7 tipov, ako zaistiť bezpečnosť online pri hraní hier pre viacerých hráčov online

Online hry pre viacerých hráčov si vyžadujú neustále pripojenie k internetu a pred hraním si tiež musíte sa prihlásiť do svojho účtu. Počas herných stretnutí môžete tiež komunikovať s mnohými ľuďmi, pretože hru v podstate hrajete s ľuďmi na celom svete. Niekedy to môže byť veľmi riskantné pre vaše súkromie online, najmä ak vaše profilové informácie môžu byť verejne prístupné a spojené s rôznymi citlivými informáciami, ktoré máte, ako sú osobné informácie a informácie o kreditnej karte..


Vždy, keď hráte niektorú z týchto hier pre viacerých hráčov, musíte vždy chrániť svoje súkromie online. Tu je 7 tipov, ako zaistiť bezpečnosť online pri hraní online hier pre viacerých hráčov:

1. Informácie o profile uchovajte ako súkromné

Informácie o profile sa líšia od informácií o účte. Informácie o profile je stránka, na ktorej môže ktokoľvek zobraziť informácie o vašom profile, napríklad úroveň, trofej, polohu / krajinu, priateľov atď. Väčšina online hier pre viacerých hráčov zverejní tieto informácie profilu v predvolenom nastavení. Znamená to, že ľudia môžu vidieť váš herný profil bez ohľadu na to, či sú vašimi priateľmi. Je lepšie uchovávať tieto informácie ako súkromné, pretože to môže byť prvý krok pre všetkých bezohľadných ľudí, aby sa o vás dozvedeli viac.

2. Počas vašich online interakcií nikdy nezverejňujte svoje osobné informácie

Pri hraní online hier budete komunikovať s hráčmi z celého sveta, a to buď prostredníctvom chatových správ alebo hlasom. Keďže presne neviete, kto sú títo hráči, nemali by ste byť príliš netrpezliví zdieľať svoje osobné informácie, keď s nimi komunikujete. Aj keď môžete povedať, že ste s nimi už dlho hrali a že patria do vášho tímu, je stále najlepšie uchovávať všetky osobné informácie v súkromí bez toho, aby ste ich prezradili iným hráčom..

3. Pri hraní hier vždy používajte sieť VPN

Pomocou siete VPN šifrujete vaše sieťové pripojenie a zabezpečujete, že počas online hry môžete zachovať svoju anonymitu. Dôvodom je, že hackeri sa vás môžu pokúsiť nájsť tak, že sa najprv zistia o vašej adrese IP. Keď to nájdu, môžu od vášho poskytovateľa internetových služieb nájsť všetky ďalšie relevantné informácie o vás. Ochrana siete pomocou VPN nedáva hackerom šancu dozvedieť sa viac o svojich osobných údajoch.

4. Nereagujte s používateľmi, ktorým nedôverujete

Ak nájdete nových používateľov, ktorí s vami zrazu chcú komunikovať a ktorým im úplne neveríte, mali by ste okamžite ukončiť interakciu. Môže to byť spôsob, ako sa hackeri môžu pokúsiť skontaktovať so svojou obeťou. Môžu sa vás opýtať na rôzne veci týkajúce sa vášho osobného života a snažia sa byť s vami priateľskí. Keďže však komunikujete s niekým, koho v skutočnom živote ani nepoznáte, mali by ste si uvedomiť, že by sa mohol pokúsiť od vás získať nejaké osobné informácie..

5. Aktivujte pre svoj účet dvojfaktorové overenie

Nezabúdajte, že hackeri môžu potenciálne hacknúť heslo k vášmu účtu, ak ho správne nechránite. Existujú rôzne spôsoby, ktoré môžu použiť na dosiahnutie tohto cieľa, takže si toho uvedomte. Jediným spôsobom, ako zabrániť hackerom v krádeži hesla, je jeho bezpečné a bezpečné. Pre svoj účet musíte aktivovať dvojfaktorový autentifikačný systém a pravidelne, najlepšie raz za týždeň, meniť svoje heslo. Týmto spôsobom bude mimo dosahu týchto hackerov.

6. Nehrajte napadnuté hry pre viacerých hráčov

Online hry pre viacerých hráčov sa musia hrať tak, ako sa majú hrať. Ak sa s tým chcete baviť a udržať svoj účet v bezpečí, musíte ho podľa pravidiel hrať. Inými slovami, v online hrách by ste nemali používať žiadny podvádzací systém, pretože nikdy neviete, čo je súčasťou tohto podvádzajúceho softvéru. Pri inštalácii softvéru na podvádzanie do vášho zariadenia sa môže vyskytnúť škodlivý softvér. Taktiež sa musíte vyhýbať hackovaným multiplayerovým hrám, najmä tým, ktoré používajú neznáme servery tretích strán. Po prvé, napadnuté aplikácie môžu obsahovať malware a po druhé samotný server môže byť plný hackerov. Takže sa od toho musíte držať ďalej.

7. Vždy udržiavajte svoje hry aktuálne

Ak chcete zabrániť riziku úniku údajov z dôvodu zraniteľností systému, musíte svoj účet aktualizovať. Každá oprava hry pre viacerých hráčov bude obsahovať vylepšenia zabezpečenia, ktoré pomôžu chrániť váš účet pred rôznymi hrozbami online. Použitím najnovšej verzie hier pre viacerých hráčov môžete tiež hrať hry plynulejšie a príjemnejšie bez obáv z možných hrozieb, ktoré sa môžu skrývať v rohu..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map