Čo musíte urobiť, keď je vaše sieťové pripojenie kompromitované

Používanie sieťového pripojenia je trochu zložitejšie. Ak sa nestaráte o svoje vlastné zabezpečenie internetu, možno nebudete vedieť, kedy sa iní ľudia pokúsia preniknúť do vašej siete a ukradnúť vaše údaje. Internet, ako ho dnes poznáme, je pre každého veľmi dôležitý. Je preto čoraz potrebnejšie, aby si niekto aspoň uvedomil svoje vlastné zabezpečenie siete, aby mohol správne chrániť svoje údaje a online komunikáciu. Realita je však taká, že veľa ľudí každý deň prežíva rôzne druhy internetových útokov škodlivých tretích strán, ktoré chcú ukradnúť dôležité údaje. Toto je niečo, čo si musíte ako užívateľ internetu uvedomiť.


Títo nebezpeční ľudia zvyčajne pracujú tak, že narušia vaše sieťové pripojenie a narušia vašu internetovú komunikáciu. Taktiež unesú váš prehliadač a pokúsia sa ukradnúť vaše dôležité heslá, aby k nemu mali prístup. Ak dôjde k niektorému z týchto prerušení, musíte prijať potrebné opatrenia na jeho vyriešenie. Tu sú veci, ktoré musíte urobiť, keď dôjde k narušeniu sieťového pripojenia:

1. Ihneď odpojte sieť

Vo chvíli, keď v sieťovom pripojení zistíte podivné správanie, napríklad prudký nárast využívania šírky pásma, vysoká aktivita v sieti počas nečinnosti, podivné aplikácie vyžadujúce nepretržitý prenos údajov atď., Musíte sieť okamžite odpojiť. Toto je prvá vec, ktorú musíte urobiť. Ak sa k internetu nepripojíte, títo škodliví ľudia nebudú môcť nič robiť. Potom by ste mali problémy preskúmať pomocou Správcu úloh, či vo vašom systéme prebiehajú nejaké legitímne aktualizácie alebo či existujú nejaké neznáme aplikácie, ktoré od vášho pripojenia vyžadujú viac údajov. Keď nájdete tieto neznáme aplikácie, okamžite zastavte ich postup a softvér zo zariadenia odstráňte.

2. Zmeňte nastavenia a heslá smerovača

Prejdite na nastavenia smerovača a okamžite zmeňte nastavenia a heslá. Ak máte niektoré zariadenia pripojené k smerovaču súčasne, uistite sa, že poznáte všetky zariadenia. Hackeri sa môžu pokúsiť použiť pripojenie smerovača na prerušenie vašej online komunikácie, takže musíte skontrolovať, či k smerovaču nie sú pripojené neznáme zariadenia. Ak ich nájdete, okamžite ich odstráňte zo svojej siete. Zmeňte heslo svojho smerovača na bezpečnejšie heslo pomocou kombinácie veľkých a malých písmen, číslic a znakov.

3. Skúste sa znova pripojiť a zistiť, či problémy pretrvávajú

Teraz, keď ste sa zbavili základných problémov, ktoré by mohli spôsobiť prerušenie sieťového pripojenia, môžete zariadenie bezpečne pripojiť k sieti. Sledujte svoje zariadenie niekoľko minút a zistite, či problémy pretrvávajú. Ak ten istý softvér začne znova používať vaše dátové pripojenie bez vášho súhlasu, aj keď ste ho odstránili, existuje veľká šanca, že bol váš systém infikovaný. Po infikovaní je z vášho systému veľmi ťažké odstrániť škodlivý softvér. Ak antivírusový softvér nerozpozná škodlivé programy, znamená to, že musíte do systému nainštalovať lepšiu ochranu..

4. Nainštalujte dobrý softvér Firewall a VPN

Skúste do svojho systému nainštalovať dobrý softvér brány firewall, aby ste ochránili svoj systém pred akýmkoľvek online útokom hackerov zo vzdialeného miesta. Po nainštalovaní softvér vykoná proces skenovania a zistí, či bol váš systém preniknutý neznámymi hrozbami. Ak je to tak, softvér vyčistí škodlivé programy a udržiava váš systém v dobrej bezpečnosti. Ďalej by ste mali nainštalovať softvér VPN na šifrovanie všetkého internetového prenosu. Tým sa zabezpečí ďalšia ochrana vášho systému a zabezpečí sa šifrovanie všetkých prenosov údajov. Aj keď tieto škodlivé programy prenášajú vaše dôležité údaje na vonkajšie servery, hackeri ich nemôžu otvoriť, pretože sú šifrované.

5. Dôkladne prehľadajte svoj systém pomocou antivírusového softvéru

Nakoniec môžete použiť dobrý antivírusový softvér na dôkladnú kontrolu systému. Je to len v prípade, že ste do svojho systému nainštalovali nejaké vírusy bez toho, aby ste o tom vedeli. Vírusy môžu pochádzať z mnohých miest, napríklad z navštívených webových stránok, zo súborov, ktoré dostávate, zo softvéru, ktorý ste nainštalovali atď. Antivírusový softvér vám pomôže určiť hrozby, ktoré boli nainštalované vo vašom systéme, a odstrániť alebo karantény hrozieb. Taktiež odporučí kroky, ktoré by ste mali urobiť, aby ste odstránili hrozby z vášho systému.

Toto sú veci, ktoré musíte urobiť, keď dôjde k narušeniu sieťového pripojenia. Neberte tento problém so zľahčením. Aj keď sa niekto pokúša preniknúť do vášho hesla Wi-Fi a získať určitú bezplatnú internetovú šírku pásma, túto záležitosť neberú na ľahkú váhu. Váš systém môže byť ohrozený a vy musíte urobiť potrebné kroky, aby ste zaistili, že tieto hrozby zostanú navždy.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map