5 vecí, ktoré môžete urobiť, keď odblokujete webové stránky a obídite obmedzenia internetu

Stále existuje veľa krajín, ktoré uplatňujú na svojich občanov prísne zákony o internete tým, že uplatňujú filtre, ktoré blokujú prístup určitých webových stránok k verejnosti. Veľmi málo krajín môže tiež prijať extrémne opatrenie na zablokovanie všetkých typov webových stránok, ktoré neslúžia vládnym účelom. Niektoré krajiny tiež sťažia ľuďom odblokovanie webových stránok, ktoré zablokovala vláda. Napríklad v niektorých krajinách môže byť používanie siete VPN nezákonné.


Bez ohľadu na to, kde žijete, ak narazíte na problém, ako sú obmedzenia internetu a sledovanie online aktivít, je možné tieto obmedzenia prekonať. Nezabúdajte, že hoci existujú krajiny, ktoré na svojich občanov uplatňujú niektoré typy internetových obmedzení, existuje veľa krajín, ktoré takéto obmedzenia neuplatňujú. Počet krajín, ktoré rešpektujú slobodu internetu, je vyšší ako počet krajín, ktoré majú obmedzené internetové zákony, ktoré nerešpektujú súkromie a bezpečnosť jednotlivca online. Napríklad USA, Kanada, Japonsko, Spojené kráľovstvo a mnoho ďalších krajín na svete rešpektujú súkromie a bezpečnosť svojich občanov online. Takže, ak chcete zažiť slobodu internetu, VPN je najlepší spôsob, ako začať. Po odblokovaní webových stránok a obídení internetových obmedzení môžete urobiť 5 vecí:

1. Môžete prehľadávať internet ako nikdy predtým

Ak sa riadite obmedzujúcimi zákonmi o internete, môžete väčšinou prehliadať miestne webové stránky, ku ktorým vám vláda umožní prístup. Výber webových stránok, ktoré môžete navštíviť, je obmedzený a možno ani nebudete môcť navštíviť stránky sociálnych médií, ktoré sú dostupné ľuďom v iných krajinách. Množstvo informácií, ktoré môžete získať z internetu, je tiež veľmi obmedzené, pretože ich kontroluje vláda. Keď však obídite takéto obmedzenia internetu, budete môcť prehľadávať internet tak, ako ste to nikdy predtým neurobili. Môžete rozšíriť svoj pohľad na svet, pretože existuje veľa možností, ktoré môžete mať, a veľa nových vecí, ktoré sa môžete naučiť.

2. Ste v bezpečí pred akýmkoľvek druhom vládneho a ISP dohľadu

Väčšina zákonov o obmedzení internetu je vytvorená s cieľom kontrolovať používateľov internetu pri vykonávaní ich online aktivít a monitorovať ich správanie online. Ak ste pod reštriktívnou vládou, nebudete sa môcť vyjadriť na internete. Vláda a váš poskytovateľ internetových služieb budú monitorovať všetky navštívené webové stránky. Všetky komentáre, ktoré zadáte, ako aj vaše konverzácie, sa budú vždy sledovať. K tomu nedôjde, keď sa oslobodíte od obmedzení internetu. Keď budete mať slobodu, budete sa môcť neustále chrániť pred akýmkoľvek typom vládneho a ISP dohľadu.

3. Môžete prehľadávať sieť anonymne a súkromne

Bez ochrany VPN alebo virtuálnej súkromnej siete nemôžete prehľadávať internet bez odhalenia svojej identity. Pri prehliadaní siete vždy odhalíte svoju skutočnú totožnosť zobrazením svojej skutočnej adresy IP na navštívených webových stránkach. Z vašej adresy IP bude veľa tretích strán schopné sledovať vašu skutočnú totožnosť, vašu skutočnú polohu a mnoho ďalších informácií, ktoré máte. To pre vás samozrejme nie je bezpečné, najmä ak sa za rohom skrýva veľa hackerov, ktorí sa snažia ukradnúť vaše údaje. Obídením internetových obmedzení budete môcť anonymne a súkromne prehliadať sieť bez toho, aby ste odhalili svoju skutočnú adresu IP, a teda svoju skutočnú totožnosť online..

4. Môžete navštíviť všetky webové stránky

Odblokovanie webových stránok znamená, že máte prístup ku všetkým webovým stránkam dostupným na internete. Webové stránky, ktoré sú zvyčajne blokované alebo cenzurované vládou, budú pre vás plne k dispozícii. Znamená to, že pri návšteve akejkoľvek webovej stránky na internete nedôjde k žiadnej cenzúre ani k ničomu podobnému. Získate tak úplnú slobodu a úplnú kontrolu online, pretože sa budete môcť sami rozhodovať iba o tom, ktoré webové stránky môžete navštíviť a ktoré webové stránky nechcete navštíviť. Tým, že budete môcť navštíviť všetky webové stránky, budete sa môcť naučiť mnoho ďalších vecí z iných krajín a iných kultúr, a tak môžete ľahko rozšíriť svoje obzory.

5. Môžete obísť akýkoľvek typ obmedzení geografickej polohy

Napríklad, ak si chcete pozrieť určitý film, ktorý je k dispozícii iba v inej krajine, môžete to urobiť obídením internetových obmedzení a odblokovaním webových stránok. Sprístupní sa vám všetok obsah chránený regiónom a môžete streamovať alebo sťahovať akékoľvek filmy, ktoré chcete. Môžete sa dokonca prihlásiť na odber služieb, ktoré sú dostupné iba v iných krajinách. To vám môže poskytnúť kompletný zážitok z užívania internetu a umožní vám vychutnať si akýkoľvek obsah, ktorý internet ponúka.

Toto je 5 vecí, ktoré môžete urobiť po odblokovaní webových stránok a obídení internetových obmedzení. V prípade, že vás zaujíma, ako to urobiť, môžete začať prihlásením na odber prémiovej služby VPN. VPN alebo virtuálna súkromná sieť je typ služby, ktorá vám umožní obísť vaše obmedzenia internetu a dať vám online slobodu späť. Pomôže to tiež chrániť vašu bezpečnosť a súkromie počas vašich online aktivít.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me