5 spôsobov, ako vás VPN môže chrániť pred pokročilými hrozbami phishingu, ktoré používajú protokol HTTPS

Zlí ľudia, ktorí sa snažia ukradnúť osobné údaje iných ľudí, spravidla postavia phishingové webové stránky na bežný názov domény HTTP. Je to hlavne preto, že väčšina z týchto nelegálnych a nelegitímnych webových stránok nemôže získať od orgánov oprávnenie na certifikáciu stránok, pretože je zrejmé, že prevádzkujú nelegálne stránky. Avšak s nedávnym uvedomením si dôležitosti protokolu HTTPS sa mnohí používatelia úspešne vyhýbajú útokom typu phishing, ktoré sa snažia napodobniť legitímnu stránku pomocou lacných trikov. Robia to jednoducho tým, že sa pozerajú na zelený zámok spojený s protokolom HTTPS.


V phishingovej scéne sa však situácia trochu zhoršila, pretože veľa chytrých hackerov úspešne prekonalo hranice šifrovania HTTP. Znamená to, že sa zvyšuje počet phishingových webových stránok, ktoré vo svojom názve domény používajú protokol HTTPS, napriek nedôveryhodnej povahe týchto stránok. Výsledkom je, že týmto novým a pokročilým systémom phishingu sa podvádza viac ľudí, čo vedie k odcudzeniu ich osobných údajov. Ak sa chcete vyhnúť tomuto problému, je dôležité, aby ste pri prehľadávaní Internetu používali pripojenie VPN. Tu je 5 spôsobov, ako vás VPN môže chrániť pred pokročilými hrozbami phishingu, ktoré používajú protokol HTTPS:

1. Pripojenie VPN prichádza s detektorom škodlivých webových stránok

Aj keď nie všetky služby VPN majú pokročilú funkciu zabezpečenia zabezpečenia pre vaše prehliadanie, existuje veľa dobrých služieb, ktoré vám poskytujú ochranu súkromia a zabezpečenia vašej online aktivity. Tieto služby VPN sa zvyčajne dodávajú s detektorom škodlivých webových stránok, čo je v podstate databáza, ktorá obsahuje rôzne odkazy na phishingové webové stránky, ktoré sú nebezpečné pre vaše súkromie. Používatelia, ktorí používajú súkromné ​​pripojenie, budú varovaní okamžite, keď sa stretnú s takými zlými webovými stránkami a dostanú upozornenie, aby s nimi nezdieľali žiadne údaje..

2. Hackeri nemôžu sledovať vašu návštevnosť a viesť vás na webové stránky neoprávnene získavajúce údaje

Existuje niečo, čo sa nazýva únos prehliadača, kde používatelia, ktorí navštívia určitú legitímnu webovú stránku, sú presmerovaní bez ich súhlasu na nelegitímnu webovú stránku. S pokročilým trikom pre phishing webových stránok hackeri zvyčajne používajú metódu únosov prehliadača, aby uniesli svojich používateľov z legitímnych webových stránok na ich phishingové webové stránky. Je to niekedy úspešné, pretože niektorí používatelia považujú webovú stránku neoprávneného získavania údajov za legitímnu z dôvodu, že má zelený symbol zámku. Pripojenie VPN môže chrániť váš sieťový prenos a zabrániť akýmkoľvek pokusom o únos prehliadača, ktoré vykonali hackeri, ktorí sa vás snažia viesť na phishingovú webovú stránku..

3. VPN zabraňuje nevyžiadaným e-mailom, ktoré vedú k nelegálnym webovým stránkam

Väčšina používateľov láka na phishingové webové stránky z dôvodu mnohých vecí. Jedna z najbežnejších vecí je e-mailová správa zaslaná hackermi. Keď používatelia dostanú e-mailovú správu, ktorá je zdanlivo legitímna, čo ich vedie k návšteve phishingovej webovej stránky, môžu zdieľať svoje osobné údaje, pretože si mysleli, že je to legitímna webová stránka, ktorá obsahuje protokol HTTPS. Tomu možno ľahko zabrániť jednoducho pomocou pripojenia VPN, pretože súkromné ​​pripojenie neumožňuje žiadnym hackerom sledovať vašu e-mailovú adresu a poslať vám e-mail na neoprávnené získavanie údajov..

4. VPN prichádza s firewallom, ktorý zabraňuje akémukoľvek typu phishingových hrozieb

Pri výbere služby VPN je dôležité vybrať si tú, ktorá má funkciu brány firewall jednoducho preto, že vás ochráni pred rôznymi typmi útokov vrátane phishingových hrozieb. Brána firewall zabráni hackerom alebo škodlivému softvéru v prístupe k vášmu zariadeniu bez vášho súhlasu a prevezme nad ním kontrolu. Týmto spôsobom možno zabrániť akémukoľvek typu phishingových hrozieb, či už používa protokol HTTPS alebo nie.

5. VPN udržuje celkovú reláciu prehľadávania zabezpečenú

Je dôležité, aby ste si celú reláciu prehliadania zabezpečili, pretože keď to urobíte, budete môcť chrániť svoje súkromie pri všetkých svojich online aktivitách. Je však ťažké to dosiahnuť pomocou bežných bezpečnostných funkcií prehľadávača, ktoré máte. Potrebujete pripojenie VPN, ktoré zaistí vašu sieťovú prevádzku, a tým ochráni reláciu prehľadávania pred akýmikoľvek typmi monitorovania a hrozbami. Týmto spôsobom si aktivovaním súkromného pripojenia budete môcť zaistiť prenos údajov online a umožníte tomu, aby akékoľvek škodlivé alebo phishingové webové stránky ukradli vaše osobné údaje..

Toto sú spôsoby, ako vás VPN môže chrániť pred pokročilými hrozbami phishingu, ktoré používajú protokol HTTPS. Keďže dnešné kybernetické útoky sú čoraz pokročilejšie, musíte sa chrániť pomocou najlepšieho systému ochrany, ktorý je k dispozícii počas vašej online aktivity. Sieť VPN je jedným z bezpečnostných nástrojov, ktoré potrebujete, aby ste zabránili hrozbám phishingu, s ktorými sa môžete stretnúť.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map