Čo je to Facebook Onavo VPN a prečo sa to pre vás neodporúča

Spoločnosť Onavo bola izraelskou spoločnosťou VPN pred tým, ako ju v roku 2013 získala spoločnosť Facebook. Zatiaľ čo sa zdá, že Facebook v priebehu 5 rokov túto spoločnosť nevyužíva pre svoju platformu sociálnych médií, zdá sa, že od roku 2018 sa začne gigant sociálnych médií implementovať Onavo VPN na svojej platforme. Je pomenovaná Facebook Protect a dodnes môže byť dostupná iba v niektorých krajinách. Aj keď sa hovorí, že služba Facebook Protect je určená na ochranu súkromných informácií a údajov používateľa, zdá sa, že skutočný účel tejto služby VPN nie je taký dobrý, ako sa zdá..


Keď používatelia kliknú na odkaz s názvom „Chrániť“ na svojej domovskej stránke Facebooku, budú presmerovaní na stránku obchodu s aplikáciami pre sieť VPN spoločnosti Onavo. Tu môžu používatelia nainštalovať službu VPN na svoje zariadenie a začať chrániť svoje údaje. Pri preskúmaní zásad ochrany osobných údajov v sieti Onavo VPN sa však bezplatná služba VPN nezdá byť taká, aby chránila súkromie používateľa.. Tu sú veci, ktoré potrebujete vedieť o sieti VPN spoločnosti Facebook Onavo a prečo sa vám neodporúča používať:

1. Rovnako ako všetky ostatné bezplatné služby VPN je to zlá služba VPN

Ak je produkt ponúkaný zadarmo online, zvyčajne to znamená, že používatelia sú skutočný produkt. Čo sa Onavo VPN snaží urobiť, je to, že sa snaží ťažiť údaje používateľa a sledovať ich online aktivitu výmenou za to, že im poskytuje bezplatné pripojenie VPN. Preto neveríte bezplatným službám virtuálnej súkromnej siete, pretože väčšina z nich prichádza s veľkým úlovkom pre používateľov. Keď používate funkciu Facebook Protect, nezabudnite si uvedomiť, že práve dávate tejto platforme sociálnych médií viac spôsobov prístupu k vašim osobným a súkromným informáciám a ich použitie pre svoje vlastné výhody..

2. Zhromažďuje vaše údaje a osobné informácie

Pred stiahnutím alebo inštaláciou siete VPN VPN Facebook na mobilnom zariadení si musíte prečítať a porozumieť pravidlám ochrany osobných údajov, ktoré majú na svojej oficiálnej stránke. Použitím tejto služby súkromného pripojenia dávate poskytovateľovi služieb povolenie zhromažďovať vaše údaje a informácie na vašom zariadení. Takže vaše údaje naozaj nechránia. Na rozdiel od skutočných služieb VPN, ktoré sú určené na ochranu súkromných informácií používateľa a na ich bezpečné a anonymné online, VPN siete Facebook Onavo robí presný opak.

3. Monitoruje a sleduje vaše mobilné použitie

Facebook používa novú funkciu VPN spoločnosti Onavo, aby im umožnil špehovať správanie používateľov online. Aj keď sa dá nainštalovať iba na ich mobilné zariadenia, pre platformu sociálnych médií je viac než dostatočné zhromažďovať údaje o používaní vašej aplikácie na vašom zariadení. Zásady ochrany osobných údajov konkrétne hovoria, že táto služba virtuálnej súkromnej siete pracuje na monitorovaní všetkých vašich online aktivít vrátane webových stránok, ktoré navštevujete, aplikácií, ktoré používate, ako často tieto aplikácie používate, atď..

4. Funguje skôr ako spyware ako služba VPN

Mnoho technických analytikov sa snaží používateľov upozorniť, že služba Facebook Protect, nová funkcia, ktorá je stále k dispozícii vo vybraných regiónoch, by vás mohla viesť k inštalácii spywaru, ktorý predstavuje bezplatnú službu VPN. Je to tak preto, že inštaláciou Onavo VPN do svojho zariadenia v podstate dáte Facebooku vedieť o každom vašom pohybe online, a tým vôbec nechránite svoje súkromie. V skutočnosti na vás neustále špionuje a zhromažďuje všetky dôležité údaje na svojich serveroch. Výsledkom je, že ste neustále vystavení.

5. Betrays všetky účely virtuálnej súkromnej siete

Vo svete, kde sa internetové obmedzenia stále častejšie vyskytujú, VPN prichádza ako záchranca, ktorý pomáha ľuďom obísť tieto obmedzenia a vrátiť ich online slobodu späť. Virtuálna súkromná sieť tiež usiluje o to, aby bola online aktivita používateľa v súkromí a v bezpečí bez toho, aby mala v úmysle špehovať svoje správanie online. Dôvodom je skutočnosť, že väčšina súkromných sieťových služieb považuje súkromie používateľa za najvyššiu prioritu a snažia sa čo najlepšie rešpektovať práva všetkých na slobodné a otvorené používanie internetu. Sieť Facebook Onavo VPN nemá rovnaké názory ako väčšina súkromných sieťových služieb, a preto by sa v prvom rade nemala označovať ako služba VPN..

Pokiaľ ide o výber správnej virtuálnej súkromnej sieťovej služby pre vás, uistite sa, že zvolená služba súkromného pripojenia môže skutočne chrániť vaše súkromie a bezpečnosť online. Musíte tiež zabezpečiť, aby vašu online aktivitu nesledoval samotný poskytovateľ služieb ani žiadne iné tretie strany. Neodporúča sa používať bezplatnú službu VPN, ako je Facebook Protect alebo Onavo, a namiesto toho by ste mali nájsť seriózneho poskytovateľa služieb, ktorý skutočne rešpektuje vaše práva na súkromie ako užívateľ internetu..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map