Wskazówki dotyczące przechowywania plików online w sposób bezpieczny i prywatny

Internetowe usługi pamięci masowej, takie jak Dropbox i Dysk Google, stają się coraz bardziej popularne, ponieważ ludzie chcą mieć dostęp do swoich plików ze wszystkich swoich urządzeń bez konieczności ręcznego ich przesyłania. Tak więc, gdy korzystasz z usługi pamięci online, możesz łatwo zsynchronizować zapisane pliki na wszystkich urządzeniach automatycznie. Niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać dostęp do tych plików za pomocą komputera stacjonarnego czy urządzenia mobilnego, wystarczy uzyskać do nich dostęp online. Kolejną korzyścią jest praca z dokumentami. Przechowując swoje pliki online, będziesz mógł edytować i pracować na swoich dokumentach z dowolnego urządzenia.


Na tym się nie kończy. Nawet jeśli nie zabierasz ze sobą urządzeń, nadal możesz uzyskać dostęp do plików zapisanych w pamięci online z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu w dowolnym miejscu na świecie. To wygoda korzystania z usługi przechowywania plików online. Ale przechowywanie plików online może narazić je na włamanie i kradzież. Musisz więc uniemożliwić dostęp do plików online wszelkiego rodzaju zagrożeniom. Oto kilka wskazówek dotyczących bezpiecznego przechowywania plików online i prywatnie:

1. Zainstaluj VPN na wszystkich zsynchronizowanych urządzeniach

Dlaczego warto zainstalować VPN na wszystkich zsynchronizowanych urządzeniach? To dlatego, że zabezpieczy wszystkie transmisje danych między Twoimi lokalnymi urządzeniami a pamięcią online. Chroniąc swoją sieć za pomocą prywatnego połączenia, nie będziesz się martwić, że niektóre osoby trzecie próbują przejąć transmisję danych i ukraść niektóre prywatne informacje po drodze.

Utrzymując wszystkie urządzenia w prywatnym połączeniu, transmisja danych będzie wolna od hakerów lub pozbawionych skrupułów stron trzecich próbujących monitorować i ukraść twoje dane. Jest to mechanizm bezpieczeństwa dla wszystkich transmisji sieciowych.

2. Nie uzyskuj dostępu do swoich plików z niezaszyfrowanych urządzeń

Jeśli na przykład nie zabrałeś urządzenia ze sobą i chcesz uzyskać dostęp do plików z innego miejsca, na przykład z kafejki internetowej lub innych miejsc publicznych, upewnij się, że urządzenie jest również szyfrowane. Jeśli kafejka internetowa lub biblioteka zabrania instalowania jakiegokolwiek nowego oprogramowania, możesz po prostu skorzystać z internetowego serwera proxy, aby uzyskać dostęp do swoich plików przez Internet. Lub możesz zainstalować rozszerzenie VPN w używanej przeglądarce.

Nie zapomnij użyć trybu prywatnego w przeglądarce, aby upewnić się, że Twoje utwory są zakryte, gdy ktoś inny używa tego samego komputera co ty. Nie zapomnij też wylogować się ze wszystkich swoich kont po zakończeniu.

3. Użyj systemu uwierzytelniania dwuskładnikowego w celu uzyskania dostępu do pamięci online

Jeśli chcesz zabezpieczyć wszystkie swoje pliki w pamięci online, pamiętaj o tak złożonym haśle, że złamanie go przy użyciu brutalnej siły jest bardzo trudne. Używaj cyfr, wielkich liter, małych liter, symboli i wszystkich kombinacji, aby Twoje hasło było silne i trudne do złamania.

Użyj oprogramowania do zarządzania hasłami, aby je przechowywać na wypadek, gdybyś go nie pamiętał. Należy również aktywować dwuskładnikowy system uwierzytelniania, aby zapewnić całkowity dostęp do pamięci online. W ten sposób musisz potwierdzić każdą próbę logowania do pamięci online przy użyciu innego posiadanego urządzenia lub konta.

4. Używaj tylko wysoce renomowanych internetowych usług pamięci masowej

Na rynku dostępnych jest wiele internetowych usług pamięci masowej, które oferują różne korzyści, aby zachęcić użytkowników. Oczywiście możesz wybrać taki, który wolisz, ale pamiętaj, aby wybrać pamięć online, która jest bardzo renomowana i powszechnie znana.

Na przykład Dropbox, Dysk Google lub Microsoft OneDrive mogą być lepszym rozwiązaniem dla potrzeb związanych z pamięcią masową online niż jakikolwiek inny dostawca usług, którego ledwo znasz lub nie znasz na rynku. Wynika to z faktu, że renomowane usługi przechowywania online zwrócą większą uwagę na twoje bezpieczeństwo i prywatność, a one są bardziej niezawodne w utrzymywaniu bezpieczeństwa plików.

5. Zaktualizuj swój plan przestrzeni dyskowej, aby zwiększyć bezpieczeństwo

Ponieważ istnieje wiele internetowych usług pamięci masowej, które oferują swoje usługi za darmo z pewnymi ograniczeniami, zawsze warto skorzystać z bezpłatnej wersji ich usług. Zastanów się jednak, jakie korzyści przy aktualizacji do swoich planów premium, które mogą zapewnić większe bezpieczeństwo i prywatność. Istnieje również więcej funkcji do wykorzystania w planie premium w porównaniu do planu bezpłatnego.

Oto kilka wskazówek, jak bezpiecznie i prywatnie przechowywać pliki. Upewnij się, że Twoje pliki są prywatne przez cały czas i upewnij się, że wszystkie transmisje danych będą wykonywane w zaszyfrowanej sieci. W ten sposób będziesz mógł przez cały czas chronić swoje pliki.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map