Dôvody, prečo VPN služby iba s protokolom PPTP nie sú bezpečné

Vytvorenie udržateľnej služby VPN si vyžaduje veľkú investíciu zo strany spoločnosti VPN. Preto vám účtujú primeraný mesačný alebo ročný poplatok za službu, ktorú používate. Ponúkajú tiež rôzne ďalšie funkcie za dodatočné poplatky, ktoré vám poskytnú lepšiu ochranu pri online aktivite. Existujú však lacné alebo bezplatné služby VPN, ktoré nechcú minúť príliš veľa peňazí na vybudovanie udržateľnej služby súkromných sietí pre svojich používateľov. Používajú iba veľmi základný ochranný protokol, ktorý je podľa nich dostatočný pre priemerného užívateľa.


Áno, toto je bežná prax pre tieňových poskytovateľov služieb VPN, ktorí ponúkajú svoje služby zadarmo alebo len za lacnú cenu. Ich cieľom je iba prilákať viac a viac používateľov, aby mohli svojich používateľov speňažiť pomocou reklám tretích strán a iných ponúk. V prípade bezpečnostného protokolu používajú jednoduchý protokol PPTP, ktorý svojim používateľom neposkytuje dostatočné zabezpečenie a súkromie. Tomuto typu služby VPN by ste sa mali vyhnúť. Tu sú dôvody, prečo nie sú služby VPN s protokolom PPTP zabezpečené:

1. Je to zastaralý bezpečnostný protokol

PPTP sa používa od éry systému Windows 95 a bezpečnostný protokol sa neaktualizoval tak často ako iné pokročilejšie bezpečnostné protokoly so silným šifrovaním dnes. To je dôvod, prečo lacné alebo bezplatné služby VPN môžu tento protokol PPTP ľahko používať, pretože použitie tohto protokolu nie je skutočné. Tento zastaraný bezpečnostný protokol však spôsobuje, že používatelia ho veľmi používajú. Prečo? Je to preto, že keď sa spoliehate výlučne na tento bezpečnostný protokol, existuje riziko, že vaše údaje môžu uniknúť, pretože nie sú úplne chránené..

2. Existujú bezpečnejšie alternatívy

Napríklad existuje protokol OpenVPN, bezpečnejšia alternatíva k PPTP, ktorá je otvoreným zdrojom a je vždy aktualizovaná. Existujú aj ďalšie pokročilejšie protokoly, ktoré používajú 256-bitovú metódu šifrovania, ktorá zaisťuje, že vaše sieťové pripojenie je stále chránené. Tieto bezpečnejšie alternatívy budú vo svojej súkromnej sieti používať iba dobrí a dôveryhodní poskytovatelia VPN, pretože tieto protokoly sú vhodnejšie na ochranu súkromia a bezpečnosti používateľa. Nie je dôvod, aby ste pokračovali v používaní protokolu PPTP, ak sa môžete spojiť s bezpečnejšími alternatívami.

3. Je známe, že PPTP je veľmi zraniteľný voči škodlivým útokom

V protokoloch PPTP sa nachádza príliš veľa bezpečnostných dier a tieto bezpečnostné dierky sa zvyčajne stanú slabými vstupnými bodmi pre rôzne škodlivé útoky. Pre hackerov s nováčikmi je veľmi ľahké vyskúšať hackovanie protokolu PPTP a zasahovať do prenosu údajov v tomto protokole. Pri používaní tohto bezpečnostného protokolu pri súkromnom pripojení je preto potrebné postupovať obzvlášť opatrne. Stručne povedané, ak používate iba protokol PPTP, nepoužívate súkromné ​​pripojenie, pretože prenos údajov môžete ľahko vystaviť rôznym škodlivým útokom..

4. Existuje veľa hackerov PPTP

Ktokoľvek môže chvíľu prehliadať online a nájsť veľa hackerského softvéru PPTP, ktorý je k dispozícii na stiahnutie. Znamená to, že ktokoľvek, aj keď daná osoba vôbec nerozumie hackerom, môže nainštalovať hackerský softvér PPTP a preniknúť na dostupné pripojenie PPTP. Výsledkom je, že môžu ľahko zachytiť prenos údajov v tomto protokole, a tak odhaliť dôležité informácie používateľov, ktorí tento protokol používajú. Premýšľajte o tom, kedy tento protokol používate na súkromné ​​aktivity, ako je online bankovníctvo a nakupovanie. Keď vložíte informácie o svojej kreditnej karte do rôznych online obchodov, ľudia môžu tieto informácie ľahko hacknúť, ak používate tento slabý protokol PPTP.

5. Veľa hackerov sa zameriava na protokoly PPTP

Nakoniec je toľko hackerov, ktorí sa zameriavajú na protokoly PPTP, pretože je pre nich veľmi ľahké narušiť bezpečnosť tohto protokolu a získať dôležité údaje od používateľov. Navyše, keďže stále existuje veľa ľudí, ktorí používajú tento protokol, väčšinou prostredníctvom bezplatných alebo lacných služieb VPN, stále existuje veľa potenciálnych obetí, na ktorých môžu títo hackeri pracovať. Pre týchto hackerov je hackovanie bezpečnejšieho a pokročilého bezpečnostného protokolu veľmi ťažké a na to potrebuje veľa času, úsilia a schopností. Preto by radšej hackovali niektoré protokoly PPTP, než aby trávili neobmedzený čas pokusom o hackovanie bezpečnejších protokolov.

To sú dôvody, prečo nie sú služby VPN iba s protokolom PPTP bezpečné. Ak sa skutočne zaujímate o svoje súkromie, musíte si pozrieť bezpečnostné protokoly používané poskytovateľom VPN a uistiť sa, že používajú pokročilé bezpečnostné protokoly. Ak používajú iba protokol PPTP, nezabudnite prepnúť na iného poskytovateľa VPN kvôli svojmu súkromiu a bezpečnosti online.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map