5 pravidiel používania siete VPN v prípade torrentov v krajinách, ktoré zakazujú používanie služby BitTorrent

BitTorrent je technológia, ktorá vám umožňuje zdieľať súbory peer-to-peer cez internet, čo znamená, že získané súbory sa prenesú priamo zo zariadení používateľa. Nikto nespravuje tieto súbory na vyhradenom serveri, ale budete ich môcť získať priamo tak, že požiadate používateľov, ktorí majú súbory uložené na ich zariadeniach. Títo používatelia sa nazývajú sejačky.


Samotná technológia BitTorrentu nie je nezákonná, ale často sa používa na nelegálne zdieľanie materiálov chránených autorskými právami, čo je v tomto prípade príčinou problému. Pretože sa na zdieľanie rôznych materiálov, ktoré sú svojou povahou nezákonné, používa torrenting alebo technológia BitTorrent, mnohé krajiny zakázali svojim občanom používať torrent alebo technológiu BitTorrent. Tým sa zabráni pirátstvu a nelegálnemu sťahovaniu, a preto nebudete mať prístup k žiadnym torrentovým webom, ak žijete v niektorej z týchto krajín..

Toto obmedzenie však môžete kedykoľvek obísť pomocou VPN. Tu je 5 pravidiel používania VPN pre torrent v krajinách, ktoré zakazujú používanie BitTorrentu:

1. Dozviete sa, či vás torrent môže dostať do problémov so zákonmi

Väčšina krajín sveta, aj keď nepovoľujú torrentovanie, pôjde len tak ďaleko, že blokuje ich občanov v prístupe k torrentovacím webom. Prakticky sa nestarajú o to, či ich občania môžu blokovať blokovanie, a preto použitie VPN v týchto krajinách vám v podstate nedá žiadny problém..

V niektorých špeciálnych krajinách však nepovoľujú torrenting a vynútia zákony voči svojim občanom, ak sa im podarí obísť blokovanie vlády. Ak žijete v tomto type krajín, používanie torrentov môže byť veľmi nebezpečné a problematické. Odporúča sa, aby ste sa uistili, že vaša krajina vás nebude prenasledovať iba za používanie služby BitTorrent a prístup k torrentovým serverom..

2. Používajte iba sieť VPN, ktorá má špecializované servery na torrent

Keď ste si istí, že môžete VPN používať bezpečne, bez toho, aby ste museli čeliť hrozbám zo strany vlády alebo orgánov, je na čase nájsť službu VPN, ktorá dokáže túto úlohu správne vykonať. Väčšina služieb VPN vám umožní vykonávať niektoré torrenting. Dokonca aj bezplatné služby VPN vám umožnia prístup k torrent serverom a sťahovanie a nahrávanie súborov z týchto stránok pomocou BitTorrentu.

Poskytne vám však najlepšie skúsenosti s využívaním virtuálneho súkromného pripojenia, ktoré ponúka špecializované servery pre torrenty. Zvyčajne sú tieto servery optimalizované pre torrenty, aby poskytovali najstabilnejšiu a najrýchlejšiu rýchlosť sťahovania a nahrávania torrentov. Trik je v tom, že pred použitím klienta BitTorrent na vykonanie niektorých aktivít zdieľania súborov musíte najskôr prejsť na server torrentingu..

3. Používajte technológiu BitTorrent rozumne

V niektorých krajinách opäť spôsobuje nezákonné šírenie torrentov. Ak používate torrent na legitímne zdieľanie súborov, ako je napríklad zdieľanie legitímneho softvéru (väčšinou softvér s otvoreným zdrojovým kódom), knihy vo verejnom vlastníctve, bezplatná hudba (nezávislá hudba), filmy zadarmo a čokoľvek, čo neporušuje autorské práva žiadnej spoločnosti alebo osoby, potom môžete úplne používať BitTorrent tak, ako chcete. Aj keď sa rozhodnete sťahovať materiály chránené autorskými právami pomocou torrentov, je to stále vaša voľba a vaša zodpovednosť.

Musíte zabezpečiť, aby ste technológiu BitTorrent používali rozumne. Uvedomte si zákony vo vašej krajine a ako všeobecne ľudia vo vašej komunite používajú túto technológiu. Väčšinou ho nepoužívajte na nezákonné zdieľanie súborov, ak viete, že úrady budú okamžite presadzovať zákony a prenasledovať vás.

4. Uistite sa, že šifrujete celý systém, nielen prehliadač

Pri používaní siete VPN na torrentovanie nepoužívajte systém VPN iba vo vašom prehliadači. Niektoré služby VPN poskytujú rozšírenia prehľadávača, ktoré vám umožňujú aktivovať ich súkromné ​​pripojenie iba vo vašom prehliadači. Vždy je však užitočné šifrovať sieť v celom systéme.

Vždy je lepšie nainštalovať softvér VPN do počítača, aby všetok softvér používaný v počítači odosielal a prenášal údaje iba prostredníctvom pripojenia VPN. Je to užitočné na zaistenie maximálnej bezpečnosti a súkromia pri používaní stránok s torrentom a pri normálnom prehliadaní Internetu.

5. Pravidelne kontrolujte únik IP

Nakoniec môže dôjsť k úniku IP kedykoľvek, keď počas aktivity torrentingu môže dôjsť k odhaleniu vašej identity vláde alebo verejnosti. Musíte pravidelne kontrolovať únik IP, aby ste zabránili akejkoľvek nechcenej zmene IP vo vašom systéme, čo je zmena zo súkromnej IP adresy na verejnú IP adresu.

Nezabudnite, že únik IP môže potenciálne únikom vašich osobných údajov, preto musíte pravidelne kontrolovať únik IP. Ak je vo vašej službe VPN k dispozícii funkcia prepínača kill, musíte ju zapnúť. Toto je funkcia, o ktorej je známe, že zabraňuje možnému úniku IP vo vašom súkromnom pripojení.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map