Prečo používanie WhatsApp bez VPN už nie je bezpečné a čo s tým robiť

Aká je najobľúbenejšia aplikácia okamžitých správ na mobilných zariadeniach v súčasnosti? Áno, je to WhatsApp. Táto aplikácia, ktorú teraz vlastní Facebook, dosiahla milión používateľov a používateľská základňa neustále rastie. Dá sa povedať, že je to hlavná aplikácia pre okamžité správy, ktorú ľudia v súčasnosti používajú na komunikáciu so svojou rodinou a priateľmi. Vďaka možnosti vytvárať skupiny, hlasové hovory a videohovory sa stala nevyhnutnou aplikáciou, ktorú si musí niekto nainštalovať na svoje mobilné zariadenia..


WhatsApp používa komplexný šifrovací systém, ktorý umožňuje používateľom odosielať a prijímať okamžité správy, obrázky a videá bez obáv z ochrany súkromia. Je to úplne súkromné ​​a šifrovanie typu end-to-end poskytované touto aplikáciou môže chrániť všetky informácie, ktoré sa odosielajú a prijímajú medzi používateľmi. Okrem toho je k dispozícii aj ako webová aplikácia, čo znamená, že túto službu okamžitých správ môžete používať z ľubovoľného stolného zariadenia tak, že prejdete na web WhatsApp. Mali by ste však pochopiť, že používanie WhatsApp bez VPN sa neodporúča. Dôvody:

1. Vláda môže prerušiť šifrovanie End-to-End systému WhatsApp

Ak chcete chrániť svoje komunikačné údaje pred vládou, potom to nemôžete urobiť, ak na mobilných zariadeniach nepoužívate žiadnu sieť VPN. Prečo? Je to preto, že šifrovací systém typu end-to-end WhatsApp môže vláda ľahko rozbiť a vaše komunikačné údaje môžu ľahko vidieť, ak si to želajú. Na účely vyšetrovania bude vláda schopná preniknúť do údajov vášho účtu na WhatsApp a zobraziť vaše denníky komunikácie.

Toto je iné, ak pri používaní WhatsApp vždy používate súkromné ​​siete. S týmito službami budete mať pred vašim súkromným pripojením ďalší šifrovací systém, ktorý chráni všetky vaše komunikačné údaje v tejto aplikácii pred tretími stranami, ktoré sa pokúšajú špehovať vaše online konverzácie..

2. Je vo vlastníctve Facebooku, takže vaše údaje sú v ohrození

WhatsApp je vo vlastníctve Facebooku od tej doby, čo táto spoločnosť v oblasti sociálnych médií kúpila aplikáciu od pôvodných zakladateľov pred niekoľkými rokmi. Neexistuje žiadna záruka, že Facebook nebude zaobchádzať s používateľmi WhatsApp, akoby s nimi zaobchádzali s používateľmi Facebooku, so všetkými ich monitorovacími a monitorovacími systémami pre používateľov. Dá sa teda povedať, že všetky vaše komunikačné údaje WhatsApp budú zaznamenané Facebookom, a preto ich môžu zdieľať tretím stranám neskôr..

Ak používate VPN, nemusíte sa zaoberať aspoň Facebookom, ktorý sa snaží monitorovať všetky vaše komunikačné postupy. Nebudete sa musieť zaoberať obavami, že by akékoľvek tretie strany mohli sledovať alebo dokonca počúvať vaše online rozhovory s touto aplikáciou..

3. Samotný šifrovací systém aplikácie nestačí

Ako už vám bolo oznámené, táto aplikácia na odosielanie okamžitých správ má svoj vlastný šifrovací systém end-to-end, ktorý chráni vaše komunikačné údaje pred akýmikoľvek bezohľadnými tretími stranami, ktoré sa ich snažia uniesť. Systém šifrovania typu end-to-end znamená, že vaše údaje sa budú odosielať a prijímať iba medzi vami a prijímačom, takže ich nikomu v polovici nebudú prezradené žiadne ďalšie osoby. Je to však iba základný šifrovací systém, ktorý bude mať každá mobilná komunikačná aplikácia bežne. Nemôže zaručiť vašu ochranu súkromia online.

S VPN budete môcť pre mobilnú komunikáciu pridať jedno alebo viac dodatočných šifrovaní. Takže keď používate WhatsApp, viete, že neexistuje žiadny spôsob, ako by niekto iný mohol narušiť komunikáciu, ktorú robíte, vrátane vlády. Poskytuje vám istotu a záruku na ochranu vášho súkromia online.

4. Ochrana vašich celkových prenosov údajov je dôležitá

Nejde iba o to, aby vaše odoslané a prijaté údaje o WhatsApp zostali súkromné ​​iba pre vás a vaše kontakty. Vôbec nie. Ide o to, aby bola všetka vaša komunikácia bezpečná a súkromná bez rizika, že vaše online rozhovory budú počúvať alebo monitorovať tretie strany. Aj keď WhatsApp používa šifrovanie typu end-to-end, aby sa zaistilo, že používatelia majú zabezpečenie a súkromie, ktoré potrebujú, nestačí, pretože to bude chrániť iba vašu individuálnu komunikáciu v tejto aplikácii..

S VPN ideš ďalej. Šifrovanie poskytované súkromným pripojením vám umožní chrániť všetky vaše dátové prenosy, nielen vaše rozhovory WhatsApp. Svoje celkové údaje, ktoré odosielate a prijímate na svojich mobilných zariadeniach, budete neustále chrániť.

5. Hackeri sa zameriavajú na túto aplikáciu

WhatsApp je zameraný na hackerov, pretože má viac ako miliardu používateľov, pretože táto aplikácia ukladá veľa súkromných informácií od používateľov. Pre hackerov to znamená veľa a veľa potenciálnych cieľov, do ktorých sa môžu preniknúť. Hoci táto aplikácia obsahuje bezpečnostné opatrenia, ktoré zabezpečujú, aby používatelia nestratili prístup k svojej komunikácii WhatsApp, hackeri by mohli mať stále možnosť nahliadnuť do svojich konverzácií, ak neexistuje žiadne ďalšie pripojenie k sieti VPN..

To sú dôvody, prečo používanie WhatsApp bez VPN už nie je bezpečné a ako s tým postupovať. Ide o to, že pri používaní tejto aplikácie na zasielanie okamžitých správ je potrebná sieť VPN, aby ste pre svoju online komunikáciu mohli pridať viac vrstiev šifrovania, čo je dôležité, ak chcete, aby boli vaše súkromné ​​informácie v bezpečí a zabezpečené..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map