz skłonność do ataków cybernetycznych i monitorowania stron trzecich za pomocą Smart DNS

Ponieważ ta usługa odblokowania nie zapewnia żadnej funkcji maskowania adresu IP, oznacza to, że zawsze będziesz ujawniać swój adres IP odwiedzanym witrynom. Oznacza to również, że nie masz solidnej ochrony prywatności i bezpieczeństwa, tak jak połączenie VPN, co umożliwia hakerom lub innym pozbawionym skrupułów stronom trzecim monitorowanie ruchu i kradzież ważnych danych. Korzystając z tej usługi, prywatność online jest twoją wyłączną odpowiedzialnością i musisz korzystać z połączenia sieciowego tak dokładnie, jak to możliwe.

5. Nie ma dodatkowych funkcji bezpieczeństwa

Ponownie, celem Smart DNS jest przekierowanie ruchu i odblokowanie wszelkich ograniczeń regionalnych, które uniemożliwiają dostęp do niektórych stron internetowych. Co więcej, zapewnia najlepszą zoptymalizowaną prędkość dostępu do treści chronionych regionem, dzięki czemu nie będziesz mieć problemów z wydajnością. Ale nie oferuje żadnych dodatkowych funkcji bezpieczeństwa w przeciwieństwie do połączenia VPN. Oznacza to, że korzystając z tej usługi odblokowującej, możesz natrafić na złośliwą stronę internetową i nie będzie żadnego zabezpieczenia, które uniemożliwiłoby ci dostęp do tak niebezpiecznej strony. Innymi słowy, Twoje bezpieczeństwo online będzie zagrożone.

Takie są różnice między Smart DNS a VPN. Krótko mówiąc, Smart DNS został zaprojektowany pod kątem szybkości, wydajności i niezawodności, co pozwala na dostęp do dowolnej witryny internetowej zablokowanej przez rząd. Z drugiej strony VPN oferuje pełną ochronę prywatności i bezpieczeństwa online, umożliwiając jednocześnie odblokowanie lub ominięcie wszelkich ograniczeń internetowych, co daje swobodę w działalności online.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map