7 Privātuma riski, lietojot publisku IP adresi pārlūkošanas darbībā

Kad izveidojat savienojumu ar internetu, jūs faktiski izmantojat IP adresi, kuru nodrošina jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs. IP adrese var būt statiska vai dinamiska atkarībā no abonētā interneta plāna. Neatkarīgi no tā, vai tā ir statiska vai dinamiska, jūsu ISP piešķirto IP adresi sauc par publisko IP adresi. Šajā publiskajā IP adresē ir informācija, kas saistīta ar jums kā interneta lietotāju, kurš abonē noteiktu interneta pakalpojumu. Šī publiskā IP adrese ir arī tāda, kuru reģistrē apmeklētās vietnes un reģistrē dažādas trešās puses, pārlūkojot internetu.


Ja vēlaties saglabāt savu tiešsaistes privātumu drošu, jums vienmēr vajadzētu maskēt publisko IP ar privātu IP adresi, kā to nodrošina jūsu VPN pakalpojumu sniedzējs. Kāpēc jums tas jādara?? Šeit ir 7 konfidencialitātes riski, ja jūsu pārlūkošanas darbībā tiek izmantota publiska IP adrese:

1. Negodīgas trešās puses var viegli kartēt jūsu atrašanās vietu

Tāpat kā jūsu mājas adrese, ja jūs atklājat savu publisko IP adresi, jūs galvenokārt pakļaujat savu fizisko atrašanās vietu. Lai arī tā varētu nebūt precīza, negodīgas trešās puses var apvienot jūsu interneta protokola informāciju ar citu informāciju, piemēram, GPS kustībām un pārlūkošanas vēsturi, lai noteiktu jūsu patieso atrašanās vietu. Izmantojot statisko IP adresi, to var viegli izdarīt, jo jūsu IP nemainīsies.

2. Hakeri var iegūt svarīgu ar jums saistītu informāciju

Ne tikai kartējot jūsu atrašanās vietu, hakeri vai kiberuzbrucēji var atklāt daudz svarīgas informācijas par jums, tikai zinot jūsu interneta protokola adresi. Protams, ja to izmanto tikai kā informācijas avotu, tas, iespējams, nespēs atklāt neko svarīgu, izņemot jūsu valsti, ISP un citu pamatinformāciju. Bet kompetentajiem hakeriem ir daudz rīku, kas apvienos jūsu IP izsekošanas informāciju ar citu uzraudzības informāciju, lai uzzinātu daudz svarīgas informācijas par jums, ieskaitot jūsu personību..

3. Uz jums attiecas dažādi valdības un ISP ierobežojumi

Izmantojot publisku IP adresi, atcerieties, ka pakļaujieties dažādiem valdības un ISP ierobežojumiem. Šifrējot tīkla savienojumu, valdība var viegli izspiegot un uzraudzīt jūsu tiešsaistes aktivitātes. Tas ir tāpēc, ka jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs kontrolēs jūsu piekļuvi internetam, un tāpēc, tā kā valdība var likt interneta pakalpojumu sniedzējam ievērot viņu noteikumus, viņi darīs tikai to, ko valdība no viņiem vēlas, tostarp ierobežos jūsu piekļuvi internetam un riskējot ar savu tiešsaistes privātumu.

4. Var tikt pārkāpta jūsu tīkla sistēma

Atklājot savu publisko interneta protokola adresi, šķiet, it kā jūs pārlūkotu internetu ar kāju kājām bez jebkādas aizsardzības. Jums nebūs nekādas aizsardzības pret kiberuzbrukumiem, un jūs nevarēsit aizsargāt savu ierīci, ja pa ceļam sastapsities ar dažām ļaunprātīgām vietnēm. Jūsu ISP nevar jūs aizsargāt, kad tas notiek. Tāpēc tīkla savienojuma šifrēšana ar VPN ir ļoti svarīga, lai aizsargātu tiešsaistes privātumu un drošību.

5. Jūsu datu pārraidi var izspiest negodīgas trešās puses

Citas bažas rada datu pārraide, ko veicat starp ierīcēm internetā. Neatkarīgi no tā, vai pārsūtāt savu datu ierīci uz ierīci vai no vietējās ierīces uz mākoņa krātuvi, jūs nevarēsit aizsargāt datu pārraidi, ja izmantojat publisko IP adresi. Atkal dažas negodīgas trešās puses var atrast veidu, kā noteikt jūsu tīkla atrašanās vietu, pārkāpt sistēmu un apiet datu pārraides procesu. Citiem vārdiem sakot, svarīgu failu pārsūtīšana internetā nav droša, kamēr jūs izmantojat publisku interneta protokola adresi.

6. Jūsu pārlūkošanas darbību var uzraudzīt

Pēc noklusējuma jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs reģistrēs jūsu tiešsaistes aktivitātes, kamēr jūs izmantojat viņu interneta tīklu. Tā kā ISP reģistrē jūsu tiešsaistes aktivitātes, valdība jebkurā laikā var pieprasīt šo informāciju no jūsu ISP. Tas nozīmē, ka jūsu valdība un ISP vienmēr uzraudzīs jūsu pārlūkošanas aktivitātes. Tas ietver vietnes, kuras apmeklējat, videoklipus, kurus skatāties, tiešsaistē iegādājaties vai pat tiešsaistes sarunas. Tas padara jūsu savienojuma šifrēšanu ļoti svarīgu.

7. Jūs sevi izvirzījat kā kiberuzbrukumu mērķi

Pārlūkojot internetu bez jebkāda savienojuma aizsardzības, tas nozīmē, ka jūs izmantojat IP adresi, kuru piešķīris jūsu interneta pakalpojumu sniedzējs, tas ir tas pats, kas ļaut cilvēkiem uzzināt jūsu galveno tālruņa numuru vai e-pasta adresi katru reizi, kad jūs satiekat viņus. . Protams, to ir lieliski darīt, ja tiekaties ar draugiem vai cilvēkiem, kuriem varat uzticēties, taču internets nevar būt pilnībā uzticams. Tur ir tūkstošiem ļaunprātīgu vietņu, un, ja jūs publiskojat savu IP adresi katrai jūsu apmeklētajai vietnei, jūs sevi izvirzījat kā kiberuzbrukumu mērķi.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map