5 Android bezmaksas VPN lietotņu lietošanas riski un kā no tām izvairīties

Android ierīcēm ir pieejamas simtiem bezmaksas VPN lietotņu, kuras varat viegli atrast Play veikalā. Tomēr no šiem simtiem lietotņu ir zināms, ka lielai daļai no tām ir drošības problēmas, kas var radīt lielu risku lietotāja drošībai. Lūdzu, ņemiet vērā, ka šī problēma rodas, kaut arī lietotnes ir verificējis Play Protect, kas ir Google patentētā metode, lai skenētu ļaunprātīgas lietotnes Play veikalā. Tātad, kā parastam lietotājam, jums jāzina, ka ne visas šīs bezmaksas VPN lietotnes jums ir drošas.


Pastāv arī daži riski, kurus drošības eksperti zina par Android bezmaksas VPN lietotņu izmantošanu. Tātad lietotājiem jāapzinās riski, kas saistīti ar šo lietotņu izmantošanu, īpaši, ja viņi plāno šīs lietotnes izmantot ilgtermiņā. Atkal, tā kā lielai daļai šo lietotņu ir parādījušās drošības problēmas, kas var apdraudēt jūsu datus, ieteicams kādu no šīm bezmaksas VPN lietotnēm instalēt savā Android ierīcē piesardzīgi. Šeit ir minēti 5 riski, kas saistīti ar Android bezmaksas VPN lietotņu izmantošanu, un kā no tām izvairīties:

1. Jūsu VPN pakalpojumu sniedzējs var pārdot jūsu datus reklāmdevējiem

Kā tas ir daudzos bezmaksas VPN pakalpojumu sniedzējos, viņi nopelna naudu no reklāmdevējiem, kas savas reklāmas rāda jūsu mobilajā ierīcē. Protams, daudzas Play veikala lietotnes ir integrētas Google paša reklāmas tīklā. Tomēr joprojām ir daži lietotņu izstrādātāji, kas vēlas nopelnīt vairāk nekā tikai no Google reklamēšanas. Šajā nolūkā viņi reģistrē sava lietotāja uzvedību tiešsaistē un pārdod datus reklāmdevējiem, cerot, ka viņi nopelnīs vairāk naudas no savām lietotnēm. Diemžēl ir daudz bezmaksas VPN pakalpojumu sniedzēju, kas ievēro šo praksi. Tātad pastāv liela iespēja, ka jūsu pakalpojumu sniedzējs pārdod jūsu datus trešo pušu reklāmdevējiem.

Kā izvairīties: Mēģiniet izmantot bezmaksas VPN lietotnes, kuru konfidencialitātes politikā ir caurspīdīga informācija par to, ko viņi darīs ar lietotāja apkopotajiem datiem.

2. Var tikt uzraudzīta jūsu privātā pārlūkošanas sesija

Aktivizējot VPN mobilajā ierīcē, tas nozīmē, ka jūs izmantojat privātu tīklu, lai piekļūtu internetam no savas ierīces. Parasti, kad jūs izmantojat labu privātu tīklu, jūsu tiešsaistes aktivitātes netiks pārraudzīts. Paredzēts, ka VPN savienojums aizsargā jūsu pārlūkošanas aktivitātes no jebkāda veida trešo personu uzraudzības. Tomēr tiek atklāts, ka daudzās bezmaksas VPN lietotnēs pakalpojumu sniedzēji var uzraudzīt jūsu pārlūkošanas aktivitātes, kamēr jūs izmantojat viņu lietotni. Tātad šajā brīdī VPN savienojums nav brīvs no trešo personu uzraudzības.

Kā izvairīties: Vēlreiz pirms instalēšanas apskatiet lietotnes konfidencialitātes politiku. Uzziniet, vai viņi jebkuram mērķim uzrauga jūsu datus vai nē. Viņi varētu teikt, ka, iespējams, būs jāuzrauga jūsu pārlūkošanas sesija, lai uzlabotu lietotāju pieredzi, un šajā gadījumā jums vajadzētu izvairīties no šīs lietotnes izmantošanas.

3. Bezmaksas VPN lietotne var mobilajā ierīcē instalēt spiegprogrammatūru

Saskaņā ar nesenajiem drošības ekspertu veiktajiem pētījumiem pat lietotnēs, kas ir izturējušas Play Protect skenēšanu, joprojām var būt neatklāts ļaunprātīgs avota kods. Šo avota kodu var noteikt tikai trešo pušu vīrusu skenēšanas lietotnes, jo šis kods bieži tiek paslēpts dziļi lietotnes avota kodā. Ļaunprātīgā koda mērķis parasti ir jūsu tiešsaistes darbību uzraudzība, kā arī spiegprogrammatūras instalēšana mobilajā ierīcē. Jūsu dati savukārt tiks nosūtīti uz trešo pušu serveriem, un tos varētu izmantot sliktiem mērķiem.

Kā izvairīties: Pirmkārt, nekad neinstalējiet VPN lietotni, kas oficiāli nav pieejama Play veikalā. Piemēram, ja instalējat VPN lietotni APK faila formā, pastāv liela iespēja, ka tā ir ļaunprātīga lietotne. Otrkārt, ierīcē vienmēr instalējiet labu pretvīrusu programmatūru, kas automātiski veiks visu instalēto lietotņu skenēšanu.

4. Privātais savienojums var nebūt privāts

Domājams, ka jūsu privātajam savienojumam ir jābūt privātam, taču daudzos gadījumos ir daži IP adreses noplūdes gadījumi, ar kuriem saskaras lietotāji, kad viņi mobilajās ierīcēs izmanto bezmaksas VPN lietotnes. IP adreses noplūde vai DNS noplūde ir ļoti izplatīta bezmaksas privātajos tīklos, jo tai nav spēcīgas šifrēšanas, lai nodrošinātu jūsu interneta savienojumu. Tā rezultātā jūsu šķietamais privātais savienojums var izrādīties nepavisam privāts. Tāpēc uzmanieties no šāda veida problēmām.

Kā izvairīties: Vienmēr pārbaudiet savu IP adresi, kad izmantojat privātu savienojumu, jo pastāv liela iespēja, ka VPN savienojums pilnībā neslēpj jūsu IP adresi.

5. Jūsu privātais tīkls var būt neaizsargāts pret hakeru uzbrukumiem

Tas ir lielākais risks no visiem. Kad mobilajā ierīcē izmantojat bezmaksas privāta tīkla savienojumu, jums jāzina, ka jūs riskējat hakeru uzbrukumi. Tas notiek tāpēc, ka parasti bezmaksas mobilajam VPN ir ļoti vāja šifrēšanas sistēma, kas ir ļoti neaizsargāta pret hakeru uzbrukumiem. Dažos gadījumos tas ir iemesls arī tam, ka cilvēku privātās fotogrāfijas tiek publiskotas noplūdes dēļ, izmantojot zemas drošības privātu savienojumu..

Kā izvairīties: Izmantojiet tikai bezmaksas cienījamu VPN pakalpojumu sniedzēja VPN lietotni vai, pats labākais, sāciet tā vietā izmantot premium VPN pakalpojumu. Tādā veidā jums tiek vairāk garantēta drošības aizsardzība.

Tie ir 5 riski, kas saistīti ar Android bezmaksas VPN lietotņu izmantošanu, un to, kā no tām izvairīties. Lai novērstu jebkādas drošības problēmas nākotnē, vienmēr ir ieteicams pārbaudīt lietotni, kuru vēlaties instalēt mobilajā ierīcē. Neizvēlieties tikai lietotni, kuras pamatā ir vērtējumi vai popularitāte Play veikalā. Jums jāpārliecinās, ka bezmaksas lietotne VPN ir pilnīgi droša lietošanai.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map