5 rôznych spôsobov, ako skryť svoju IP pri prehliadaní a udržať anonymnú aktivitu na internete

S nárastom útokov na kybernetickú bezpečnosť a online hrozieb v dnešnej dobe a veku je pre priemerných používateľov internetu stále dôležitejšie, aby svoju online aktivitu udržali v bezpečí a súkromia. Jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je skryť svoju IP adresu počas prehliadania. Pomocou rôznych typov služieb to môžete urobiť celkom ľahko. Po maskovaní alebo skrytí vašej adresy IP môžete anonymne prehliadať web a vaša aktivita prehliadania bude zabezpečená a chránená..


Odhalenie vašej skutočnej adresy IP bude predstavovať určité riziká pre vaše súkromie a bezpečnosť online. Odhalením vašej skutočnej adresy IP bude vaša vláda môcť sledovať vašu aktivitu prehliadania. To isté platí pre vášho poskytovateľa internetových služieb a webové stránky, ktoré navštevujete. Hackeri môžu svoju polohu ľahko zmapovať, ak počas prehliadania internetu neskrývate svoju IP adresu. Skrytie vašej adresy IP je preto dôležité, aby ste odstránili všetky stopy vašej aktivity prehliadania.

Nezabudnite, že prehliadanie v režime inkognito alebo v súkromnom režime vo vašom prehliadači neskrýva vašu IP adresu. Tu je 5 rôznych spôsobov, ako skryť svoju IP počas prehliadania a udržať anonymnú aktivitu na internete:

1. Použitie proxy servera pre váš prehliadač

V každom prehľadávači máte vždy možnosť pripojenia k internetu prostredníctvom proxy serverov. Spôsob, ako to urobiť, je, že musíte nájsť otvorené proxy servery, ktoré môžete použiť pre svoj prehliadač, a jednoducho umiestniť IP adresu servera do svojho prehliadača. Potom môžete nastaviť prehliadač tak, aby sa pripájal k proxy serverom, ktoré ste mu priradili. Keď to urobíte, budete môcť maskovať svoju IP adresu pomocou IP adresy proxy serverov. Takže pri každej návšteve webovej stránky bude zaznamenaná adresa IP adresa servera proxy, nie vaša skutočná adresa IP.

Úroveň zabezpečenia: LOW

2. Používanie súkromného prehliadača

Súkromný prehliadač, ako je napríklad prehliadač Tor, vám môže pomôcť zaistiť bezpečnosť a súkromie vášho internetu. Pri používaní tohto prehliadača nemusíte pre prehliadač nastavovať ďalšie nastavenia. Jednoducho si nainštalujete prehliadač a môžete okamžite začať prehliadať anonymne. Keďže je však súkromné ​​pripojenie k dispozícii iba prostredníctvom tohto prehľadávača, môžete svoju IP adresu skryť iba pri prehliadaní webu pomocou tohto prehľadávača. Keď prepnete na bežné prehliadače, zobrazí sa vaša skutočná adresa IP. Je tiež známe, že súkromný prehliadač, ako je Tor, má veľmi pomalú rýchlosť pripojenia a existuje tiež veľa škodlivých webových stránok, ktoré používajú rovnakú súkromnú sieť ako Tor. Majte na pamäti toto riziko.

Úroveň zabezpečenia: MEDIUM

3. Používanie pripojenia virtuálnej súkromnej siete (VPN)

Virtuálna súkromná sieť (VPN) je jedným z najlepších nástrojov na skrytie vašej adresy IP, pretože vám ponúka kompletný systém na ochranu vášho prehliadania v súkromí. Nielenže skryje vašu IP adresu, ale tiež ochráni vašu prehliadaciu aktivitu pred hackermi a inými online hrozbami. Niektoré pripojenia VPN tiež poskytujú ochranu pred škodlivým softvérom, aby vás chránili pred škodlivými webovými stránkami. Pripojenie VPN môže tiež pomôcť chrániť vaše bankové a iné dôležité údaje pred hackermi. Svoju IP adresu môžete tiež skryť v celom systéme, nielen pre konkrétny prehľadávač, a môžete ju použiť aj na iných zariadeniach.

Úroveň zabezpečenia: VYSOKÉ

4. Používanie webového servera proxy

Ďalším jednoduchým spôsobom, ako maskovať svoju IP adresu, je použitie webového proxy servera. Stačí navštíviť webovú stránku, ktorá ponúka tento druh služby, a pomocou tejto webovej stránky môžete prehliadať všetky webové stránky, ku ktorým chcete získať prístup. Počas prehliadania teda budete prehľadávať webové stránky s rámčekmi a počas prehliadania zobrazovať IP adresu webových stránok ako svoju IP adresu. Toto je najmenej bezpečný spôsob, ako skryť svoju IP, a mal by sa používať iba na ľahké prehliadanie, pretože tento typ služby prichádza s vlastnými obmedzeniami, ako je napríklad limit šírky pásma, rýchlosť pripojenia atď..

Úroveň zabezpečenia: LOW

5. Používanie verejnej siete Internet (WiFi)

Vaša IP adresa je adresa vášho zariadenia uvedená poskytovateľom internetových služieb (ISP). Ak teda zmeníte svoju sieť, zmení sa aj vaša adresa IP. Preto je vhodné skryť vašu adresu IP pomocou verejnej siete internet (WiFi), pretože adresa IP zobrazená pre vaše zariadenie bude naviazaná na sieť WiFi, ktorú používate. Ak však nie ste opatrní, hackeri môžu sledovať vašu internetovú aktivitu, ak používate verejnú sieť WiFi, najmä ak verejná sieť nie je zabezpečená.

Úroveň zabezpečenia: LOW

Toto je 5 rôznych spôsobov, ako skryť svoju IP pri prehliadaní a udržať anonymnú aktivitu na internete. Nezabudnite, že vždy je lepšie chrániť vaše pripojenie pomocou dobrého pripojenia k sieti VPN, pretože neskrýva iba vašu adresu IP. Celkovo buďte ostražití, keď ste online, a vždy prijímajte potrebné opatrenia, aby ste svoje internetové pripojenie stále zabezpečili.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map