Ako zvýšiť rýchlosť pripojenia VPN a eliminovať nárazník v procese streamovania

Hlavný dôvod, prečo veľa ľudí používa VPN, najmä v krajinách s prísnymi zákonmi o internete, nie je v skutočnosti kvôli súkromiu alebo zvýšenej bezpečnosti v ich spojení, ale kvôli obchádzaniu vládnych obmedzení. Používajú VPN, pretože chcú pristupovať k webovým stránkam alebo obsahu tretích strán, ku ktorým zvyčajne nemajú prístup pomocou bežného internetového pripojenia. Preto používajú súkromné ​​pripojenie na obchádzanie vládnych obmedzení alebo cenzúry, aby mali prístup na akúkoľvek webovú stránku, ktorú chcú.


Veľký počet ľudí tiež používa sieť VPN na streamovanie videí, ktoré sú obmedzené na región. Znamená to, že videá sú k dispozícii iba pre určité krajiny a nie je možné ich prezerať ani streamovať pomocou bežného pripojenia z krajín, ktoré ich nemôžu vidieť. S populárnym využívaním VPN, ako je tento, mnoho ľudí požaduje najlepšiu rýchlosť pripojenia svojej súkromnej siete, pretože je veľmi dôležité pre ich pohodlie pri streamovaní takéhoto obsahu. Ak pripojenie VPN nie je príliš rýchle na streamovanie obsahu, tu je niekoľko tipov na zvýšenie rýchlosti VPN a odstránenie vyrovnávacej pamäte v procese streamovania:

1. Pokúste sa zmeniť server, ktorý používate

Väčšina problémov s rýchlosťou pripojenia VPN pochádza zo servera, ktorý používate. Ak je server preťažený príliš veľkým počtom používateľov, ktorí ho používajú súčasne, môže ľahko spôsobiť problémy s výkonom, napríklad pomalá rýchlosť, zlyhanie pri otváraní určitých webových stránok atď. Prvým krokom, ktorý by ste mali urobiť, je zmena servera, ktorý používate. Povedzme, že teraz používate server v USA. Pokúste sa zmeniť server na kanadský, nemecký alebo iný. Je tiež dobré zmeniť server na najbližšie k vášmu umiestneniu. Poskytne vám značné zvýšenie rýchlosti, ktoré potrebujete.

2. Rozhodnite sa pre káblové sieťové pripojenie

Problém s bezdrôtovým sieťovým pripojením je v tom, že zvyčajne závisí od sily signálu. V závislosti od vašej polohy bude intenzita signálu vášho pripojenia Wi-Fi ovplyvnená rôznymi vecami, ako sú poveternostné podmienky, bezdrôtové rušenie, vzdialenosť od najbližšej veže atď. Preto je pre vás lepšie použiť pripojenie na internet, ktoré používa káblové sieťové pripojenie, napríklad optické pripojenie. S káblovým pripojením získate stabilnejšie pripojenie a v dôsledku toho môžete zabrániť spomaleniu vášho pripojenia VPN. Čím menšie je rušenie vášho sieťového pripojenia, tým stabilnejšia bude rýchlosť vašej súkromnej siete.

3. Používajte službu VPN, ktorá neznižuje rýchlosť pripojenia

Existuje mnoho služieb VPN, ktoré vám nedávajú plný výkon, a musíte si byť vedomí ich používania. Niektoré služby VPN znížia rýchlosť vášho pripojenia, ak dosiahnete určité limity alebo ak používate príliš veľkú šírku pásma. Preto je dôležité, aby ste používali službu VPN, ktorá neobmedzuje využitie šírky pásma, a zároveň vám poskytuje celú rýchlosť pripojenia. Tieto služby VPN zvyčajne inzerujú tieto funkcie na svojej oficiálnej stránke, aby informovali používateľov, že poskytujú svoju súkromnú sieť v plnej miere. Ak vám váš súčasný poskytovateľ služieb VPN neustále poskytuje pomalú rýchlosť, pravdepodobne je pre vás lepšie ísť na inú službu.

4. Reštartujte smerovač alebo sieť WiFi

Pomalú rýchlosť VPN je niekedy možné ľahko reštartovať reštartovaním smerovača alebo siete Wi-Fi. Platí to najmä v prípade, že ste zariadenie dlho nereštartovali. Na zabezpečenie stability vášho pripojenia je vhodné z času na čas reštartovať smerovač alebo internetovú sieť. Váš smerovač alebo sieť WiFi sa pokúsi obnoviť pripojenie, ktoré získajú po reštarte zariadenia, čím získate lepší príjem signálu a lepší výkon na internete. Po vykonaní tohto postupu by ste mali dosiahnuť najlepší výsledok reštartovaním softvéru VPN.

5. Uistite sa, že váš antivírusový softvér nie je v konflikte s VPN

Ako bezpečnostný softvér má váš antivírus vlastný spôsob ochrany vášho zariadenia pred rôznymi online hrozbami. Softvér VPN, hoci má podobný cieľ na ochranu bezpečnosti a súkromia vášho zariadenia, je niekedy v konflikte s antivírusovým softvérom. Tento konflikt zvyčajne ovplyvní výkon pripojenia VPN vo vašom zariadení. Skúste použiť pripojenie VPN na inom zariadení, kde nie je antivírusový softvér, a zistite, či má vyššiu rýchlosť. Ak je to tak, je dobré dočasne vypnúť antivírusový softvér počas používania softvéru VPN.

Toto je niekoľko tipov, ako zlepšiť rýchlosť pripojenia VPN a eliminovať vyrovnávaciu pamäť v procese streamovania. Ak budete postupovať podľa týchto tipov, môžete obmedziť proces ukladania do vyrovnávacej pamäte vo vašom obsahu alebo streamingu médií pomocou VPN, čo zase zlepší váš zážitok z používania služby..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map