5 vecí, vďaka ktorým je pripojenie VPN zraniteľné pre útoky hackerov

Hlavným účelom pripojenia VPN je zabezpečiť vaše súkromie a bezpečnosť online, aby ste si mohli úplne zaistiť svoju online aktivitu bez obáv z akýchkoľvek tretích strán, ktoré by mohli monitorovať vaše online správanie. Súkromné ​​pripojenie funguje tak, že šifruje vaše bežné internetové pripojenie a úplne skryje vašu skutočnú adresu IP pred akýmikoľvek tretími stranami vrátane vlády, poskytovateľa internetových služieb, navštívených webových stránok a hackermi. Avšak medzi možnými tretími stranami, ktoré by mohli chcieť sledovať vašu online aktivitu, sú hackeri tí, o ktorých by ste mali byť opatrní.


Prečo by ste mali byť opatrní pred hackermi? Je to tak preto, že zatiaľ čo vaša vláda alebo poskytovateľ internetových služieb môže monitorovať vaše bežné pripojenie na internet, nevynútia si spôsob, ako sledovať vaše aktivity, keď používate súkromné ​​pripojenie. V tomto momente sa vás nebudú snažiť sledovať, kým budete používať súkromné ​​pripojenie, a ani sa to nesnažia urobiť. Na druhej strane sú niektorí hackeri pomerne vytrvalí a môžu sa pokúsiť preniknúť do vášho sieťového pripojenia, aj keď používate sieť VPN. Preto musíte byť voči hackerom obozretnejší, pretože majú zručnosti a ochotu vykonávať svoj počítačový trestný čin tak, ako uznajú za vhodné. Tu je 5 vecí, ktoré vaše pripojenie VPN zraniteľné voči útokom hackerov:

1. Slabý bezpečnostný protokol

Nie všetky bezpečnostné protokoly majú rovnakú kvalitu šifrovania a zlá správa je, že mnoho služieb VPN tam stále používa slabý bezpečnostný protokol ako svoj primárny ochranný systém. To môže byť pre používateľov škodlivé, pretože už existuje niekoľko prípadov, ktoré dokazujú, že použitie slabého bezpečnostného protokolu môže skutočne ohroziť používateľov. Ak vaša VPN stále používa slabý bezpečnostný protokol, napríklad PPTP, a neexistuje spôsob, ako prepnúť na iný bezpečnostný protokol, aj keď je vaše pripojenie šifrované súkromnou sieťou, bude stále ohrozené útokmi hackerov. Keď hackeri zistia slabinu vo vašom bezpečnostnom protokole, použijú ho ako vstupný bod na ďalšie preniknutie do vašej siete.

2. Problémy servera

Problémy so serverom nie sú frustrujúce, ale môžu tiež spôsobiť veľkú slabinu zabezpečenia systému. Ak sa pripájate k súkromnému serveru a príslušný server má problém, vaše pripojenie nemôže byť také súkromné, ako by ste očakávali. Problémy so serverom sa môžu pohybovať od pomalej rýchlosti pripojenia, prestojov servera, neschopnosti pripojiť sa k serveru atď. Automaticky to preruší vaše súkromné ​​alebo zabezpečené pripojenie a vaše sieťové pripojenie bude vystavené útokom hackerov.

3. Spoľahlivosť služby VPN

Poskytovateľ služieb VPN, ktorý neberie bezpečnosť používateľa a ochranu osobných údajov vážne, bude zvyčajne ignorovať akýkoľvek problém, s ktorým sa používatelia stretávajú. Okrem toho je tento druh služby zvyčajne nespoľahlivý a nemôže používateľom poskytnúť zaručenú online ochranu a súkromie, ktoré potrebujú. Takmer všetky bezplatné služby VPN sú podobné, najmä so službami, ktoré môžete použiť pre vaše mobilné zariadenie. Z tohto dôvodu si musíte byť vedomí bezpečnostných rizík, ktoré ukladajú títo nespoľahliví poskytovatelia služieb VPN, pretože to môže prilákať pozornosť hackerov, aby prenikli do vášho systému..

4. Jednovrstvová ochrana

Mnoho poskytovateľov služieb VPN stále používa ochranu jednej vrstvy na ochranu svojich používateľov online. Táto jednovrstvová ochrana funguje tak, že skryje skutočnú IP adresu používateľa a verejne zobrazuje IP adresu súkromného servera. Poskytovateľ služieb VPN však neposkytuje žiadne ďalšie vrstvy ochrany, čo ho robí veľmi zraniteľným voči útokom hackerov jednoducho preto, že po odstránení jednej vrstvy ochrany používatelia hackerom vystavujú svoju skutočnú IP adresu a je to pre hackerov je veľmi ľahké preniknúť ďalej do systému, keď je táto ochrana na jednej vrstve preč. Preto je pre vás dôležité zvoliť si sieť VPN, ktorá ponúka viac vrstiev ochrany, čo hackerom znemožňuje sledovať vašu skutočnú adresu IP..

5. Základný šifrovací systém

Problém s bezplatnými službami VPN tam je, že ponúkajú iba základný šifrovací systém, ktorý je typom šifrovania, ktoré hackeri môžu ľahko zlomiť. Niektoré lacné služby VPN používajú rovnaký základný šifrovací systém ako ich štandardná bezpečnostná ochrana pre používateľov, čo ich môže vystaviť riziku. Vždy je lepšie zvoliť službu VPN, ktorá poskytuje najmenej 256-bitové šifrovanie alebo vojenský šifrovací systém, aby ste sa uistili, že vaša sieť je nepreniknuteľná. Hackeri nemôžu preniknúť do súkromného spojenia, ktoré obsahuje šifrovací systém vojenskej úrovne.

Toto je 5 vecí, vďaka ktorým je vaše pripojenie VPN zraniteľné voči útokom hackerov. Je vašou zodpovednosťou, aby ste svoje internetové pripojenie zabezpečili, aby ste mohli chrániť svoje dôležité informácie online. Na tento účel je lepšie skontrolovať svoju službu VPN a ubezpečiť sa, že vám poskytujú dostatočný ochranný systém, ktorý je odolný voči hackerom, aby ste mohli svoju službu používať pokojne po dlhú dobu..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map