[Editor’s Choice] Prehliadač Maxthon a 5 spôsobov použitia pripojenia VPN pri jeho používaní!

zhrnutie: Maxthon je jedným z tých menej známych prehľadávačov, ktorý si v priebehu rokov pomaly získava na popularite vďaka vzhľadu bežných prehliadačov ako Chrome, Firefox, Microsoft Edge a Opera. Hoci existuje od roku 2004, stále má problémy so získaním dostatočne veľkej užívateľskej základne, ktorá by mohla konkurovať prehliadačom Chrome a Firefox, a preto je podpora rozšírení v tomto prehliadači stále trochu obmedzená. Napríklad pre tento prehliadač nie je momentálne k dispozícii žiadne rozšírenie VPN.


Spoločnosť bola založená v: 2003

Počet používateľov: 67 miliónov

Hlavné funkcie: Cloud Sync, blokovanie reklám, režim inkognito, Sniffer zdrojov, užitočné nástroje, Magic Fill

Mobilné: iOS & Android

Prehliadač bol prvýkrát vydaný v roku 2003 s názvom MyIE2, predtým ako bol v roku 2004 zmenený na Maxthon. Vývojový tím sídli v San Franciscu v Kalifornii v USA. Od svojho prvého vývoja Maxthon ponúka rôzne funkcie, ktoré sa považujú za priekopnícke, napríklad synchronizáciu a záložku v cloude, karty v karanténe, blokovanie reklám, čuchanie zdrojov a ďalšie. Z tohto dôvodu získala rôzne ocenenia od rôznych spoločností a organizácií.

Mnoho veľkých spoločností VPN sa však stále zameriava na vývoj rozšírení iba pre známe prehliadače ako Chrome a Firefox a pre tých, ktorí používajú rôzne prehliadače, môžu stále používať službu VPN pomocou rôznych iných prostriedkov.. Tu je 5 spôsobov, ako používať pripojenie VPN pri používaní prehliadača Maxthon:

1. Natívne rozšírenie VPN alebo funkcia nie sú v danom čase k dispozícii

Ak chcete nainštalovať rozšírenie VPN pre Maxthon prehľadaním centra rozšírení, pravdepodobne ho nenájdete. Je to pravdepodobne preto, že väčšina spoločností VPN by sa zamerala na vytváranie rozšírení o aplikáciu iba pre bežné prehliadače, aby bola zaručená dobrá používateľská základňa pre ich služby. Ak teda chcete používať tento prehľadávač na prístup na internet, možno budete chcieť nájsť ďalšie možnosti, ako to vyriešiť. Pri používaní tohto prehľadávača stále existuje niekoľko rôznych spôsobov, ako používať virtuálne súkromné ​​pripojenie.

Odteraz Maxthon nemá žiadnu natívnu funkciu VPN, ktorú môžete prepínať a vypínať z ponuky nastavení, a to platí aj pre väčšinu významných prehliadačov. Nebudete teda môcť súkromne prehliadať web okrem používania bežného režimu inkognito alebo inštalácie aplikácie VPN do operačného systému..

2. Konfigurácia smerovača na používanie pripojenia VPN

Jedným z najjednoduchších spôsobov použitia súkromného pripojenia spolu s prehľadávačom Maxthon je nakonfigurovať smerovač tak, aby sa mohol pripojiť k súkromnej sieti. V predvolenom nastavení bude smerovač pripojený k sieti vášho poskytovateľa internetových služieb, ale keď prejdete na nastavenia smerovača, môžete na smerovač skutočne použiť pripojenie VPN. Väčšina smerovačov to podporuje, preto by ste mali skontrolovať, či je podporovaný aj váš smerovač.

Ďalším krokom je ísť na webovú stránku služby VPN, ktorú používate, a vyhľadať príručku o tom, ako používať službu VPN vo vašom smerovači. Zvyčajne budete musieť zadať súkromnú adresu IP a zmeniť ďalšie konfigurácie nastavení smerovača. Tým zmeníte pripojenie smerovača na súkromnú sieť pre všetky pripojené zariadenia.

3. Inštalácia aplikácie VPN do operačného systému

Ďalšou jednoduchou metódou použitia pripojenia VPN s programom Maxthon je iba inštalácia aplikácie VPN do operačného systému. Namiesto toho, aby ste hľadali rozšírenie prehliadača pre službu VPN, inštalácia aplikácie priamo do operačného systému môže spustiť celý OS na virtuálnom súkromnom pripojení. Týmto spôsobom budete môcť po zapnutí súkromného pripojenia v aplikácii súkromne prehliadať pomocou prehliadača Maxthon.

Väčšina virtuálnych služieb súkromného pripojenia zvyčajne podporuje rôzne operačné systémy vrátane Windows, MacOS, Linux, Android a iOS. Bez ohľadu na to, aké zariadenie používate, budete teda môcť bez problémov nainštalovať aplikáciu VPN do operačného systému.

4. Používanie súkromnej proxy služby na webe

Toto môže byť pre vás najjednoduchší spôsob pripojenia k súkromnej sieti bez toho, aby ste museli čokoľvek inštalovať. Stačí navštíviť rôzne súkromné ​​privátne webové stránky online a odtiaľ začať prehliadať. Táto metóda však bude mať zvyčajne svoje nevýhody, ako je napríklad úplne obmedzené prehľadávanie, obmedzená šírka pásma, reklamy a nespoľahlivé servery. Ak však chcete iba trochu prehliadať web bez toho, aby ste sa museli prihlasovať do svojich online účtov, môže to byť dobrý spôsob, ako sa k internetu súkromne pripojiť pomocou prehliadača Maxthon..

Niektoré bezplatné online proxy služby ponúkajú aj prémiové plány, ktoré vám poskytujú viac funkcií, žiadne reklamy a vylepšené možnosti prehliadania. Zvyčajne je lacnejšia ako bežné predplatné VPN, čo môže byť pre vás v závislosti od vašich potrieb výhodné.

5. Používanie OpenVPN na vašom zariadení

OpenVPN je aplikácia, ktorú môžete použiť na pripojenie k akémukoľvek súkromnému serveru, ku ktorému máte prístup. Je k dispozícii ako aplikácia, ktorú si môžete nainštalovať na stolné aj mobilné zariadenia. Samotná aplikácia OpenVPN je bezplatná a je to softvér s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý vám umožní skontrolovať a upraviť zdrojový kód podľa vášho želania..

Ak sa na svojom zariadení rozhodnete používať OpenVPN, musíte nájsť súkromné ​​servery, ku ktorým máte prístup. Môžete skontrolovať, či váš súčasný poskytovateľ VPN podporuje OpenVPN, a ak áno, dodajú informácie o adresách súkromných serverov, ktoré môžete použiť s OpenVPN. Môžete tiež vykonať vyhľadávanie online a zistiť, či niektoré organizácie poskytujú súkromné ​​adresy IP, ktoré môžete zadarmo používať so softvérom OpenVPN. Po pripojení OpenVPN k súkromnej sieti môžete prehliadať súkromne pomocou prehľadávača Maxthon.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map