Ako zabrániť poskytovateľovi internetových služieb v monitorovaní vašej online aktivity

Bez ohľadu na to, od ktorého poskytovateľa internetových služieb alebo poskytovateľov internetových služieb ste práve prihlásení, mali by ste o tom vedieť jednu jednoduchú vec. Poskytovateľ internetových služieb v predvolenom nastavení vždy zaznamená alebo sleduje vašu aktivitu prehliadania. Je to v ich systéme a takto je technológia postavená. Pomocou tohto sledovania aktivity prehľadávača môžu poznať akékoľvek webové stránky, ku ktorým máte prístup v akomkoľvek časovom období, a tieto údaje zhromažďujú ako súčasť svojich zásad ochrany osobných údajov. Potom môžu v budúcnosti údaje predať aj zainteresovaným tretím stranám, alebo môžu údaje v prípade potreby odhaliť vláde. Platí to najmä vtedy, keď vláda odstraňuje pravidlo neutrality siete. Viac sily pre ISP.


Znepokojujúce je, že pri tomto štandardnom postupe poskytovateľa internetových služieb musíte svojmu poskytovateľovi internetových služieb poskytnúť údaje o svojej online aktivite, aj keď to nechcete. To znamená, že pokiaľ nepoužívate pripojenie VPN, pomocou ktorého šifrujete všetky dátové prenosy, takže váš poskytovateľ internetových služieb nebude môcť čítať žiadnu z vašich prehliadacích aktivít.. Tu je niekoľko tipov, ako zabrániť poskytovateľom internetových služieb v monitorovaní vašej online aktivity:

1. Použite úplnú anonymitu online

Ak nepoužívate žiadny nástroj na utajenie svojej identity online, potom nielen váš poskytovateľ internetových služieb, ale aj iné zainteresované tretie strany dokážu zaznamenať každý váš pohyb, keď ste online. Inzerenti môžu napríklad využiť údaje, ktoré od vás zhromaždili, a použiť ich na zobrazenie rôznych typov reklám, ktoré by vás mohli zaujímať. Samozrejme o to nepožiadate, ale robia to. Preto je pre vás dôležité, aby ste boli úplne anonymný online a neustále šifrovali váš internetový prenos. Môžete to urobiť pomocou virtuálnej súkromnej siete. Váš poskytovateľ internetových služieb tak nemôže vidieť váš šifrovaný prenos. Poskytovateľ internetových služieb preto nemôže sledovať vašu aktivitu.

2. Uschovajte každý navštívený web, aby ste mohli používať protokol HTTPS

Existuje niekoľko užitočných rozšírení prehľadávača, z ktorých sa každá navštívená stránka stane zabezpečenou. Inými slovami, akákoľvek stránka HTTP, ktorú navštívite na internete, sa počas prehliadania automaticky skonvertuje na HTTPS. Preto budete pri prístupe na akúkoľvek webovú stránku online vždy používať protokol HTTPS. Ak tak urobíte, existujú dve hlavné výhody. Prvým je, že pomocou protokolu HTTPS sa prevádzka automaticky šifruje bez ohľadu na to, či používate VPN alebo nie. Druhá je, že keďže je prevádzka šifrovaná, váš poskytovateľ internetových služieb alebo akékoľvek webové stránky tretích strán nemôžu sledovať váš zvyk prehliadania vôbec.

3. Zaistite, aby ste používali VPN s politikou bez protokolovania

Na VPN, ktorú používate, záleží najviac. Samozrejme, existuje veľa výhod, ktoré vám VPN môže priniesť z hľadiska ochrany súkromia a bezpečnosti. Rastúci počet bezplatných služieb však naznačuje, že pri výbere služby VPN musíte byť selektívnejší. Napríklad existuje veľa poskytovateľov VPN, ktorí protokolovajú svojich používateľov bez ich súhlasu. Je to rovnaké ako poskytovateľ internetových služieb, ktorý monitoruje vašu online aktivitu. Znamená to, že keď používate službu takýchto zlých poskytovateľov VPN, možno budete môcť skryť svoju aktivitu prehliadania pred poskytovateľom internetových služieb, nemôžete ju však skryť pred poskytovateľom VPN. Musíte si teda vybrať poskytovateľa VPN, ktorý vôbec neprihlási vašu online aktivitu. Tu je niekoľko odporúčaní, na ktoré by ste sa mali pozrieť.

výrobokpreCeny odwebové stránkyČítaj viac

Najcitlivejšia podpora2,99 $ mesačneNavštíviť webovú stránkuPrečítajte si recenziu

Celkovo najlepšie6,67 dolárov / mesiacNavštíviť webovú stránkuPrečítajte si recenziu

Pre najlepšiu bezpečnosť4,65 dolárov / mesiacNavštíviť webovú stránkuPrečítajte si recenziu

Pre najvyššie súkromie8,95 € / mesiacNavštíviť webovú stránkuPrečítajte si recenziu

Najlepšie serverová sieť2,88 $ mesačneNavštíviť webovú stránkuPrečítajte si recenziu

4. Použite Tor alebo iné prehliadače ochrany osobných údajov

Existuje niekoľko prehliadačov na ochranu osobných údajov, ktoré môžete použiť, z ktorých najobľúbenejší je prehliadač Tor. Prehliadač Tor používa veľa súkromných serverov na šifrovanie vašej prevádzky, ktoré sa nazývajú prenosy, takže každý navštívený web nemôže nikto sledovať. Existujú aj niektoré ďalšie prehliadače ochrany osobných údajov, ktoré nájdete online, ktoré sa dajú použiť buď pre vaše stolné alebo mobilné zariadenia. Použitím týchto prehľadávačov je zaručené, že prenos vašich webových údajov je bezpečný a súkromný a váš poskytovateľ internetových služieb ich nemôže vôbec sledovať.

5. Udržujte svoju VPN aktívnu na všetkých zariadeniach

Ak chcete svoju aktivitu prehľadávania alebo akúkoľvek inú aktivitu na internete neustále udržiavať bezpečnú a súkromnú bez toho, aby vás sledoval poskytovateľ internetových služieb, musíte zachovať svoju sieť VPN aktívnu na všetkých zariadeniach, ktoré máte. Môže to zahŕňať aj smerovač. Nezabudnite tiež nastaviť, aby sa VPN aktivovala automaticky pri každom zapnutí zariadenia. Ak tak neurobíte, môžete občas preniesť svoje súkromné ​​informácie o prehliadaní na vášho poskytovateľa internetových služieb. Preto je lepšie mať na pamäti.

Toto je niekoľko tipov, ako zabrániť tomu, aby poskytovateľ internetových služieb monitoroval vašu online aktivitu. Ak budete postupovať podľa týchto tipov, budete mať možnosť zostať v tajnosti vždy, keď sa pripojíte na internet, bez toho, aby vás niekto akýmkoľvek spôsobom sledoval alebo sledoval. Nielen pre vášho ISP, ale aj pre vládu, hackerov, inzerentov a korporácie.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map