Ako si vyrobiť VPN pripojenie na Kodi a Smart TV

Kodi je aplikácia s otvoreným zdrojovým mediálnym centrom, ktorá môže bežať v rôznych operačných systémoch vrátane Windows, Linux, Android, iOS a OSX. Keďže je k dispozícii na viacerých platformách a je úplne zadarmo, ľudia ho teraz používajú na jednoduchšiu správu svojho mediálneho centra na rôznych zariadeniach, ktoré majú k dispozícii, vrátane mobilných zariadení a inteligentných televízorov. Kodi vám umožňuje spravovať všetky vaše digitálne médiá na jednom mieste vrátane filmov, televíznych relácií, hudby, fotografií a ďalších. Na vylepšenie jeho funkčnosti môžete do Kodi nainštalovať aj rôzne doplnky.


Ak teraz máte inteligentnú televíziu a chcete na ňu nainštalovať Kodi, môžete to urobiť rôznymi spôsobmi v závislosti od operačného systému vášho televízora. Niektoré modely smart TV už môžu mať nainštalované Kodi a pre niektoré ďalšie modely si môžete jednoducho stiahnuť inštalačný súbor z oficiálnej webovej stránky a nainštalovať ho cez USB.

Používanie siete VPN vo vašom telefóne Kodi a inteligentnej televízii môže zvýšiť vaše súkromie online, keď používate túto platformu na streamovanie rôznych typov médií do televízora. Tu je návod, ako zabezpečiť, aby vaša sieť VPN fungovala na serveroch Kodi a Smart TV:

1. Uistite sa, že vaša VPN podporuje inštaláciu smerovača

Prvá vec, ktorú môžete urobiť, aby virtuálne súkromné ​​pripojenie fungovalo v Kodi a inteligentnej televízii, je inštalácia do smerovača. Najskôr však musíte zabezpečiť, aby poskytovateľ služieb VPN ponúkol funkciu na inštaláciu súkromného pripojenia priamo na smerovač. Nezabudnite však, že virtuálne súkromné ​​pripojenie môže podporovať iba určité typy alebo modely smerovačov.

Z tohto dôvodu musíte skontrolovať oficiálnu webovú stránku VPN, aby ste sa uistili, či podporuje inštaláciu smerovača, a ak áno, musíte sa presvedčiť, či je váš smerovač podporovaný virtuálnou súkromnou sieťou..

2. Ak je to možné, nainštalujte aplikáciu VPN priamo do svojej inteligentnej televízie

Niektoré inteligentné televízory používajú vlastné operačné systémy Android alebo Linux, ktoré sú podobné mobilným zariadeniam, ktoré používate. V takom prípade je možné, že budete môcť nainštalovať aplikáciu VPN priamo na svoju inteligentnú televíziu cez USB bez toho, aby ste ju museli akýmkoľvek spôsobom vylepšiť. Aplikáciu VPN nainštalujete iba prostredníctvom obchodu s aplikáciami, ktorý je k dispozícii vo vašej inteligentnej televízii, a po aktivácii bude fungovať okamžite.

Keď je sieť VPN aktívna, môžete spustiť Kodi a začať streamovať rôzne typy obsahu, ktorý je pre vás geograficky obmedzený.

3. Nainštalujte pripojenie VPN na smerovač

Pretože spoločnosť Kodi dokáže streamovať rôzne obsahy z internetu a pretože váš poskytovateľ internetových služieb by mohol zablokovať alebo obmedziť pripojenie, pomocou siete VPN možno obísť obmedzenia, ktoré uplatňuje váš poskytovateľ internetových služieb, a zabezpečiť plynulé streamovanie obsahu na serveri Kodi. Stačí aktivovať súkromné ​​pripojenie na vašom smerovači a súkromné ​​pripojenie môžete použiť na Kodi po pripojení vašej inteligentnej televízie k smerovaču.

Musíte jednoducho postupovať podľa pokynov poskytovateľa služieb VPN, pretože každý poskytovateľ bude mať rôzne metódy inštalácie svojho súkromného pripojenia na rôznych smerovačoch..

4. Používanie platformy Android TV s VPN a Kodi

Ak inteligentná televízia nepodporuje inštaláciu aplikácií tretích strán a neumožňuje vám nainštalovať Kodi priamo na inteligentnú televíziu, môžete na to použiť ľubovoľnú skrinku Android TV. Box Android TV je zariadenie, ktoré vám umožňuje používať operačný systém Android na inteligentnej televízii. Je k dispozícii u veľkých maloobchodníkov a zvyčajne je veľmi cenovo dostupný. Najlepšie zo všetkého je, že veľa produktov so systémom Android TV má v predvolenom nastavení nainštalovanú Kodi, takže sa nemusíte drotáriť, aby sa Kodi spustila na vašej inteligentnej televízii..

Po pripojení zariadenia Android TV k inteligentnej televízii môžete jednoducho pristupovať do Obchodu Play a nainštalovať aplikáciu VPN a aktivovať ju rovnako ako pri aktivácii siete VPN v telefóne s Androidom..

5. Používanie VPN On Fire TV Stick s nainštalovaným Kodi

Amazon Fire TV Stick je podobný boxu Android TV, iba ak ide o exkluzívny produkt poskytovaný spoločnosťou Amazon. Fire Fire Stick už obsahuje rôzne online streamingové služby, napríklad Amazon Prime Video, PlayStation Vue, Netflix, Hulu a podobne. V predvolenom nastavení však nie je nainštalovaný žiadny obchod s aplikáciami, takže s ním musíte trochu pohrávať. Inštalátor Play Store môžete získať od tretej strany a potom pokračovať v inštalácii Kodi na svoju Fire TV Stick.

Po nainštalovaní aplikácie Kodi môžete začať inštalovať aplikáciu VPN, ktorú ste si predplatili, prostredníctvom Obchodu Play. Akonáhle je všetko hotové, môžete začať streamovať rôzne typy online obsahu cez Kodi na vašej Amazon Fire TV Stick. Najlepšie zo všetkého je, že vaše pripojenie je neustále šifrované.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map