5 atšķirības starp VPN un Incognito vai privātā pārlūkošanas režīma izmantošanu

Daži cilvēki domā, ka viņiem nav jāizmanto virtuāls privātais tīkls, ja viņu pārlūkošanas sesijas mērķis ir iegūt privātumu. Katrā pārlūkprogrammā tiek piedāvāta funkcija, kas ļauj pārlūkprogrammas paslēpt darbvirsmā vai mobilajās ierīcēs. Šo funkciju sauc par inkognito vai privātā pārlūkošanas funkciju. Izmantojot šo funkciju, jūs varēsit pārlūkot privāti, pārlūkprogrammā neatstājot vēsturi. Bet vai ar to pietiek, lai pārlūkošanas laikā saglabātu savu privātumu?


Atbilde varētu jūs pārsteigt. Ja domājat, ka inkognito režīma izmantošana ir tas pats, kas VPN lietošana, un ja domājat, ka tas nodrošina pietiekami daudz privātuma jūsu pārlūkošanas darbībai, tad esat kļūdījies. Salīdzinot to ar inkognito režīmu vai privātu pārlūkošanu, VPN piedāvā daudz vairāk drošības un privātuma funkciju. Faktiski inkognito režīms jūsu pārlūkprogrammā piedāvā tikai nelielu daļu no funkcijām, kuras jums var piedāvāt privātais tīkls. Šeit ir 5 atšķirības starp VPN un inkognito vai privātā pārlūkošanas režīma izmantošanu:

1. Konfidencialitātes funkciju joma

Lai gan gan VPN, gan inkognito režīms saviem lietotājiem piedāvā privātuma funkcijas, katram no tiem konfidencialitātes funkciju darbības joma ir atšķirīga. Privātais tīkls lietotājiem piedāvā privātuma funkcijas katrā pārlūkošanas sesijā. Kad viņi izveido savienojumu ar virtuālo privāto tīklu, pats savienojums tiek šifrēts, lai neviena trešā puse nevarētu uzraudzīt viņu pārlūkošanas aktivitātes. Tajā ietilpst valdība, korporācijas, hakeri un interneta pakalpojumu sniedzējs. Turpretī inkognito režīms lietotājiem nodrošina privātumu tikai tad, ja viņi izmanto privāto pārlūkošanas režīmu, un tas var tikai paslēpt lietotāju pārlūkošanas aktivitātes. Tas šifrē lietotāja savienojumu, un valdība vai ISP joprojām var izsekot viņu pārlūkošanas darbībām.

2. Sistēmas privātums Vs. Konfidencialitāte tikai vietējam pārlūkam

Izmantojot VPN, lietotāji visā tiešsaistes režīmā var baudīt drošību un privātumu, kas nozīmē, ka tiek kodēta visa ierīce, ne tikai pārlūks. Neatkarīgi no datu pārraides, ko lietotāji veiks, izmantojot savu ierīci, tas tiks pilnībā paslēpts no trešajām pusēm. Tas atšķiras no privātā pārlūkošanas režīma, kas piedāvā tiešsaistes privātumu tikai konkrētajā pārlūkprogrammā un konkrētajā pārlūkošanas sesijā. Tas lielākoties slēpj tikai jūsu pārlūkošanas vēsturi, un jūs neko nešifrējat datu pārraidi, ko veicat inkognito režīmā. Šeit noteiktais privātums nozīmē tikai to, ka pārlūkošanas vēsturi privātās pārlūkošanas režīmā nevar iegūt neviens, kurš tajā pašā ierīcē kā jūs izmanto vienu un to pašu pārlūku.

3. Kurš var redzēt jūsu datus

Privātā tīkla savienojums ļauj slēpt datu pārraidi, kamēr pārlūkošanas laikā aktivizējat privāto savienojumu. Tādējādi neviens nevar redzēt jūsu datus, jo pārsūtīšanas laikā tie tiks šifrēti. Valdība, ISP vai hakeri nevar redzēt, kāda veida datus jūs pārsūtāt, kādu paroli ievadāt un kādas vietnes apmeklējat. No otras puses, inkognito režīms slēpj jūsu pārlūkošanas datus tikai no visiem, kas izmanto to pašu datoru kā jūs. Tas neslēpj jūsu datus no valdības vai ISP. Pat ja hakeri mēģina pārkāpt jūsu datu pārraidi, viņi to var izdarīt, jo jūsu savienojums nav šifrēts.

4. VPN galvenā funkcija Privātā pārlūkošana

VPN galvenā funkcija ir nodrošināt lietotājiem pilnīgu interneta brīvību, pārlūkošanas laikā saglabājot viņu drošību un privātumu. Citiem vārdiem sakot, izmantojot VPN, jūs varat brīvi apmeklēt jebkuras vietnes, pārlūkošanas laikā paliekot anonīmām, kaut arī vietnes bloķē jūsu valsts valdība. Turpretī privātajā pārlūkošanas režīmā galvenā funkcija ir slēpt jūsu pārlūkošanas datus konkrētajā pārlūkošanas sesijā no citiem cilvēkiem, kuri izmanto to pašu ierīci kā jūsu, taču to nevar izmantot, lai apietu valdības noteiktos ierobežojumus jūsu pārlūkošanai. Tādējādi, izmantojot inkognito režīmu, nevar apmeklēt nevienu bloķētu vietni.

5. Privātais savienojums Regulārs savienojums

VPN pakalpojums aizsargā jūsu tiešsaistes privātumu un drošību savienojuma līmenī, kas nozīmē, ka tas šifrē jūsu parasto interneta savienojumu ar viņu privātajiem serveriem. Izmantojot šo funkciju, jūs pārlūkojat internetu tā, it kā piekļūtu vietnēm no citas vietas, pamatojoties uz izmantoto serveri. Ikreiz, kad aktivizēsit šo privāto savienojumu, kā arī visas tiešsaistē veiktās darbības, ko veicat ierīcē, tiks pilnībā aizsargāts. No otras puses, inkognito režīmā jūsu parastais savienojums tiks izmantots, šifrējot savienojumu, jo konfidencialitātes funkcija tiek piemērota tikai pārlūka līmenī. Tādējādi visas tiešsaistes aktivitātes, ko veicat ārpus inkognito režīma, nav aizsargātas.

Daži efektīvi un noderīgi VPN pakalpojumi

Lai gan privātuma aizsardzībai ir pieejami daudzi risinājumi, un VPN to dara pareizi, paslēpjot pārlūkošanas modeļus. Mēs esam pārskatījuši daudzus produktus šajā vietnē, taču zemāk ir daži, kas skaidri izceļas starp pūļiem.

ProduktsPriekšCenas noVietneLasīt vairāk

Visatbildīgākais atbalstsMēnesī 2,99 USDApmeklējiet vietniLasīt pārskatu

Kopumā labākais6,67 USD / mēnesīApmeklējiet vietniLasīt pārskatu

Par labāko drošībuUSD 4,65 mēnesīApmeklējiet vietniLasīt pārskatu

Augstākajai konfidencialitātei8,95 eiro mēnesīApmeklējiet vietniLasīt pārskatu

Labākais serveru tīkls2,88 USD / mēnesīApmeklējiet vietniLasīt pārskatu

Labi, jāsecina, ka šīs ir 5 atšķirības starp VPN un inkognito vai privātā pārlūkošanas režīma izmantošanu. Tātad privātā tīkla savienojums salīdzinājumā ar privātā pārlūkošanas režīmu piedāvā ļoti daudzas funkcijas, un tāpēc jums vajadzētu apsvērt iespēju izmantot VPN, lai uzlabotu tiešsaistes darbību drošību un privātumu. Ja vēlaties pilnīgu interneta brīvību, tas ir veids, kā izmantot privātu tīkla savienojumu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map