5 spôsobov, ako skryť pripojenie VPN pred vládnym systémom DPI

Ak žijete alebo sa zdržiavate v reštriktívnej krajine, kde sa osobné práva zvyčajne dostávajú do šrotu, s najväčšou pravdepodobnosťou budete mať problém pri pokuse o prístup k určitým webovým stránkam na internete. Reštriktívne krajiny väčšinou presadzujú svoje zákony o internete voči svojim občanom a nútia ich, aby sa riadili usmerneniami stanovenými vládou. Vláda bude úplne kontrolovať správanie ľudí cez internet pomocou technológie, ktorá im nedovolí uplatňovať svoje práva na súkromie online alebo osobnú slobodu na internete. Jednou z metód, ktoré reštriktívna vláda používa na blokovanie online prenosu, je použitie systému s názvom DPI alebo Deep Packet Inspection..


Systém DPI robí, že bude analyzovať internetový prenos prichádzajúci prostredníctvom vášho poskytovateľa internetových služieb. Identifikuje váš typ prenosu a buď umožní, aby sa prenos dostal na internet alebo ho zablokoval. Ak používate bežný prenos ISP, systém vám umožní prístup na internet, zatiaľ čo ak používate prenos VPN, systém ho dokáže rozpoznať a zablokovať vaše pripojenie v prístupe na internet. Jedná sa o moderný systém sledovania premávky nainštalovaný reštriktívnou vládou s cieľom zabrániť ľuďom v používaní súkromných pripojení a prinútiť ich dodržiavať vládne nariadenia týkajúce sa internetu.. Tu je 5 spôsobov, ako skryť pripojenie VPN pred vládnym systémom DPI:

1. Použite službu VPN, ktorá vám umožňuje obísť systém DPI

Technológia súkromného pripojenia, ktorá sa vyžaduje na obídenie systému DPI, je dosť pokročilá a nie všetky služby VPN vám túto technológiu ponúknu. Áno, všetky služby VPN vám umožnia obísť vládne obmedzenia väčšiny krajín sveta a umožniť ich používateľom prístup na webové stránky blokované vládou, ako aj na webové stránky, ktoré nie sú zvyčajne dostupné v ich krajinách. Avšak, ako v prípade systému DPI, vláda používa veľmi pokročilý šifrovací systém, ktorý znemožňuje pravidelnému pripojeniu VPN obísť obmedzenia. Z tohto dôvodu musíte použiť službu súkromného pripojenia, ktorá vám umožní obísť systém DPI pomocou vlastnej proprietárnej metódy šifrovania..

2. Použite Obfsproxy s OpenVPN

Ak súkromné ​​pripojenie používa na prístup k blokovanej webovej stránke bežný protokol PPTP alebo L2TP, nebude možné obísť hĺbkovú kontrolu paketov nainštalovanú vládou reštriktívnej krajiny. Tento typ súkromnej dopravy bude uznaný ako súkromný a vláda ho zablokuje. OpenVPN je na druhej strane v súčasnosti najsilnejším a najviac prispôsobiteľným protokolom VPN, ktorý môže ktokoľvek použiť na vytvorenie súkromného pripojenia, ktoré systém DPI nedokáže zistiť. Môžete to urobiť pomocou Obfsproxy v nastavení OpenVPN. Je to typ servera proxy, ktorý zahmlieva váš internetový prenos, čo vám umožňuje, aby vás vláda nezistila.

3. Použite prehliadač Tor

Prehliadač Tor bol známy ako najlepší prehliadač ochrany osobných údajov, ktorý môže niekto používať pravdepodobne viac ako desať rokov. Ak použijete tento prehliadač, budete môcť úplne skryť svoju premávku pred vládnym monitorovacím systémom. V skutočnosti, už spomínaná Obfsproxy bola súčasťou projektu Tor s hlavným cieľom obísť reštriktívny systém, ako je DPI, ktorý vám umožní bezproblémový prístup k blokovaným webovým stránkam. Jednoduchým použitím prehliadača Tor môžete anonymne surfovať po internete z reštriktívnej krajiny bez toho, aby ste vláde umožnili detekovať alebo monitorovať vašu komunikáciu.

4. Použite pripojenie OpenVPN cez SSL

Pokiaľ ide o dosiahnutie slobody internetu v reštriktívnych krajinách, OpenVPN je najlepší šifrovací protokol, ktorý môžete používať. Okrem toho má svoj vlastný špecializovaný softvér alebo aplikáciu, ktorú môžete použiť a prispôsobiť pre seba. Inými slovami, ak chcete používať protokol OpenVPN, nemusíte sa prihlásiť na odber žiadnej služby VPN. Pokiaľ viete, ako s ním nadviazať súkromné ​​pripojenie a mať prístup na súkromné ​​servery, môžete tento protokol používať nezávisle. Trik, ako obísť systém DPI, je použitie OpenVPN cez SSL pripojenie. Aj keď vám táto metóda môže pomôcť obísť ochranu DPI, dá sa použiť iba na prenosy údajov TCP, čo znamená, že môže mať pomalý výkon.

5. Použite opravené pripojenie OpenVPN

Môžete tiež opraviť protokol OpenVPN, aby ste mohli vytvoriť prispôsobené súkromné ​​pripojenie, ktoré môže obísť kontrolu DPI od vlády. Týmto spôsobom budete mať prístup ku všetkým blokovaným webovým stránkam, aj keď sú chránené systémom DPI. Svoju konfiguráciu OpenVPN môžete opraviť pomocou opravy nazývanej xorpatch, ktorá vám poskytuje prístup VPN k obmedzeným miestam v krajinách, ako sú Izrael a Francúzsko. Je to dosť komplikovaný krok, ale po úspešnom oprave protokolu OpenVPN môžete ľahko obísť systém DPI od svojej vlády pripojením k súkromným serverom nachádzajúcim sa v podporovaných krajinách..

Toto sú spôsoby, ako skryť vaše pripojenie VPN pred systémom DPI vašej vlády. Ak žijete v krajine, kde vláda veľmi obmedzuje, na ktoré webové stránky máte prístup a na ktoré webové stránky nemáte prístup, je lepšie použiť jeden z týchto trikov, aby ste obišli systém DPI vašej vlády a užívali si súkromia online. a sloboda tým.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map