5 faktorov, ktoré ovplyvňujú váš výkon VPN

Rovnako ako v prípade všetkých typov softvéru alebo služieb, VPN nie je dokonalá. Pri používaní súkromného sieťového pripojenia sa môžu vyskytnúť občasné problémy, z ktorých najzávažnejším je pravdepodobne problém súvisiaci s výkonom vášho pripojenia. Vaše súkromné ​​pripojenie sa niekedy môže veľmi spomaliť a inokedy sa pravdepodobne nebudete môcť pripojiť k určitým serverom v rámci súkromnej siete. Napriek tomu, že sa pripojíte k sieti VPN, niekedy môžete odhaliť svoju skutočnú adresu IP.


Tieto problémy sa vyskytujú vo väčšine služieb VPN a v závislosti od kvality samotnej služby môže byť buď na určitú dobu neopravená, alebo ju poskytovateľ služieb môže okamžite opraviť. Ako používateľ takejto služby by ste si mali uvedomiť, že existujú určité faktory, ktoré môžu spôsobiť problémy s výkonom VPN. Tu je 5 faktorov, ktoré ovplyvňujú výkon VPN:

1. Preťaženie servera

Toto je najbežnejší dôvod poklesu výkonu vášho súkromného sieťového pripojenia. Keď príliš veľa ľudí používa ten istý server súčasne, existuje veľká šanca, že server je preťažený príliš veľkým počtom žiadostí od používateľov, čo spôsobuje, že má zlý výkon. Zvyčajne sa to deje pri bezplatných službách VPN, kde príliš veľa používateľov používa súčasne obmedzený počet serverov. Z tohto dôvodu sa neodporúča používať bezplatnú službu VPN, ak chcete mať spoľahlivý výkon pre svoju súkromnú sieť. Spôsob, ako vyriešiť tento problém, je zvyčajne prechod na rôzne servery a použitie servera, ktorý v ňom má menej používateľov.

2. Rušenie vášho internetového pripojenia

Vaše bežné pripojenie na internet môže tiež spôsobiť problémy s výkonom vašej súkromnej siete. Napríklad, keď váš internetový signál bol prerušený niektorými zariadeniami v okolí, ktoré vysielajú ten istý bezdrôtový signál, môže to spôsobiť problémy s pripojením na internet. Ak to budete udržiavať týmto spôsobom, vaše pripojenie k VPN sa tiež preruší. Na vyriešenie tohto problému je potrebné skontrolovať rýchlosť internetového pripojenia bez zapnutej siete VPN a zistiť, či došlo k spomaleniu rýchlosti a výkonu. Ak zistíte akékoľvek spomalenie v bežnom internetovom pripojení, môžete reštartovať smerovač alebo bezdrôtové zariadenie.

3. Servery nízkej kvality

Servery nízkej kvality sú servery, ktoré nemajú dobrú hardvérovú špecifikáciu, a tieto servery nie sú navrhnuté tak, aby dobre pracovali s vysokými požiadavkami používateľov. Väčšina bezplatných služieb VPN má servery nízkej kvality, aby sa minimalizovali ich prevádzkové náklady, a navyše sa tieto servery zvyčajne prenajímajú zo zahraničia. Niektoré lacné služby VPN tiež používajú servery nízkej kvality na udržanie nízkych nákladov, aby mohli ponúkať svoje služby za lacné. Ak poskytovateľ služieb používa servery nízkej kvality, potom jediným spôsobom, ako vyriešiť problém s výkonom, je prechod na iného poskytovateľa VPN, ktorý ponúka lepšiu spoľahlivosť a výkon servera..

4. Konfliktný softvér alebo aplikácie

Váš antivírusový softvér môže interferovať s prácou vášho softvéru VPN, ak obidva potrebujú rovnaké zdroje zo svojho zariadenia. Napríklad, ak antivírusový softvér potrebuje vykonávať denné skenovanie a údržbu, ktorá vyžaduje neustále pripojenie k internetu a pomerne veľký systémový prostriedok, môže to dočasne spomaliť VPN. Ak chcete mať bezproblémové používanie pripojenia VPN, vždy je lepšie dočasne vypnúť softvér alebo aplikácie, ktoré by mohli byť v konflikte s vašim softvérom VPN..

5. Obmedzenia používania VPN

Zatiaľ čo najuznávanejší poskytovatelia služieb VPN vám nedajú žiadne obmedzenia týkajúce sa používania VPN, napríklad obmedzenia rýchlosti a obmedzenia šírky pásma, niektorí poskytovatelia služieb vám môžu tieto obmedzenia poskytnúť. Platí to najmä pre poskytovateľov VPN, ktorí svojim používateľom ponúkajú bezplatné skúšobné verzie. Ak používate bezplatnú skúšobnú verziu softvéru, rýchlosť vášho súkromného pripojenia je zvyčajne obmedzená a zvyčajne je obmedzený aj objem údajov, ktoré môžete preniesť. Nebuďte prekvapení, ak pri používaní tejto služby dôjde k značnému spomaleniu. Spôsob, ako vyriešiť tento problém, je použiť iba poskytovateľa VPN, ktorý vám nedáva žiadne obmedzenia týkajúce sa maximálnej rýchlosti a prenosu údajov pri používaní VPN..

Toto je 5 faktorov, ktoré ovplyvňujú výkon VPN. Je dôležité porozumieť týmto faktorom, aby ste mohli vždy nájsť najlepšie riešenie problémov s VPN. Nezabudnite, že vám vždy odporúčame používať iba vysokokvalitnú a serióznu službu VPN a vyhnite sa použitiu bezplatného softvéru VPN, ak chcete dosiahnuť čo najlepší výkon pripojenia k súkromnej sieti..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map