Ako skryť vašu IP adresu pomocou VPN pri používaní verejných sietí WiFi

V súčasnosti nie je pre nikoho ťažké nájsť verejné siete Wi-Fi, kde môžu bezplatne pripojiť svoje mobilné zariadenia. Tieto hotspoty nájdete na verejných parkoch, školách, univerzitách, kaviarňach, reštauráciách, hoteloch, letiskách a na mnohých ďalších miestach. Niektoré siete sú zabezpečené, zatiaľ čo mnohé iné nie sú zabezpečené. Zabezpečená sieť WiFi znamená, že k sieti je možné pristupovať iba vtedy, ak poznáte heslo pre túto sieť, zatiaľ čo nezabezpečená sieť znamená, že k nej možno pristupovať bez hesla.


Pretože mnoho verejných sietí Wi-Fi nie je zabezpečených, znamená to, že k tejto sieti môže mať prístup ktokoľvek bez toho, aby za to musel zadať heslo. Nezabezpečené pripojenie nie je tiež šifrované, čo znamená, že prenos údajov môžu monitorovať tretie strany, ako napríklad vlastník siete WiFi, poskytovateľ internetových služieb, vláda alebo dokonca hackeri. Preto sa vždy odporúča, aby ste si zabezpečili pripojenie pomocou VPN vždy, keď používate akúkoľvek verejnú sieť, najmä ak nie je zabezpečená. Toto je maska ​​vašej skutočnej adresy IP, aby ste pomocou tohto pripojenia mohli bezpečne a súkromne prehliadať. Tu je niekoľko tipov, ako skryť svoju IP adresu pomocou VPN pri používaní verejných sietí Wi-Fi:

1. Prihláste sa na odber služby Premium VPN

Toto je prvá vec, ktorú musíte urobiť, pretože súkromné ​​pripojenie nemôžete použiť bez predchádzajúceho prihlásenia sa na odber prémiovej služby VPN, ktorú uprednostňujete. Prečo by ste mali využívať prémiovú službu, zatiaľ čo je tu veľa bezplatných služieb VPN? Je to preto, že prémiová služba vám ponúka viac funkcií zabezpečenia a ochrany osobných údajov a je spoľahlivejšia v celkovom výkone. Na druhej strane bezplatné služby VPN majú slabšiu bezpečnosť a ochranu súkromia a skúsený hacker ich môže ľahko porušiť. Preto je vždy na mieste, aby ste investovali do prémiovej služby namiesto bezplatnej služby.

2. Nainštalujte aplikáciu VPN na svoje mobilné zariadenie

Po výbere preferovanej prémiovej služby VPN a prihlásení sa na odber tejto služby je čas nainštalovať aplikáciu VPN do mobilného zariadenia. Uistite sa, že inštalujete aplikáciu z oficiálneho odkazu, ktorý poskytuje poskytovateľ služieb. Po dokončení procesu inštalácie môžete skontrolovať, či aplikácia funguje správne alebo nie. Môžete sa tiež dozvedieť viac o aplikácii a oboznámiť sa s používateľským rozhraním aplikácie. Nezabudnite, že toto je aplikácia, ktorú budete používať veľmi často, takže sa musíte o nej dozvedieť.

3. Pripojte sa k verejnej sieti WiFi

Teraz je čas, aby ste otestovali aplikáciu VPN skutočne. Keď idete do ktorejkoľvek verejnej siete, napríklad v kaviarni alebo reštaurácii, môžete začať zariadenie ako obvykle pripojiť k sieti Wi-Fi. Najprv klepnite na ikonu WiFi na mobilnom zariadení a zobrazia sa dostupné siete Wi-Fi. Potom sa pripojte k tomu, ktorý patrí do vašej aktuálnej polohy, napríklad k verejnej sieti kaviarne. Po pripojení zatiaľ nevykonávajte žiadne prehliadanie. Pred začatím online aktivity musíte otvoriť aplikáciu VPN.

4. Otvorte aplikáciu VPN

Pred začatím akejkoľvek činnosti prehliadania pomocou verejnej siete WiFi musíte najprv otvoriť svoju aplikáciu VPN. Po otvorení aplikácie sa môžete začať pripojiť k službe VPN kliknutím na tlačidlo „Štart“ alebo „Pripojiť“. Predtým, ako sa začnete pripájať, budete musieť do svojho účtu VPN napísať používateľské meno a heslo. Po dokončení sa budete môcť okamžite pripojiť k službe VPN. Keď sieť VPN zobrazí ikonu kľúča v oblasti oznámení, znamená to, že vaše pripojenie je teraz súkromné ​​a ste pripojení k virtuálnemu serveru..

5. Spustite prehľadávanie

Teraz môžete začať normálne prehliadať pomocou mobilného zariadenia. Nemusíte sa obávať, pretože vaše pripojenie je teraz šifrované. Znamená to, že sa môžete bezpečne pripojiť k svojmu bankovému účtu, vykonávať určité finančné transakcie a pomocou svojho pripojenia navštíviť blokované webové stránky. V tomto okamihu nemôže nikto sledovať vašu online aktivitu. Prostredníctvom aplikácie VPN môžete prepínať medzi rôznymi umiestneniami servera v prípade, že chcete skryť svoju IP adresu s IP adresou konkrétnej krajiny.

Toto sú tipy, ako skryť svoju IP adresu pomocou VPN pri používaní verejných sietí Wi-Fi. Nezabudnite, že sa dôrazne odporúča pripojiť sa k súkromnej sieti zakaždým, keď používate nezabezpečenú verejnú sieť Wi-Fi. Tým sa zabezpečí šifrovanie vášho internetového prenosu a vy môžete zostať v anonymite online skrytím skutočnej adresy IP.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map