7 hlavných rozdielov medzi bezplatnými službami VPN a prémiovými službami VPN

Keď skontrolujete oficiálny obchod s aplikáciami pre Android a iOS a vyhľadáte aplikácie VPN, zistíte, že sú k dispozícii stovky aplikácií VPN a väčšina z nich je zadarmo. Počet bezplatných aplikácií VPN je omnoho vyšší ako prémiové aplikácie VPN, vďaka čomu sú bezplatné aplikácie VPN populárnejšie medzi priemernými používateľmi. Keďže priemerní používatelia používajú sieť VPN iba na zábavu, ktorou je prístup k obsahu, ktorý je v ich krajine alebo regióne obmedzený, nezaujímajú sa o platbu za službu VPN, pretože sa domnievajú, že im to za to nestojí. Ak môžete niečo získať zadarmo, prečo za to platiť?


Ak je to váš spôsob myslenia pri výbere pripojenia virtuálnej súkromnej siete, potom buďte pripravení na šok. Dôvodom je skutočnosť, že väčšina z týchto bezplatných služieb VPN sa líši od ich prémiových partnerov. Tu je 7 kľúčových rozdielov medzi bezplatnými službami VPN a prémiovými službami VPN:

1. Celkový výkon

Bezplatná sieť VPN: Celkový výkon bezplatnej súkromnej sieťovej služby je zvyčajne zlý, s mnohými problémami, ktoré sa môžu vyskytnúť kedykoľvek. Napríklad server nemusí fungovať správne a keďže poskytujú iba servery s nízkou kvalitou a pre používateľov nie je veľa serverov, problémy môžu pretrvávať niekoľko hodín alebo niekoľko dní bez toho, aby boli opravené..

Prémiová VPN: Celkový výkon prémiovej súkromnej sieťovej služby je vždy na vrchole, berúc do úvahy skutočnosť, že používajú servery najvyššej kvality a veľa serverov na výber. Servery sú vždy v prevádzke a poskytujú najlepší výkon a najlepší užívateľský zážitok. Akýkoľvek problém so serverom možno vyriešiť rýchlo.

2. Bezpečnosť a ochrana osobných údajov

Bezplatná sieť VPN: Bezplatná služba zvyčajne nebude brať ohľad na bezpečnosť a súkromie ich používateľov a nezaujíma ich ochrana údajov používateľa. Používateľom poskytujú iba nástroj na obídenie vládnych obmedzení, tento nástroj však neobsahuje žiadne silné funkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov. V niektorých prípadoch môže bezplatná služba dokonca ukradnúť údaje používateľa a predať ich tretej strane.

Prémiová VPN: Prémiová služba sa veľmi vážne stará o súkromie a bezpečnosť používateľa. Poskytujú všetku potrebnú bezpečnostnú technológiu a šifrovací systém na udržanie identity a údajov používateľa v bezpečí a súkromí, zatiaľ čo majú slobodu internetu.

3. Šifrovací systém

Bezplatná sieť VPN: Bezplatná služba súkromného pripojenia nezahŕňa žiadny silný šifrovací systém pre používateľov, ktorý môže mať za následok úniky údajov pri používaní služby používateľmi. Zvyčajne ponúkajú svojim používateľom bezpečnostné protokoly najnižšej úrovne, čo je veľmi ľahké prelomiť hackerov, s množstvom bezpečnostných zraniteľností.

Prémiová VPN: Pri prémiovej službe súkromného pripojenia sa bude používať najmodernejší šifrovací systém s najlepšími bezpečnostnými protokolmi na trhu, čím sa zabezpečí nepretržité zabezpečenie súkromného pripojenia ich používateľov. Šifrovanie je pre hackerov veľmi ťažké rozbiť a akékoľvek zraniteľné miesta v zabezpečení budú okamžite opravené na strane servera.

4. Obmedzenie rýchlosti a šírky pásma

Bezplatná sieť VPN: Pri použití bezplatného súkromného pripojenia nemôžete dosiahnuť plnú rýchlosť a využitie šírky pásma je zvyčajne obmedzené iba na 1-2 GB mesačne. Existuje veľa spomalení servera, aby ste udržali krok s počtom používateľov, ktorí súčasne používajú ten istý server.

Prémiová VPN: Pri použití prémiového súkromného pripojenia môžete vždy dosiahnuť plnú rýchlosť, čo má za následok plynulé ukladanie videa do vyrovnávacej pamäte a rýchle načítanie webových stránok. Neexistuje žiadny limit šírky pásma ani limit spotreby dát za mesiac, takže pomocou súkromného pripojenia môžete streamovať všetok obsah, ktorý chcete..

5. Malware And Adware

Bezplatná sieť VPN: Uvádza sa, že veľa bezplatných aplikácií a softvéru VPN obsahuje malware a adware vo svojom zdrojovom kóde. Znamená to, že spoločnosť VPN zvyčajne monitoruje údaje a aktivitu používateľov na internete a mnohokrát zobrazuje náhodné reklamy na základe online aktivity používateľa..

Prémiová VPN: Vo zdrojovom kóde nie je vložený žiadny malware ani adware. Súkromné ​​pripojenie si môžete vychutnať bez prerušenia a poskytovateľ služieb nesleduje vašu internetovú aktivitu.

6. Dostupné servery

Bezplatná sieť VPN: Bezplatná služba má zvyčajne obmedzený počet serverov a väčšinou sú tieto servery plné používateľov, čo má za následok zlé pripojenie alebo zlý celkový výkon. Servery majú zvyčajne zlú kvalitu a zdroje sú obmedzené.

Prémiová VPN: Prémiová služba obsahuje množstvo dostupných serverov, ktoré držia krok s požiadavkami používateľa, takže každý server má rovnováhu vo využívaní zdrojov, aby sa zachoval najlepší výkon servera. Servery majú vysoko kvalitný hardvér, ktorý zaisťuje, že dokážu zvládnuť všetky požiadavky používateľov naraz.

7. Zákaznícka podpora

Bezplatná sieť VPN: Bezplatné súkromné ​​pripojenie nemá existujúcu zákaznícku podporu a veľa problémov nie je správne vyriešených.

Prémiová VPN: Prémiové súkromné ​​pripojenie má vynikajúcu zákaznícku podporu a oddelenie podpory reaguje, keď používatelia nahlásia niektoré problémy so svojimi servermi.

Toto je 7 kľúčových rozdielov medzi bezplatnými službami VPN a prémiovými službami VPN. Ak ste novým používateľom VPN, ktorý stále nerozhoduje o tom, ktorú službu chcete používať, je pre vás lepšie používať prémiovú službu VPN, pretože je vo všeobecnosti spoľahlivejšia a ponúka veľa funkcií, ktoré zaistia vašu online bezpečnosť a súkromie, ako aj poskytnutie najlepšej používateľskej skúsenosti v každej relácii prehliadania.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map