Čo je prepínanie serverov v VPN? Prečo je to dôležité?

Prepínanie serverov je funkcia, ktorá je dnes často súčasťou väčšiny služieb VPN na súčasnom trhu. Táto funkcia umožňuje prepnúť na rôzne servery v súkromnej sieti podľa umiestnenia v každej krajine. Napríklad, ak chcete použiť súkromný server, ktorý sa nachádza v USA, môžete jednoducho vybrať umiestnenie v USA a vaše pripojenie bude okamžite presmerované na americký server. Je to rovnaké aj vtedy, keď chcete prepnúť na rôzne servery v rôznych krajinách.


Existencia funkcie prepínania serverov umožňuje používateľom vybrať si servery, ktoré chcú používať, kedykoľvek ich chcú používať. Bez tejto funkcie vám budú pridelené náhodné servery bez možnosti zvoliť požadované miesto. V prípade mnohých bezplatných služieb VPN je bežné, že máte obmedzenú funkciu prepínania serverov, ktorá vám nedáva slobodu zvoliť si, ktoré súkromné ​​servery sa majú kedykoľvek použiť.. Tu je niekoľko vecí, ktoré potrebujete vedieť o prepínaní serverov a prečo je pre vás dôležité:

1. Nie všetky služby VPN ponúkajú funkciu neobmedzeného prepínania serverov

Aj keď väčšina služieb VPN vo všeobecnosti ponúka funkciu prepínania serverov, neznamená to, že všetky vám umožnia prepnúť na rôzne servery toľkokrát, koľkokrát chcete. Áno, niektoré služby VPN môžu v určitom období obmedziť ich používateľov v prechode na iné servery. Napríklad, existujú niektoré služby VPN, ktoré vám umožňujú iba prepínať na rôzne miesta nie viac ako 10-krát mesačne. Inými slovami, akonáhle ste prešli na 10. miesto v danom mesiaci, ste zablokovaní v používaní tohto súkromného servera až do nasledujúceho mesiaca, keď sa kvóta na prepínanie servera doplní. Preto je dôležité, aby ste sa uistili, že používate službu VPN, ktorá umožňuje neobmedzené prepínanie serverov.

2. Prepínanie servera vám môže pomôcť získať prístup do rôznych regiónov

Pretože rôzne regióny ponúkajú rôzne typy obsahu alebo zábavy, ku ktorým máte prístup, budete potrebovať funkciu neobmedzeného prepínania serverov, aby ste si mohli vychutnať obsah z rôznych regiónov. Napríklad, zatiaľ čo americké regióny môžu ponúkať väčšinu zábavy, ktorú môžete nájsť online, pravdepodobne nebudete mať prístup k obsahu, ktorý je uzamknutý do nemeckého regiónu pomocou súkromného servera USA. Aby ste mali prístup k obsahu, ktorý je k dispozícii iba v Nemecku, musíte prepnúť na nemecký server. Preto je dôležité prepínanie serverov.

3. Poskytuje slobodu na internete podľa vášho želania

Aj keď hlavným predpokladom služieb VPN je zvyčajne to, že vám umožňuje obísť akýkoľvek typ internetových obmedzení, nie je tomu tak celkom, ak vo vašej VPN nemáte funkciu prepínania servera. Je to preto, že ak chcete obísť akékoľvek obmedzenia, najmä obmedzenia regiónu, musíte mať prístup na internet zo serverov, ktoré patria do krajiny, v ktorej sa uplatňuje ochrana tohto regiónu. Ako už bolo spomenuté vyššie, americké servery nemôžete používať, ak chcete získať prístup k obsahu, ktorý je k dispozícii iba v Nemecku. Takže aj keď používate súkromný server, neznamená to, že máte prístup k akémukoľvek obsahu, ktorý chcete, bez použitia funkcie prepínania servera..

4. Každé umiestnenie servera ponúka svoje výhody

Zatiaľ čo väčšina renomovaných poskytovateľov VPN ponúka aspoň 30 serverov umiestnených v rôznych krajinách, musíte vedieť, že je to z určitého dôvodu. Prečo vám tieto služby VPN neposkytli iba jeden centralizovaný súkromný server, ktorý sa nachádza v určitej krajine, napríklad v USA? Odpoveď znie, že každé umiestnenie servera ponúka svoje výhody. Každá krajina má svoj vlastný obsah alebo webové stránky, ktoré sú dostupné iba pre občanov tejto krajiny. Preto používatelia musia používať servery, ktoré sú vhodné pre obsah alebo webovú stránku, ku ktorej chcú pristupovať. Inými slovami, ak chcete získať prístup k obsahu v USA, mali by ste používať americké servery. Ak chcete získať prístup k obsahu Spojeného kráľovstva, mali by ste používať servery Spojeného kráľovstva.

5. Čím viac dostupných serverov, tým lepšie

S dôležitosťou prepínania serverov pri umožňovaní voľného prepínania medzi rôznymi servermi, aby ste mali prístup k rôznym typom obsahu, možno povedať, že čím viac serverov VPN poskytuje služba VPN, tým lepšie pre používateľov. Je to z toho dôvodu, že používatelia budú mať na výber viac serverov a budú mať prístup aj k najodľahlejším webovým stránkam, ktoré sú dostupné iba v niektorých krajinách. Dostupnosť servera je teda ďalšou funkciou, na ktorú by ste sa mali pri výbere služby VPN pozrieť. Niektorí poskytovatelia sietí VPN ponúkajú viac ako 100 miest a bolo by určite lepšie ako služby VPN, ktoré ponúkajú iba 30 a viac miest..

To sú veci, ktoré potrebujete vedieť o prepínaní serverov v VPN a prečo je to pre vás dôležité. Preto, aby ste čo najlepšie využili svoje investície, je lepšie zvoliť si službu VPN, ktorá ponúka neobmedzené funkcie prepínania serverov, ako aj ďalšie miesta, z ktorých si môžete vybrať..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map