Zrozumienie OpenVPN i różnych sposobów ich użycia

Istnieje wiele protokołów szyfrowania, które są używane przez usługi VPN, aby zapewnić ochronę użytkowników podczas ich aktywności online. Podczas przeglądania Internetu odwiedzane witryny mogą rejestrować lub śledzić adres IP, a dzięki temu będą wiedzieć, skąd pochodzisz. Dotyczy to również innych stron trzecich. W czasie, gdy złośliwe osoby trzecie monitorują Twoją prawdziwą tożsamość, może to być niebezpieczne dla Twojego bezpieczeństwa online. Właśnie dlatego usługi VPN muszą korzystać z protokołów szyfrowania, ponieważ jedną z ich funkcji jest ułatwienie prywatnej sieci ochrony danych użytkowników.


Jeden z dostępnych protokołów szyfrowania nazywa się OpenVPN. OpenVPN to protokół VPN typu open source, który zapewnia większe bezpieczeństwo niż zwykłe i nieaktualne protokoły, takie jak PPTP i L2TP. Protokół OpenVPN zapewnia 256-bitową ochronę dla swoich użytkowników, co jest najsilniejszym dostępnym obecnie systemem szyfrowania. OpenVPN jest również elastyczny, ponieważ można go stosować na wielu platformach i urządzeniach. Oto kilka ważnych informacji, które mogą zwiększyć twoją wiedzę na temat OpenVPN i różnych sposobów ich wykorzystania:

1. OpenVPN jest oprogramowaniem typu open source i wysoce konfigurowalnym

Słowo „Open” w OpenVPN oznacza open source, co oznacza, że ​​ta technologia protokołu VPN ma swój kod źródłowy swobodnie dostępny dla każdego, kto może przeglądać i modyfikować. Ze względu na otwarty charakter tego protokołu, oznacza to, że użytkownicy mogą łatwo przejrzeć kod i zmodyfikować go w razie potrzeby. W przypadku wielu usług VPN mają one zmodyfikowaną wersję OpenVPN, która oferuje zastrzeżoną ochronę dla swoich użytkowników. Dzięki tej funkcji każdy może modyfikować i dostosowywać ten protokół zgodnie z własnymi potrzebami.

2. Niniejszy protokół może być używany na różnych platformach

W przeciwieństwie do innych dostępnych obecnie prywatnych protokołów połączeń, takich jak PPTP i L2TP, które są często używane przez bezpłatne usługi VPN, OpenVPN jest protokołem, który jak dotąd ma najlepszą zgodność z różnymi platformami. Inne protokoły mogą być kompatybilne tylko z niektórymi platformami, a ponadto mogą oferować mniej funkcji niż OpenVPN. Jednak jako protokół szyfrowania OpenVPN jest bardzo elastyczny i może być używany na różnych platformach i urządzeniach.

3. Obsługuje TCP i UDP do transmisji danych

Co dobrego robi protokół VPN, jeśli ma niską wydajność? Głównym problemem przy wyborze używanego protokołu szyfrowania jest szybkość, z jaką protokół może obsłużyć transmisję danych. Jeśli protokół jest bardzo bezpieczny, ale opóźnia się w przesyłaniu danych, taki protokół zdecydowanie nie jest dobry do użycia. Na szczęście nie jest tak w przypadku OpenVPN. OpenVPN obsługuje TCP i UDP do transmisji danych, co oznacza, że ​​może bardzo szybko obsłużyć transfer danych w zależności od potrzeb. Transmisji TCP można używać podczas odwiedzania zwykłych stron internetowych, natomiast transmisję UDP można wykorzystywać w grach online i strumieniowaniu wideo w celu szybszego przesyłania danych.

4. Może być używany do omijania ograniczeń DPI

W krajach, w których VPN jest wysoce monitorowany, używają systemu o nazwie DPI, który oznacza Deep Packet Inspection. Ten system ma na celu wykrywanie prywatnych połączeń i monitorowanie użytkowników Internetu podczas wykonywania czynności online. Ta technologia DPI uniemożliwia korzystanie z większości usług VPN w Chinach. Jednak technologia OpenVPN oferuje użytkownikom możliwość obejścia ograniczeń DPI, uniemożliwiając rządowi wykrycie prywatnego połączenia. Właśnie dlatego niektóre bardzo renomowane usługi VPN mogą być nadal używane w Chinach, ponieważ oferują zmodyfikowany protokół OpenVPN, który może ominąć wszelkie ograniczenia DPI w tym kraju.

5. Jest bardziej bezpieczny i stabilniejszy niż inne protokoły

Ze względu na swój charakter open source OpenVPN był regularnie aktualizowany i aktualizowany o najnowsze funkcje bezpieczeństwa w razie potrzeby w obecnym krajobrazie technologicznym. Właśnie dlatego OpenVPN jest jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej stabilnych protokołów dla prywatnych połączeń, które są obecnie dostępne. Korzystając z tego protokołu, masz gwarancję, że twoje prywatne połączenie jest całkowicie anonimowe i bardzo trudne do zhakowania. Korzysta z silnego 256-bitowego systemu szyfrowania, który uniemożliwia złamanie tego protokołu przez złośliwe strony trzecie.

To są rzeczy, które pozwolą ci lepiej zrozumieć OpenVPN i jak z niego korzystać. Wybierając prywatne połączenie sieciowe, lepiej wybrać usługę z włączonym protokołem OpenVPN, aby mieć pewność, że uzyskasz najlepszą ochronę i wydajność swojej aktywności online.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map