Chráňte svoje súkromie – 5 spôsobov, ako zistiť rozdiel medzi skutočným webom a webom neoprávneným získavaním údajov

Je veľa spôsobov, ako hackeri môžu ukradnúť vaše dôležité informácie. Najbežnejšou stratégiou, ktorú budú používať, je vytvoriť webovú stránku neoprávnene získavajúcu údaje, ktorá sa podobá legitímnej webovej stránke a potom vás naláka na návštevu takejto webovej stránky a na ňu uvedie vaše dôležité informácie. Ich konečným cieľom je zvyčajne ukradnúť vaše používateľské meno a heslo, aby mohli prevziať kontrolu nad vaším účtom a robiť s ním všetko, čo chcú. Preto by ste mali byť vždy ostražití, keď navštívite akýkoľvek odkaz, ktorý poskytla podozrivá osoba, ktorú ste práve stretli online.


Mnoho ľudí stále nedokáže rozlišovať medzi falošnou a legitímnou stránkou. Preto jednoducho zadajú svoje používateľské meno a heslo bez premýšľania. Potom sa budú sťažovať, že ich účet bol napadnutý, zatiaľ čo príčinou incidentu bola vlastne jeho nedbanlivosť. Preto sa musíte o tejto záležitosti vzdelávať. Tu je 5 spôsobov, ako rozlíšiť skutočný a phishingový web:

1. Doménové meno

Po prvé, doménové meno je jedna vec, na ktorú sa musíte pozrieť. Všetky legitímne webové stránky budú mať aspoň doménové meno https, čo znamená, že protokol, ktorý používa, by sa mal začať reťazcom https. Platí to najmä pre weby, ktoré si vyžadujú prihlásenie do svojho účtu. Na druhej strane vám web neoprávneného získavania údajov poskytne iba názov domény http. Ich meno by mohlo byť podobné, ale s veľmi malými zmenami písmen. Napríklad skutočná stránka môže mať adresu ako https://www.google.com/, zatiaľ čo falošná stránka bude mať adresu ako http://www.go0gle.com/. Preto sa v paneli s adresou dôkladne pozrite na názov domény.

2. Zabezpečenie webových stránok

Dobrý, legitímny a bezpečný web bude mať zvyčajne silný bezpečnostný protokol, ktorý ho chráni pred rôznymi online hrozbami. Zabezpečenie SSL bude vždy existovať na každej legitímnej webovej stránke, ktorá vyžaduje vaše prihlasovacie informácie. Pamätajte, že pokiaľ spoločnosť nie je legitímna, certifikát SSL sa spoločnosti nebude odovzdávať, pretože pred prijatím žiadosti si vyžaduje prísne testy. Falošná stránka zatiaľ nebude mať nainštalovaný žiadny bezpečnostný protokol, čo potvrdzuje, že webová lokalita nie je dôveryhodná. Pozrite sa do panela s adresou v prehliadači. Ak sa na ľavej strane panela s adresou nachádza zelený zámok a vidíte, že stránka bola overená legitímnym poskytovateľom zabezpečenia, znamená to, že ide o skutočnú webovú stránku.

3. Odosielateľ odkazov

Väčšina webových stránok zameraných na phishing je „propagovaná“ prostredníctvom spamových e-mailov obetiam. Môžu sa tiež propagovať prostredníctvom priamych správ na rôznych platformách sociálnych médií. Ak získate odkaz, ktorý vás požiada o prihlásenie do svojho účtu, uistite sa, že ten, ktorý vám dáva odkaz, je dôveryhodnou osobou alebo spoločnosťou. Je to preto, že mnoho ľudí, ktorí spadnú do tejto pasce, dalo svoje súkromné ​​informácie prostredníctvom podozrivého odkazu. Namiesto toho, aby overovali jeho dôveryhodnosť, rozhodli sa ju ignorovať. Uistite sa teda, že skutočne dôverujete osobe alebo spoločnosti, ktorá vám dáva odkaz na webovú stránku. Ak vás niekto požiada o prihlásenie do svojho účtu na ľubovoľnej webovej stránke, uistite sa, že ten, ktorý vám dáva prihlasovací odkaz, je samotná spoločnosť.

4. Dizajn stránok

Ďalšou vecou, ​​ktorú musíte pozrieť, aby ste rozlíšili skutočnú webovú stránku a webovú stránku neoprávnene získavajúcu údaje, je celkový dizajn stránok. Falošná webová stránka sa, samozrejme, pokúsi napodobniť skutočnú webovú stránku v maximálnej možnej miere, ale vždy bude nedokonalá. Aj keď dokážu napodobniť vzhľad stránok na prvý pohľad, nemôžu oklamať ľudí, ak skutočne porovnajú vzhľad skutočného a falošného webu. Preto sa dôkladne oboznámte s dizajnom stránok. Ak niečo vidíte, môže to znamenať, že toto nie je skutočná stránka, ktorú obvykle používate.

5. Dostupné webové stránky

Falošná stránka nikdy nebude schopná kopírovať celé webové stránky tej pravej. Ak teda navštívite podozrivú webovú stránku, ktorá pripomína skutočnú webovú stránku, musíte kliknúť na rôzne odkazy dostupné na tejto webovej stránke. Ak nemôžu zobraziť iné stránky ako prihlasovaciu stránku, potom je to určite falošná stránka. Ak však môžete bez problémov prehliadať webovú stránku ako obvykle, jednáte o tú skutočnú. Venujte teda nejaký čas prehliadaniu webových stránok a zistite, či máte prístup k webovým stránkam ako obvykle. V opačnom prípade sa držte ďalej od tohto webu.

Toto je 5 spôsobov, ako zistiť rozdiel medzi skutočnou webovou stránkou a webovou stránkou phishingu. Ak sa dozviete viac o týchto rozdieloch, môžete svoje súkromie online ľahšie chrániť. Najdôležitejšou vecou, ​​ktorú musíte urobiť, je však zabrániť akémukoľvek typu phishingu tým, že si uvedomíte ľudí, s ktorými online komunikujete, a dajte si pozor na odkazy, na ktoré kliknete..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map