[Wybór redakcji] Przeglądarka Maxthon i 5 sposobów korzystania z połączenia VPN podczas korzystania z niego!

Podsumowanie: Maxthon jest jedną z tych mniej znanych przeglądarek, która powoli zyskuje popularność przez lata wśród bardziej popularnych przeglądarek, takich jak Chrome, Firefox, Microsoft Edge i Opera. Chociaż istnieje od 2004 roku, nadal ma problemy z uzyskaniem wystarczającej bazy użytkowników, aby konkurować z Chrome i Firefox, a zatem obsługa rozszerzeń w tej przeglądarce jest nadal nieco ograniczona. Na przykład w tej chwili nie ma dostępnego rozszerzenia VPN dla tej przeglądarki.


Założony w: 2003

Liczba użytkowników: 67 milionów

Najważniejsze funkcje: Cloud Sync, Ad Blocker, Incognito Mode, Resource Sniffer, Handy Tools, Magic Fill

mobilny: iOS & Android

Przeglądarka została wydana po raz pierwszy w 2003 roku pod nazwą MyIE2, zanim została zmieniona na Maxthon w 2004 roku. Zespół programistów ma siedzibę w San Francisco, Kalifornia, USA. Od momentu pierwszego opracowania Maxthon oferuje różne funkcje, które uważa się za przełomowe, takie jak synchronizacja i tworzenie zakładek w chmurze, karty w piaskownicy, blokowanie reklam, wąchanie zasobów i inne. Z tego powodu zdobył wiele nagród od różnych firm i organizacji.

Jednak wiele znanych firm VPN nadal koncentruje się na opracowywaniu rozszerzeń tylko dla dobrze znanych przeglądarek, takich jak Chrome i Firefox, a dla tych, którzy korzystają z różnych przeglądarek, mogą nadal korzystać z usługi VPN przy użyciu różnych innych środków. Oto 5 sposobów korzystania z połączenia VPN podczas korzystania z przeglądarki Maxthon:

1. Natywne rozszerzenie VPN lub funkcja nie jest obecnie dostępna

Jeśli chcesz zainstalować rozszerzenie VPN dla Maxthon, przeszukując centrum rozszerzeń, najprawdopodobniej go nie znajdziesz. Jest to prawdopodobne, ponieważ większość firm VPN skupiłaby się na tworzeniu rozszerzeń aplikacji tylko dla przeglądarek głównego nurtu, aby zagwarantować dobrą bazę użytkowników dla swoich usług. Jeśli więc chcesz korzystać z tej przeglądarki w celu uzyskania dostępu do Internetu, możesz znaleźć inne opcje rozwiązania tego problemu. Nadal istnieją różne sposoby korzystania z wirtualnego połączenia prywatnego podczas korzystania z tej przeglądarki.

Na razie Maxthon nie ma żadnej natywnej funkcji VPN, którą można włączać i wyłączać z menu ustawień, podobnie jest w przypadku większości znanych przeglądarek. W związku z tym nie będziesz mógł przeglądać Internetu prywatnie, oprócz korzystania ze zwykłego trybu incognito lub instalowania aplikacji VPN w systemie operacyjnym.

2. Konfigurowanie routera do korzystania z połączenia VPN

Jednym z najprostszych sposobów korzystania z połączenia prywatnego wraz z przeglądarką Maxthon jest skonfigurowanie routera, aby mógł łączyć się z siecią prywatną. Domyślnie router będzie podłączony do sieci dostawcy usług internetowych, ale po przejściu do ustawień routera możesz faktycznie zastosować połączenie VPN na routerze. Większość routerów obsługuje tę funkcję, dlatego należy sprawdzić, czy router jest również obsługiwany.

Następnym krokiem jest przejście do strony internetowej usługi VPN, z której korzystasz, i poszukiwanie przewodnika na temat korzystania z usługi VPN na routerze. Zazwyczaj konieczne będzie podanie prywatnego adresu IP i zmiana innych konfiguracji w ustawieniach routera. Spowoduje to zmianę połączenia routera w prywatną sieć dla wszystkich podłączonych urządzeń.

3. Instalowanie aplikacji VPN w systemie operacyjnym

Inną prostą metodą użycia połączenia VPN z Maxthonem jest po prostu zainstalowanie aplikacji VPN w systemie operacyjnym. Zamiast szukać rozszerzenia przeglądarki dla usługi VPN, zainstalowanie aplikacji bezpośrednio w systemie operacyjnym może sprawić, że cały system operacyjny będzie działał na wirtualnym prywatnym połączeniu. W ten sposób będziesz mógł przeglądać prywatnie w przeglądarce Maxthon po włączeniu prywatnego połączenia w aplikacji.

Zwykle większość wirtualnych prywatnych usług połączeń obsługuje różne systemy operacyjne, w tym Windows, MacOS, Linux, Android i iOS. Bez względu na to, jakiego urządzenia używasz, bez problemu będziesz mógł zainstalować aplikację VPN w swoim systemie operacyjnym.

4. Korzystanie z internetowej usługi prywatnego proxy

To może być najprostszy sposób na połączenie się z siecią prywatną bez konieczności instalowania czegokolwiek. Wystarczy odwiedzić różne prywatne prywatne strony internetowe proxy i zacząć przeglądać stamtąd. Jednak ta metoda zwykle ma swoje wady, takie jak całkowicie ograniczone przeglądanie, ograniczona przepustowość, reklamy i zawodne serwery. Ale jeśli potrzebujesz tylko lekkiego przeglądania bez konieczności logowania się na swoje konta internetowe, może to być dobry sposób na prywatne połączenie się z Internetem za pomocą przeglądarki Maxthon.

Ponadto niektóre bezpłatne internetowe usługi proxy oferują plany premium, które zapewniają więcej funkcji, brak reklam i lepsze przeglądanie. Zwykle jest tańszy niż zwykła subskrypcja VPN, co może być dla Ciebie dobrą ofertą w zależności od potrzeb.

5. Korzystanie z OpenVPN na urządzeniu

OpenVPN to aplikacja, za pomocą której można połączyć się z dowolnym prywatnym serwerem, do którego masz dostęp. Jest dostępny jako aplikacja, którą można zainstalować na komputerze i urządzeniu mobilnym. Z samej aplikacji OpenVPN można korzystać bezpłatnie. Jest to oprogramowanie typu open source, które pozwala sprawdzać i modyfikować kod źródłowy według własnego uznania.

Jeśli zdecydujesz się korzystać z OpenVPN na swoim urządzeniu, musisz znaleźć prywatne serwery, do których masz dostęp. Możesz sprawdzić, czy twój obecny dostawca VPN obsługuje OpenVPN, a jeśli tak, dostarczy informacje o adresach prywatnych serwerów, których możesz używać z OpenVPN. Możesz także przeprowadzić wyszukiwanie online, aby sprawdzić, czy niektóre organizacje udostępniają prywatne adresy IP, których można używać bezpłatnie z oprogramowaniem OpenVPN. Po podłączeniu OpenVPN do sieci prywatnej możesz rozpocząć prywatne przeglądanie za pomocą przeglądarki Maxthon.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map