5 vecí, ktoré musíte urobiť po prvom nastavení siete VPN

Ak ešte nie ste oboznámení so službami VPN a práve ste objavili ich výhody na ochranu a zabezpečenie vašej online aktivity, bude pre vás pomerne zložité nastaviť pripojenie VPN prvýkrát, nieto to správne používať. Mnoho ľudí, najmä tých, ktorí nie sú technicky zdatní, sa po inštalácii softvéru VPN bude cítiť zmätení a nemusia vedieť, čo s tým po inštalácii robiť. Nevedia ani čo to robí.


Takže, ak sa vám to páči, nevedieť nič o VPN znamená, že musíte urobiť niekoľko metód krok za krokom, aby ste sa uistili, že ich môžete správne používať. Mali by ste sa tiež dozvedieť viac o VPN od poskytovateľa služieb, ktorý používate, prehľadaním ich webových stránok a prečítaním ich často kladených otázok alebo všeobecných informácií. Po prvom nastavení siete VPN je potrebné urobiť 5 vecí:

1. Uistite sa, že vaše internetové pripojenie je aktívne

Uvedomte si, že VPN nie je to isté ako poskytovateľ internetových služieb alebo poskytovateľ internetových služieb. Niektorí ľudia môžu zamieňať VPN s poskytovateľom internetových služieb kvôli podobným funkciám medzi nimi. Predtým, ako začnete používať súkromné ​​pripojenie, musíte ako zvyčajne zapnúť vaše pripojenie k internetu. Uistite sa, že pripojenie je aktívne a uistite sa, že sa môžete k internetu správne pripojiť. Je to z toho dôvodu, že si niektorí ľudia myslia, že sieť VPN nefunguje, zatiaľ čo v skutočnosti je to, že zabudli pripojiť svoje zariadenia k sieti WiFi alebo k pravidelnému internetovému pripojeniu..

2. Pripojte sa k sieti VPN až po aktivácii internetového pripojenia

Keď ste si istí, že ste pripojení na internet, môžete spustiť softvér VPN a pripojiť sa k súkromnej sieti kliknutím na tlačidlo „Pripojiť“. Po určitom procese pripojenia sa budete môcť pripojiť k jednému zo serverov, ktoré sú k dispozícii pre súkromnú sieť. Po zobrazení vlajky sa dozviete, na ktorý server ste pripojení. Niektoré bežné umiestnenia súkromných serverov zahŕňajú USA, Kanadu, Nemecko a Singapur. V závislosti od vášho poskytovateľa VPN môžete nájsť viac serverových umiestnení, ktoré môžete podľa svojich preferencií ľahko používať.

3. Vyberte server, ktorý chcete použiť

V softvéri VPN si zvyčajne budete môcť vybrať medzi optimálnym umiestnením servera alebo individuálnym umiestnením servera. Ak vyberiete možnosť pripojenia k optimálnemu umiestneniu servera, softvér vyberie server na základe rýchlosti pripojenia, aby ste z pripojenia VPN mohli dosiahnuť najlepší výkon. Ak však uprednostňujete umiestnenie servera manuálne, v softvérovom rozhraní môžete vždy prepínať medzi umiestneniami servera. Nezabudnite, že medzi umiestneniami servera môžete prepínať ľubovoľne. Pred pokračovaním v prehliadaní sa však musíte presvedčiť, či ste pripojení k požadovanému umiestneniu servera.

4. Prechádzajte web pomocou pripojenia VPN a podľa potreby skontrolujte svoju IP adresu

Po pripojení k pripojeniu VPN pomocou softvéru VPN by ste mali byť schopní bezpečne prehliadať. Ak však chcete zaistiť, aby bola vaša IP adresa už maskovaná, mali by ste skontrolovať svoju IP adresu na internete tak, že navštívite webovú stránku, kde môžete skontrolovať svoju IP adresu. Keď ste si istí, že vaša IP adresa je už maskovaná na umiestnenie VPN servera, môžete začať prehliadať internet súkromne. Môžete navštíviť webové stránky, ktoré boli predtým zablokované vládou. Môžete tiež streamovať obsah, ktorý bol predtým k dispozícii iba pre iné regióny. Môžete tiež robiť online bankovníctvo a nakupovať bezpečne bez obáv z monitorovania zo strany vlády.

5. Nastavte ďalšie pripojenia VPN v iných zariadeniach

Ak ste dostatočne kvalifikovaní v používaní softvéru VPN pre počítače, pravdepodobne je na čase nastaviť aj ďalšie pripojenia VPN pre vaše ďalšie zariadenia. Napríklad, ak chcete nastaviť virtuálne súkromné ​​pripojenie pre vaše mobilné zariadenia, môžete si stiahnuť aplikáciu VPN pre mobil z webu poskytovateľa služieb a nainštalovať aplikáciu do svojich mobilných zariadení. Potom môžete do aplikácie zadať svoje používateľské meno a heslo, aby ste si mohli zaistiť aj mobilné dátové pripojenie. VPN je možné nastaviť aj v smerovačoch v závislosti od podpory vášho poskytovateľa VPN. Ak môžete nastaviť smerovač VPN, môžete k sieti VPN pripojiť aj ďalšie zariadenia, napríklad herné konzoly.

Toto je 5 vecí, ktoré musíte urobiť po prvom nastavení siete VPN. Dozviete sa viac o súkromnom pripojení na oficiálnych webových stránkach vášho poskytovateľa VPN. Ak máte nejaké problémy, ktoré by ste chceli vyriešiť, môžete sa obrátiť na zákaznícky servis spoločnosti VPN, aby ste mohli včas získať pomoc pri riešení svojich problémov..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map