5 tipov na maximalizáciu anonymity vášho pripojenia VPN

Aj keď môžete argumentovať, že jediným účelom VPN je chrániť vaše súkromie online, existuje veľa ľudí, ktorí používajú virtuálnu súkromnú sieťovú službu bez toho, aby presne vedeli, čo robí. Čo vedia o VPN, je to, že im môže pomôcť získať prístup na stránky blokované vládou alebo poskytovateľom internetových služieb. Nevedia, že virtuálna súkromná sieť je tiež schopná chrániť svoje sieťové pripojenie pred rôznymi hrozbami online, ako aj udržiavať anonymné relácie prehliadania..


Kvôli tejto nedostatočnej znalosti používa veľa ľudí VPN bez druhých myšlienok a službu využívajú bez toho, aby skutočne kontrolovali zásady ochrany osobných údajov poskytovateľov služieb. Výsledkom je, že plne nevyužívajú funkciu anonymity poskytovanú službou VPN. Ak ste jedným z týchto používateľov, mali by ste zvážiť plné využitie výhody anonymity online vašej VPN. Tu je 5 tipov, ako maximalizovať anonymitu vášho pripojenia VPN:

1. Nainštalujte si do prehliadača iba aplikáciu VPN

Mnoho služieb VPN poskytuje používateľom rozšírenia prehľadávača pre ich aplikácie VPN, aj keď počet podporovaných prehliadačov sa môže líšiť. Väčšina služieb však poskytne aspoň jedno rozšírenie prehliadača, ktoré môžu používatelia nainštalovať do svojho prehľadávača, takže prenosy údajov uskutočňované prostredníctvom tohto prehľadávača sa zašifrujú. Väčšina používateľov bohužiaľ nainštaluje VPN iba do svojho prehľadávača, čo znamená, že z ochrany súkromia budú mať úžitok, iba ak budú tento prehľadávač používať. Ak chcete maximalizovať svoju anonymitu, mali by ste nainštalovať aplikáciu VPN nielen do prehliadača, ale aj na platformu OS.

2. Nainštalujte si VPN na všetky zariadenia, ktoré máte

Ak chcete získať úplnú výhodu ochrany online z virtuálnej súkromnej sieťovej služby, ktorú používate, je vždy lepšie nainštalovať aplikácie VPN na všetky zariadenia, ktoré máte. Nielen, že by ste ju mali inštalovať na mobilné zariadenia, ako to robí väčšina ľudí, ale mali by ste ju nainštalovať aj na svoje stolné počítače, systémy Linux, smart TV alebo dokonca herné konzoly. Aplikáciu VPN pravdepodobne nebudete môcť nainštalovať priamo na určité zariadenia, ako sú herné konzoly a inteligentná televízia, ale vždy ju môžete nainštalovať do smerovača..

3. Skontrolujte, či vaše súkromné ​​pripojenie neobsahuje IP adresu a únik DNS

Používanie pripojenia VPN neznamená, že vaše pripojenie je úplne anonymné, pokiaľ nezkontrolujete, či nedošlo k úniku adresy IP alebo DNS. Existujú určité webové stránky, pomocou ktorých môžete skontrolovať, či vaše súkromné ​​pripojenie neuniká z vašej adresy IP alebo z informácií DNS. Tieto webové stránky môžete použiť na overenie, či je vaše sieťové pripojenie úplne súkromné ​​predtým, ako použijete pripojenie na vykonávanie bežných online aktivít. Únik adresy IP a adresy DNS nemusí byť zrejmý okamžite, pokiaľ to nezkontrolujete pomocou webovej adresy na kontrolu adresy IP a servera DNS.

4. Uistite sa, že je zapnutý vypínač zabíjania a funkcia Firewall

Vaša aktivita online nebude mať veľký význam, ak sa z určitých dôvodov náhle vypne vaše súkromné ​​pripojenie. V skutočnosti v prípade služby VPN sú poklesy pripojenia dosť bežné. Aby ste zabránili úniku vašich skutočných informácií cez internet prostredníctvom pripojenia VPN, mali by ste zapnúť funkciu prepínača kill, aby ste zabránili jej výskytu. Táto funkcia vám pomôže vypnúť celé sieťové pripojenie v prípade, že pri súkromnom pripojení dôjde k výpadkom pripojenia. Nezabudnite tiež zapnúť funkciu brány firewall na ochranu svojich zariadení pred hackermi a inými hrozbami online.

5. Použite vyhradenú súkromnú IP adresu

Niektoré služby VPN vám ponúkajú, aby ste namiesto zdieľanej súkromnej adresy IP použili vyhradenú súkromnú adresu IP. Túto službu vám ponúknu za dodatočnú cenu. Na oplátku však získate úplnú výhodu anonymity vo vašej online aktivite, pretože vaša vyhradená súkromná adresa IP je adresa IP, ktorú používate iba vy. Nepoužívajú ho iní používatelia VPN, takže vyhradenú adresu IP používate od poskytovateľa služieb VPN rovnako ako určenú adresu IP od poskytovateľa internetových služieb. Poskytne vám oveľa viac výhod ochrany osobných údajov vo vašej online aktivite.

Toto sú tipy, ako maximalizovať anonymitu vášho pripojenia VPN. Na prístup k blokovaným webom nepoužívajte pripojenie VPN. Pomocou týchto tipov môžete maximalizovať svoju anonymitu online.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me