7 galvenās atšķirības starp personīgo un biznesa VPN

Ir jāzina divi VPN pakalpojumu veidi, kas ir personīgais VPN un biznesa VPN. Abiem ir savas funkcijas. Personīgais VPN pakalpojums ir privāta tīkla pakalpojums, ko izmanto privātpersonas, savukārt biznesa VPN pakalpojums ir privāta tīkla pakalpojums, ko izmanto uzņēmumi vai korporācijas. Tāpēc pārliecinieties, vai virtuālā tīkla pakalpojumu izvēlaties atbilstoši savām vajadzībām.


Apskatot personīgo un biznesa VPN, pastāv vairākas atšķirības, kas tos izceļ viens no otra. Šeit ir 7 galvenās atšķirības starp personīgo VPN un biznesa VPN:

1. Viens lietotājs Vs. Vairāki lietotāji

Protams, viena no acīmredzamākajām atšķirībām ir tā, ka personīgais pakalpojums ir paredzēts vienam lietotājam, savukārt biznesa pakalpojums ir paredzēts vairākiem lietotājiem. Parasti biznesa pakalpojumam ir viens globāls konts, kuru var izmantot vairāki lietotāji, kas parasti ir darbinieki. Katram darbiniekam tiek piešķirts lietotājvārds un parole virtuālā privātā tīkla savienojumam, un viņi katrs izveidos savienojumu ar serveriem pēc viņu izvēles. Personīgajā VPN pakalpojumā lietotājs pilnībā kontrolē savu kontu, savukārt biznesa pakalpojumā konta pārvaldnieks ir tas, kurš pilnībā kontrolē uzņēmuma kontu..

2. Konta pārvaldības funkcija

Personīgajā VPN pakalpojumā jūs varat pilnībā kontrolēt izmantoto virtuālo privāto tīklu. Varat arī kontrolēt katru ierīci, kas savieno ar privāto serveri, atkarībā no jūsu vajadzībām. Uzņēmējdarbības pakalpojumā ir viens konta pārvaldnieks, kura uzdevums ir kontrolēt visus lietotājus vai darbiniekus, kuri izmanto VPN savienojumu. Kontu pārvaldnieks var pievienot vai noņemt atsevišķus lietotājus pēc saviem ieskatiem, kā arī viņi var mainīt VPN tīkla globālos iestatījumus un jauno iestatījumu piemērot visā uzņēmumā..

3. Regulārie serveri Biznesa serveri

Personīgais VPN konts izveidos savienojumu ar serveriem, kas regulāri ir pieejami visiem virtuālā privātā tīkla lietotājiem. Jūs koplietojat katra servera izmantošanu ar citiem lietotājiem, tāpēc, ja ir pārāk daudz lietotāju, kas vienlaikus izmanto to pašu serveri, pastāv servera pārslodzes risks. Izmantojot biznesa pakalpojumu, parasti VPN sniedzējiem ir savi serveri, kas īpaši izstrādāti biznesa lietotājiem. Tātad biznesa lietotāji var izveidot savienojumu ar biznesa serveriem ar labāku veiktspēju un kvalitāti salīdzinājumā ar parastajiem serveriem.

4. Dedicated IP Address with Dedicated Server

Personīgajam VPN pakalpojumam tiek koplietota IP adrese, kuru saņemat, izveidojot savienojumu ar privātu serveri, kas nozīmē, ka vienu IP adresi vienlaikus var izmantot vairāki lietotāji. Jūsu IP adrese tiek regulāri mainīta arī tad, ja katru dienu izveidojat savienojumu ar to pašu serveri. Biznesa pakalpojumā sniegtā IP adrese ir speciāla IP adrese, kas nozīmē, ka tikai jūsu uzņēmums izmanto šo konkrēto IP adresi vienā serverī. Tātad tas netiek koplietots ar citiem biznesa lietotājiem. Tomēr katrs darbinieks, kurš izmanto privāto tīklu, koplietos jūsu uzņēmuma IP adresi.

5. Programmatūras instalēšana

VPN sniedzējs parasti personālajiem un biznesa lietotājiem piedāvā atšķirīgu programmatūru. Personīgajiem lietotājiem izmantotā programmatūra ir tā pati programmatūra, kuru izmanto citi lietotāji, ar vienādu instalēšanas procedūru un vairākām programmatūras versijām atkarībā no platformām. Biznesa lietotājiem programmatūru parasti pielāgo atkarībā no biznesa vajadzībām, un instalēšanu parasti veic VPN nodrošinātāja drošības eksperti..

6. Personīgai lietošanai Izmantošana uzņēmējdarbībā

Personīgais VPN pakalpojums parasti tiek izmantots personiskiem mērķiem, piemēram, piekļuvei bloķētām vietnēm, citu reģionu filmu skatīšanai, citu valstu pakalpojumu abonēšanai utt. Arī personīgais pakalpojums piedāvā drošības un privātuma aizsardzību indivīdiem tiešsaistē, piemēram, internetbankā un iepirkšanās. Biznesa VPN pakalpojums, no otras puses, parasti tiek izmantots tiešsaistes biznesa darbībām, biznesa drošībai un datu aizsardzībai, drošai biznesa komunikācijai un citiem ar uzņēmējdarbību saistītiem mērķiem..

7. Individuālais privātums Vs. Visa biznesa privātums

Personīgais VPN pakalpojums ir paredzēts, lai aizsargātu indivīda privātumu un saglabātu indivīda anonimitāti tiešsaistes darbībās. Tas aizsargā arī personas slepenu un privātu informāciju, lai trešās puses nevarētu uzraudzīt viņu darbību. Biznesa VPN tas ir paredzēts, lai aizsargātu visa biznesa, ieskaitot visus tā darbiniekus, privātumu. Darbinieki var saglabāt savu privātumu tiešsaistē, veicot uzņēmējdarbību, un viss bizness var tiešsaistē aizsargāt savus svarīgos īpašumus un datus.

Šīs ir 7 galvenās atšķirības starp personīgo VPN un biznesa VPN. Tā kā biznesa VPN vienmēr ir sarežģītāks nekā personīgais VPN pakalpojums, it īpaši instalēšanas un uzturēšanas procesā, tas parasti prasa, lai biznesa klients pirms VPN pakalpojuma izmantošanas konsultētos ar VPN pakalpojumu sniedzēja ekspertiem..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map