5 Nevýhody Opera VPN a prečo by ste mali namiesto toho používať vyhradenú VPN

Opera je jedným z bežných prehliadačov, ktoré ľudia používajú pre svoje stolné aj mobilné zariadenia. Dôležitou vecou tohto prehliadača je, že má zabudovanú službu VPN, ktorú môžu používatelia bezplatne používať bez obmedzenia. Pri používaní tejto služby VPN, ktorá sa nazýva Opera VPN, neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma. Používatelia môžu jednoducho šifrovať svoju komunikáciu, ktorá prechádza týmto prehliadačom, a to iba zapnutím funkcie VPN..


Pri prvej inštalácii Opery je táto funkcia v predvolenom nastavení vypnutá. Službu VPN budete môcť začať používať až po jej zapnutí v nastavení ochrany osobných údajov prehliadača. Znakom, že súkromné ​​pripojenie je v opere aktívne, je to, že na paneli s adresou uvidíte malé modré pole so slovom VPN. Služba VPN tohto prehliadača má však rôzne nevýhody, a keď to porovnáte so špecializovanými službami súkromného pripojenia, zistíte, že je z hľadiska kvality služieb nižšia.. Tu je 5 nevýhod Opera VPN a prečo by ste mali namiesto toho používať vyhradenú VPN:

1. Je k dispozícii iba v prehliadači

Tento prehliadač ponúka používateľom bezplatnú súkromnú sieťovú službu, nemožno ju však používať rovnako ako akékoľvek iné špecializované služby súkromného pripojenia. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že je k dispozícii iba v prehliadači. Ak si chcete vychutnať súkromné ​​pripojenie, musíte na to použiť operu Opera. Okrem toho je k dispozícii iba vo verzii Opera pre počítače a nemôžete ju používať v aplikácii Opera Mobile. Aplikáciu Opera VPN si však môžete stiahnuť z obchodu s aplikáciami, aby ste si mohli vychutnať rovnakú súkromnú službu, aká je k dispozícii v prehliadači Desktop na počítači.

2. Často má nestabilnú rýchlosť pre súkromné ​​pripojenie

Aj keď to neobmedzuje využitie šírky pásma pre súkromné ​​pripojenie ako akékoľvek iné bezplatné služby VPN, rýchlosť je hlavne problém. Aj keď je šírka pásma neobmedzená, rýchlosť internetu spôsobená súkromným pripojením nie je taká rýchla ako iné špecializované súkromné ​​siete. Rýchlosť je dobrá pri ľahkom prehliadaní, ale pri vysokorýchlostnom prenose údajov sa radšej nespoliehajte na toto súkromné ​​pripojenie. Je to pravdepodobne preto, že existujú milióny používateľov, ktorí používajú súkromné ​​servery súčasne, a zdroje servera sú obmedzené, pretože ide o bezplatnú službu..

3. Neposkytuje svoje servery na základe miest v jednotlivých krajinách

Zatiaľ čo predtým bola Opera VPN ponúkaná používateľom ako bezplatná služba VPN, pomocou ktorej si môžu používatelia vybrať z rôznych umiestnení serverov v závislosti od jednotlivých krajín, táto služba sa teraz zmenila na veľmi obmedzenú službu súkromného pripojenia. Dôvodom je, že umiestnenia serverov nie sú k dispozícii podľa krajiny, ale podľa kontinentu. Používatelia si môžu vybrať medzi servermi v Ázii, Európe a Amerike pre svoje súkromné ​​pripojenie. To znamená, že nie je dobré obísť obsah uzamknutý na internete.

4. Nie je to dobré pre streamovanie videa alebo videa

Ak používate stolný prehľadávač Opera a aktivujete túto bezplatnú sieť VPN, nemali by ste veľa očakávať, ak sa pokúsite streamovať akýkoľvek film alebo video zo svojich obľúbených webových stránok. Je to preto, že rýchlosť nie je príliš dobrá na streamovanie. Je optimalizovaná iba pre ľahkú aktivitu prehliadania a samozrejme ju nemôžete použiť na streamovanie Netflixu alebo iných služieb online streamingu, ktoré sú blokované vo vašej krajine. Ak to chcete urobiť, je vždy lepšie použiť vyhradenú sieť VPN.

5. Stiahnutie súborov je často prerušené počas používania súkromného pripojenia

Pretože táto služba súkromného pripojenia nie je optimalizovaná na prenos vysokovýkonných údajov, je vždy lepšie zdržať sa súkromného pripojenia na sťahovanie súborov cez internet, najmä veľkých súborov. Je to z toho dôvodu, že priebeh sťahovania je často prerušený pri použití súkromného pripojenia, zatiaľ čo ak vypnete funkciu VPN, stiahnete všetky súbory v poriadku. Táto chyba bola známa používateľmi, zdá sa však, že ju vývojári nevyriešili. Rýchlosť sťahovania je navyše veľmi pomalá, čo pre vás znamená lepšie využívať vyhradenú službu VPN.

To sú nevýhody Opera VPN a prečo by ste mali namiesto toho používať vyhradenú VPN. Použitím vyhradenej služby súkromného pripojenia budete môcť získať všetky výhody, ktoré by vám mohla služba VPN ponúknuť, vrátane rýchleho sťahovania a nahrávania, obchádzania obsahu blokovaného regiónom, streamovania videa alebo filmu, vylepšenej ochrany súkromia, zvýšenej bezpečnosti , anonymita a mnoho ďalších.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map